Mamy 76 nowych czytelników!

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane przez bibliotekę po raz drugi, wchodzi tym samym na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych. Uroczystość odbyła się 7 i 8 lutego, a w poczet czytelników przyjętych zostało aż 76 uczniów! Celem spotkania było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki, rozwijanie szacunku do książki oraz wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych.

W czasie krótkiej pogadanki młodzi czytelnicy zapoznani zostali z księgozbiorem, regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania książek oraz zachowania w bibliotece.
Uczniowie pięknie rozwiązali internetowy quiz na platformie Kahoot, który dotyczył znajomości zasad obowiązujących w bibliotece. Przysięga i pasowanie na czytelnika magicznym ołówkiem przebiegły bardzo uroczyście.
Ponieważ od tego roku szkolnego pracujemy z nowym programem obsługującym bibliotekę e-Biblio nasi młodzi czytelnicy otrzymali całkiem nowe i bardziej trwałe legitymacje. Tak przygotowani przystąpili do pierwszego samodzielnego wypożyczenia, co sprawiło im dużą radość. Na koniec zakładka do książki w prezencie i pamiątkowe zdjęcie.

Umówiliśmy się na częste odwiedziny, w czasie których będziemy wszyscy pamiętać, że w bibliotece można się uśmiechać 🙂

Zapraszamy!

Paniom Małgorzacie Gałązka – Hermanowskiej, Ewelinie Kaczałce, Renacie Oględzińskiej, Urszuli Paluch i Iwonie Olichwier serdecznie dziękujemy za przygotowanie uczniów do uroczystości.

Małgorzata Gucia, Renata Kurasińska