Magia ukryta w dźwiękach – wiosenna podróż z Cyganeczką Mają

Po raz kolejny w świetlicy szkolnej gościliśmy Agencję Artystyczną „Pro Musica”, która tym razem zabrała najmłodszych uczniów w podróż do świata pełnego czarów, wróżb i dalekich wędrówek podczas spektaklu pt. „Wiosenna opowieść Cyganeczki Mai”. 

Główną bohaterką spotkania była cyganeczka Maja, która z wielką pasją snuła historię o pewnej tajemniczej babci, wiernych przyjaciołach i niesamowitych wiosennych przygodach. Nie zabrakło w niej szczypty magii i zaklęć, które sprawiły, że granica między rzeczywistością a baśnią niemal całkowicie się zatarła. 

Tym razem „mieszkańcami” muzycznego świata, których mogliśmy bliżej poznać, były:

  • Skrzypce, które swoimi dźwiękami potrafiły wyrazić zarówno radość, jak i nutkę tajemniczości;
  • Akordeon, budujący nastrojowe tło dla opowieści o cygańskich wędrówkach;
  • Tamburyn, nadający całości energiczny rytm i zachęcający do wspólnej zabawy.

Każdy z instrumentów stał się żywym bohaterem opowieści, udowadniając dzieciom, że dźwięk potrafi „mówić” i opisywać emocje równie dobrze jak słowa. Koncert był doskonałą okazją do odpoczynku od codziennych obowiązków poprzez kontakt z nieznanym, baśniowym światem. Dzięki interaktywnej formule uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygodach Mai, reagując na muzyczne sygnały i stając się częścią artystycznego przeżycia. 

To majowe spotkanie ponownie pokazało, że edukacja przez sztukę jest jedną z najpiękniejszych form nauki. Kontakt z muzyką graną „na żywo” rozbudza wyobraźnię i pozwala spojrzeć na otoczenie z zupełnie nowej perspektywy. Z niecierpliwością wyglądamy już kolejnej wyprawy w krainę dźwięków! 

Małgorzata Paszke, Agnieszka Wicher, Natalia Semenova

Udostępnij artykuł:
×
Przejdź do treści