Klaudia Szczecińska Laureatką Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej

27 lutego 2018 roku w Gimnazjum nr 29 w Poznaniu odbył się finał wojewódzki Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej. Do tego etapu zakwalifikowało się troje naszych uczniów z klasy III E: Natalia Szczygielska, Klaudia Szczecińska i Mikołaj Wolanin. Finał składał się z dwóch części. Pierwsza polegała na rozwiązaniu testu, który sprawdzał wiedzę uczniów z zakresu  spraw międzynarodowych, ustroju Rzeczpospolitej oraz ekonomii. W części drugiej uczestnicy zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy, których zadaniem było zaplanowanie przedsięwzięcia korzystnie wpływającego  na jakość życia mieszkańców wybranej gminy spełniającego kryteria ekonomii społecznej. Uczniowie musieli opracować wstępny pomysł zgodny z szablonem modelu biznesowego. Polegało to na określeniu produktu nadającego się do użycia, rodzaju rynku, wielkości rynku, profilu klienta, modelu pozyskania, utrzymania i rozwoju klienta, wskazaniu źródeł przychodów i rodzaju kosztów. Zadanie to najlepiej wykonała grupa Klaudii, która jako jedyna zdobyła maksymalną ilość punktów.

Po zsumowaniu obu części okazało się, że Natalia i Mikołaj uzyskali tytuł finalisty, natomiast Klaudia Szczecińska została Laureatką konkursu z drugim, najwyższym wynikiem w województwie wielkopolskim. Dzięki temu Klaudia otrzyma ocenę celująca na zakończenie roku szkolnego z wiedzy o społeczeństwie, będzie zwolniona z części historycznej i wiedzy o społeczeństwie egzaminu gimnazjalnego oraz zostanie przyjęta do każdej szkoły ponadgimnazjalnej w pierwszej kolejności.
GRATULUJEMY!

Andrzej Rucioch