Konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową

Budowanie szopek w okresie Świąt Bożego Narodzenia to bardzo piękny i stary zwyczaj, dużo starszy niż ozdabianie choinki. My także po raz pierwszy  (i mam nadzieję nie ostatni) zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły do zmierzenia się z tym niełatwym wyzwaniem – wykonania  przestrzennej pracy plastycznej – Szopki Bożonarodzeniowej stałej lub ruchomej, koniecznie z uwzględnieniem wyraźnych elementów tradycji Bożego Narodzenia. Prace można było wykonać przeróżną techniką, indywidualnie lub zbiorowo. Liczyliśmy na udział dzieci i młodzieży szkolnej, jak również na szopki wykonywane w gronie rodzinnym. Bardzo się cieszymy, że tak licznie wzięliście udział,  bo mogliśmy podziwiać aż 27 waszych cudnych dzieł.

15 grudnia 2017 roku odbył się finał naszego szkolnego konkursu.
Jury w składzie: M. Haliniak, R. Maciejewska – Kurasińska, E. Piątas,  M. Dach – Kolanko i A. Lewandowski,  nie miało łatwego zadania. Po długich przemyśleniach ustaliło następujące miejsca:

Klasy 1

I miejsce: Zuzanna Jarmużek i Maciej Oszejko

II miejsce: Zuzanna Lotka

III miejsce: Martyna Lewandowska

Klasy 4

I miejsce: Amelia Szot

II miejsce Izabela Musiał

III miejsce Aleksandra Czajka

Klasy 7, 2 i 3 gim

I miejsce: Patrycja Marchewka

II miejsce: klasa 3 L (praca zbiorowa)

III miejsce: Kamil Sommerfeld

Wyróżnienia: Maja Kacprzak, Joanna Kałek i Jędrzej Bilski

Postanowiliśmy również przeprowadzić głosowanie wśród społeczności naszej szkoły i wybrać „Szopkę publiczności”. „Miss Publiczności” została szopka Aleksandry Czajki z kl. IV A

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek, a laureaci konkursu zostali obdarowani przepięknymi książkami.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu tego konkursu, szczególnie ks. kan. prob. Andrzejowi Grabańskiemu za ufundowanie nagród i słodkich upominków, a p.Aleksandrze Antoniewicz – Kaszczyńskiej za zorganizowanie wystawy.

Małgorzata Haliniak