Klasowy Turniej Walentynkowo-Internetowy

Tegoroczne Walentynki z pewnością zapiszą się w historii naszej szkoły niezwyczajnym przebiegiem. Panująca epidemia, która od wielu miesięcy uniemożliwia starszym uczniom naukę stacjonarną, sprawiła, że wszelkie klasowe aktywności musiały zostać przeniesione w przestrzeń wirtualną. Właśnie z tego powodu obchody Dnia Świętego Walentego połączyliśmy z przypadającym na 9 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu – by w sposób szczególny zwrócić uwagę na zachowania w sieci i uczulić uczniów, by w trosce o swoje bezpieczeństwo pamiętali o obowiązujących w Internecie zasadach.

Zaproponowany przez nas Turniej Walentynkowo-Internetowy z założenia miał zaktywizować uczniów wszystkich klas i stać się okazją do wspólnych rozważań na temat bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu. Szereg zadań, przed jakimi stanęły rywalizujące klasy, dawał możliwość wykazania się zdolnościami artystycznymi i aktorskimi. Znalazło się też coś dla amatorów gotowania, a umiejętności kaligraficzne mógł zaprezentować każdy uczeń, przedstawiając wybrane poetyckie dzieło traktujące o najpiękniejszym z ludzkich uczuć.

Odzew całej społeczności szkolnej i ogrom zgłoszonych do konkursu prac przekroczył nasze wszelkie oczekiwania! Okazało się bowiem, że mimo utrudnień związanych z izolacją domową, nawet klasy przebywające na kwarantannie zmobilizowały się i wykonały wszystkie zadania konkursowe w sposób godny podziwu! Klasy uczące się zdalnie znalazły sposób, by wspólnymi siłami wykonać piękne sensoryczne plakaty, walentynki czy fotografie inspirowane dziełami sztuki. Najmłodsi uczniowie, wspólnie z wychowawcami, stanęli na wysokości zadania, wykazując się starannością, artystycznym zacięciem i pomysłowością w wykonaniu swoich zadań.

Wybór zwycięskiej klasy nie był łatwy! Tak duża ilość prac konkursowych sprawiła, że obrady jury były burzliwe i spędzały nam sen z powiek 😉 Ostatecznie jednak udało się wyłonić zwycięzców, którym serdecznie gratulujemy!

Oto wyniki Turnieju:

– pierwsze miejsce oraz tytuł ZWYCIĘZCY Walentynkowo-Internetowego Turnieju Klasowego otrzymuje klasa VIe wraz z wychowawczynią panią Aleksandrą Antoniewicz-Kaszczyńską;

– wyróżnienie oraz tytuł WICEMISTRZA Walentynkowo-Internetowego Turnieju Klasowego otrzymuje klasa IIa wraz z wychowawczynią panią Aliną Adamiak.

Na słowa uznania zasługują również klasy: 1a, 2c, 3a, 4a, 4b i 6a.

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody w konkursie, w postaci bonów pieniężnych dla klas, ufundowała Rada Rodziców, której z całego serca dziękujemy za wsparcie! Mamy nadzieję, że udział w Turnieju stał się okazją do miłych, twórczych działań w zespołach klasowych oraz wielu inspirujących przemyśleń. Dziękujemy wszystkich klasom za udział, Wasze zaangażowanie i kreatywność.

Kinga Laskowska-Szofer, Marzena Dach-Kolanko