Luty w świetlicy szkolnej

Luty dla świetlików był bardzo intensywny w zabawy, prace plastyczne oraz rozmowy.

Pytanie, które towarzyszyło nam podczas zajęć świetlicowych  w miesiącu luty najczęściej, które miało pomóc w  przygotowaniu dzieci do ferri zimowych to : Jak bezpiecznie i aktywnie spędzić czas wolny oraz jak bezpiecznie korzystać ze sportów zimowych.

W ramach przypadającego na dzień 2 lutego Dnia Pozytywnego Myślenia, dzieci ze świetlicy uświadomiły sobie jak ważne jest dostrzegać podstawowe aspekty naszego życia oraz wszystkiego co nas otacza, że należy cieszyć się z najmniejszych rzeczy, bo pozytywne nastawienie do świata, uśmiechanie się i radość mają dobry wpływ na nasze zdrowie.

Nasze świetliki włączyły się w obchody Walentynek w dniu 14 lutego, w tym dniu grupy świetlicowe tworzyły prace plastyczne w formie kartki walentynkowej, aby wyrazić swoje uczucie i podarować je swojej wybranej, bliskiej osobie.

Dzieci obchodziły również najsłodszy dzień w roku, czyli Tłusty Czwartek, nie tylko raczyły się faworkami oraz pączkami, ale także poprzez obejrzenie filmu oraz podczas rozmowy świetliki poznały w jaki sposób powstaje paczek.

Podczas zajęć świetlicowych dzieci poznają język angielski, który towarzyszy świetlikom podczas  liczenia, śpiewania oraz przy  zabawach z tablicą multimedialną.

Zbliżający się Balik Karnawałowy spowodował, że świetliki stworzyły przecudne świecące oraz jedyne, niepowtarzalne maski karnawałowe, które mogły wykorzystać jako element stroju.

Miesiąc luty był miesiącem bardzo krótkim, ale świetliki potrafiły wykorzystać go na świetną zabawę, konstruując różnego rodzaju budowle z klocków,  tworząc prace plastyczne, które dobrze wpływają na poszerzenie  wyobraźni dzieci, której jak widać na załączonych zdjęciach świetlikom nie brakuje.