Komunikat w sprawie rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Z ostatniej chwili!
W związku z zapowiadanymi na 1 września niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi realizujemy inaugurację roku szkolnego według wariantu drugiego, czyli o 9:00 uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami na hali sportowej. Uczniowie klas drugich i trzecich w salach lekcyjnych (wykaz sal) bez udziału rodziców. O 10:00 zapraszamy uczniów klas IV-VIII na spotkanie z wychowawcami.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci rozpoczęcie roku szkolnego odbywać się będzie w warunkach reżimu sanitarnego określonego wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora sanitarnego. Inauguracja będzie przebiegać w 2 turach:

• wtorek, 1 września 2020 g. 9:00edukacja wczesnoszkolna (klasy I-III) – spotkanie na boisku szkolnym, następnie przejście do sal lekcyjnych z wychowawcami klas
  • wtorek, 1 września 2020 g. 10:00 – klasy IV-VIII – spotkanie na boisku szkolnym, następnie przejście do sal lekcyjnych z wychowawcami klas

Na boisku szkolnym mogą przebywać rodzice. Obowiązuje zachowanie dystansu społecznego. Rekomendujemy stosowanie maseczek.

Spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych, z uwagi na wytyczne GIS, odbędą się bez udziału rodziców.

W razie złych warunków atmosferycznych (opady deszczu) inauguracja przebiegać będzie według następującego harmonogramu:

1 września g 9:00

• klasy pierwsze wraz z rodzicami – hala sportowa (wejście bezpośrednie na halę sportową na tyłach budynku od strony WSPiA), następnie przejście z wychowawcami klas do sal lekcyjnych bez rodziców. Rodzice na hali sportowej mogą przebywać tylko w maseczkach zakrywających usta i nos.
  • klasy drugie i trzecie bezpośrednio w salach lekcyjnych bez udziału rodziców – wejście do budynku szkoły poprzez strefę rodzica edukacji wczesnoszkolnej (wejście od strony parkingu osiedlowego)

1 września g. 10:00

• klasy IV – VIII – spotkanie z wychowawcami klas bez udziału rodziców w salach lekcyjnych – wejście do budynku szkoły wejściem głównym (strefa rodzica klas IV-VIII)

Po zakończeniu spotkań dzieci z wychowawcami będzie można je odebrać w strefie rodzica edukacji wczesnoszkolnej (wejście od strony parkingu osiedlowego). Uczniowie klas IV-VIII wychodzą poprzez strefę rodzica zlokalizowaną przy głównym wejściu do budynku szkoły.

Podczas spotkań wychowawcy przekażą uczniom wszelkie niezbędne informacje dotyczące zasad funkcjonowania szkoły w warunkach pandemii. Rodzice uczniów klas pierwszych otrzymają informacje w formie pisemnej za pośrednictwem uczniów. Informacje będą zawierały również loginy i hasła dostępowe do systemu Librus Synergia oraz tzw. ścieżki szybkiego kontaktu z wychowawcami.

Wszystkim Uczniom i Rodzicom życzę udanego i przede wszystkim bezpiecznego roku szkolnego.

Dariusz Stachecki

Procedury funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w czasie pandemii

List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie aplikacji ProteGo Safe