Luty w świetlicy szkolnej

Luty w świetlicy szkolnej upłynął nam bardzo szybko i bardzo pracowicie. Po feriach wróciliśmy wypoczęci i chętni do nowych wyzwań. Na początku wspominaliśmy ferie. Po swobodnych wypowiedziach dzieci powstały piękne prace plastyczne pt. „Moje ferie”, „Ostatnie podrygi zimy”. Oglądaliśmy otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, kibicowaliśmy Polakom.

8 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, w którym przeprowadziliśmy rozmowę „Jak zachowasz się, gdy…”, oglądaliśmy prezentację multimedialną oraz krótkie filmiki o bezpiecznym surfowaniu w sieci.
Niezwykle kreatywny okazał się Dzień Pizzy, w którym to wykonaliśmy prace plastyczne „Mój kawałek pizzy”, zapoznaliśmy się z historią pochodzenia, wyrobienia i wypieku pizzy.
Uroczyście obchodziliśmy Walentynki, z której to okazji Świetliki wykonywały: serca z masy solnej, pudełeczka na słodkie niespodzianki, serduszka w stylu amerykańskiego street artu, kartki walentynkowe, drobne upominki walentynkowe: serduszka z prasowanek. Budowaliśmy ogromne serca z klocków. Tworzyliśmy masy sensoryczne, które dzieci mogły smakować.
Obchodziliśmy dzień Nutelli, podczas którego dzieci robiły przekąski z wafli ryżowych z dodatkiem Nutelli. Przypomnieliśmy również o zdrowym stylu życia. Nie zapomnieliśmy o obchodach Dnia Dinozaura, z tej okazji grupy lepiły z masy solnej dinozaury.
Niezwykły okazał się Dzień Kota, w którym to rozmawialiśmy, jak dbać o nasze pupile, wykonaliśmy prace plastyczne „Zaczarowany kot”.
Niezwykle słodki okazał się tłusty czwartek – w tym dniu wszystkie grupy świetlicowe zajadały się pysznymi pączkami,wykonaliśmy również pączki z papieru. Realizowaliśmy też projekt „Kreatywne prace plastyczne”, wykonaliśmy różne prace plastyczne.
Uczestniczyliśmy w spotkaniach czytelniczych z zaproszonymi gośćmi – nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej.Braliśmy udział w Akademii Bezpiecznego Puchatka – rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas zabaw z rówieśnikami, oglądaliśmy prezentację multimedialną.
Organizowaliśmy zajęcia teatralne, podczas których wykonaliśmy przestrzenny teatrzyk z kartonu. Poza tym spędzaliśmy czas w świetlicy szkolnej na grach, zabawach na placu zabaw i boisku oraz w sali gimnastycznej.

W tym smutnym czasie dla Ukrainy często rozmawialiśmy o wojnie, zastanawialiśmy się jak możemy pomóc naszym sąsiadom. Z tej okazji zorganizowaliśmy zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy.  Każda z grup wykonała również plakaty w geście solidarności z narodem ukraińskim.