Marcowe „świetliki”

W marcu jak w garncu – rzecze polskie przysłowie. Jak w garncu było też w szkolnej świetlicy, w której wrzało od radosnej zabawy, kipiało od energii, wyobraźni i wesołego nastroju. W ruch poszły nożyczki, materiały, tasiemki, piórka, cekiny, koraliki, krepa, bibuła, farby, kolorowy papier i plastelina. Dzieci z ochotą sprostały wyzwaniu zaprojektowania swoich pierwszych w życiu autorskich strojów współczesnej kobiety i mężczyzny. Niejedna krawcowa mogłaby pozazdrościć pierwszakom pomysłów! Z okazji Dnia Kobiet wykonaliśmy laurki w formie malowanych farbami tulipanów, zaś zbliżające się Święta Wielkanocne stały się okazją do stworzenia pięknych ozdób. Pisanki, kartki świąteczne, czy wesołe kurczaki z talerzyków papierowych, to tylko niektóre z prac dzielnych „świetlików”.

Powstały też wiosenne lampiony ze słoików i bibuły, a także zajączki z rolek i kolorowego papieru. Na parapetach pięknie zazieleniła się zasiana przez dzieci rzeżucha, a fioletowe hiacynty wykonane z papieru stworzyły wiosenny stroik. Nie zabrakło też czasu na gry planszowe, czy lekturę ulubionych książek i wykonanie ciekawych zakładek. Dzieci zainspirowane cotygodniowym czytaniem wykonały również prace na temat „Podwodny świat”. Teraz Wielkanoc, czas na odpoczynek w gronie rodziny, ale po świętach wracamy do szkolnej świetlicy po nowe, twórcze przygody.

wychowawcy świetlicy