„Internetowy teatr TVP”

W dniu 17 października 2017r o godzinie 9.00 uczniowie klas pierwszych naszej szkoły przenieśli się dzięki łączom internetowym  do Teatru Arlekin w Łodzi. Na ekranie w naszej sali, czując się jak w teatrze oglądaliśmy spektakl teatralny „Księga Dżungli”. Panie przearanżowały salę lekcyjną w sale teatralną, a także przygotowały bilety z numerkami miejsc na sali teatralnej.

Oglądaliśmy piękną opowieść pt. Księga Dżungli  o „ludzkim szczenięciu” Mowglim – chłopcu wychowanym przez wilki, żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli. To opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury.

Po obejrzeniu opowieści mogliśmy swoje wrażenia przelać na kartki i narysować scenę, która nam się najbardziej podobała.

Z niecierpliwością czekamy już na następne spotkanie z teatrem, które odbędzie się 13 grudnia, a będzie to przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

Joanna Witczak