Klasa 3 E – mistrzem w halowej piłce nożnej

Grudniowa edycja Ligi Sportowej „Trójki” odbyła się pod hasłem halowej piłki nożnej. Do turnieju zgłosiło się sześć zespołów, które rozlosowaliśmy do dwóch grup. W pierwszej grupie –  klasa 8 A, wygrywając jeden mecz i remisując drugi zajęła pierwsze miejsce, połączone siły klasy 3 B i 3 C remisując dwa spotkania zajęła drugie miejsce. Klasa 3 A po przegraniu dwóch meczów grupowych pożegnała się z turniejem.

W drugiej grupie wyłonienie półfinalistów okazało się bardziej skomplikowane. Po rozegraniu trzech meczów w tej grupie wszystkie zespoły zdobyły taką samą ilość punktów i bramek. Również zarządzone rzuty karne nie zmieniły sytuacji w grupie. Kolejnym krokiem do wyłonienia kolejnych miejsc mogłoby być losowanie, jednak postanowiliśmy rozegrać jeszcze raz mecze grupowe. Tym razem wg zasady „złotej bramki”.

Ostatecznie pierwsze miejsce w tej grupie zajęła klasa 3 F wygrywając dwa spotkania, klasa 3 E po wygraniu jednego meczu zajęła drugie miejsce, a klasa 3 H z dwoma porażkami odpadła z dalszych rozgrywek.

W pierwszym półfinale 3 E pokonała 8 A wynikiem 3 : 0. Drugi półfinał w normalnym czasie gry zakończył się remisem 1 : 1. W rzutach karnych skuteczniejsi od zawodników klasy 3 F byli uczniowie klasy 3 BC.

Mecz o trzecie miejsce pomiędzy 8 A i 3 F zakończył się wysokim zwycięstwem gimnazjalistów (4:1). W finale turnieju klasa 3 E nie dała żadnych szans reprezentacji 3 BC, pokonując ich wynikiem 5:0.
Klasyfikacja końcowa:

 m – ce I – klasa 3 E

m – ce II – klasa 3 BC

m – ce III – klasa 3 F

m – ce IV – klasa 8 A

m – ca V – VI – klasy 3 A i 3 H.

Gratulujemy i dziękujemy za udział.

 

Paweł Oszejko, Maciej Pilz, Mariusz Rychter, Piotr Witczak

Udostępnij artykuł:
×
Skip to content