I Gala Stypendystów Gminy Nowy Tomyśl

16 listopada br. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyła się I Gala Wręczenia Nagród uzdolnionym uczniom z terenu Gminy Nowy Tomyśl. W uroczystej Gali udział wziął Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, zastępca burmistrza Paweł Mordal oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Katarzyna Łukaszewicz.

Stypendia otrzymali uczniowie, którzy w poprzednim roku szkolnym uzyskali średnią ocen co najmniej 5,50, legitymują się wysokimi osiągnięciami naukowymi i mieszkają na terenie Gminy Nowy Tomyśl. Stypendium wypłacane jest kwartalnie przez 10 miesięcy w roku. Nagrody wręczył burmistrz Włodzimierz Hibner, który złożył uczniom serdeczne gratulacje i życzenia oraz podkreślił nieocenioną wartość, jaką jest wiedza.
Stypendia dla uzdolnionych uczniów z naszej Szkoły otrzymali:
  1. Iga Maria Bielawska
  2. Daria Magdalena Chwalisz
  3. Natasza Jakubowska
  4. Wiktoria Maria Lehmann
  5. Lena Maria Liman
  6. Marcelina Majka
  7. Michał Kacper Marek
  8. Fiona Papierz
  9. Patrycja Pawlak
  10. Emilia Phillips
  11. Kalina Maria Pylińska
  12. Julia Robert
  13. Barbara Sadowska
  14. Aleksandra Spychała
  15. Klaudia Zofia Szczecińska
  16. Laura Trębacz
  17. Andrzej Wilkoszarski
  18. Mikołaj Wolanin
  19. Wiktoria Wybicka
Podczas Gali wręczono również specjalną Nagrodę Rzeczową Michalinie Nowak, która spełniła wymagania merytoryczne, jednak ze względu na zamieszkanie poza Gminą Nowy Tomyśl, nie mogła zostać objęta programem stypendialnym. Dzięki sponsorowi – za co bardzo dziękuję, jej  osiągnięcia mogły zostać także należycie docenione.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom i ich rodzicom serdecznie gratuluję i życzę dalszych wybitnych osiągnięć w kolejnym roku nauki.
Andrzej Wałęsa

(foto: UM Nowy Tomyśl)