„Goście na Boże Narodzenie” czytają panowie dyrektorzy!

Ostatni tydzień przed świętami, choć taki ponury i deszczowy był dla nas magiczny. Do biblioteki na świąteczne czytanie zaproszeni zostali dyrektorzy szkoły! W świątecznym wystroju i atmosferze, uczniowie klas drugich, wraz ze swoimi wychowawczyniami przybyli do biblioteki. Pięknie przygotowani, z elementami reniferów, skrzatów, mikołajek i gwiazdorów zasiedli wygodnie na pufach, pełni oczekiwania jak to z tym dyrektorskim czytaniem będzie?

A było fantastycznie! Panowie dyrektorzy czytali jak zawodowi lektorzy, z lekkością i zawodową swadą. Dlatego uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowiadania o przygodach kota Findusa i jego Bożym Narodzeniu a talent lektorski nagrodzili gromkimi brawami.
Przygody kota Findusa, osadzone w śnieżnej Szwecji były dla nas przyczynkiem do rozmów o tradycjach bożonarodzeniowych i zwyczajach panujących w naszych domach. Pozwoliło nam to wyłapać różnice i podobieństwa między Szwecją a Polską. Dzieci chętnie opowiadały o swoich przygotowaniach to grudniowych świąt: porządkach, liście do Mikołaja, sukcesach kulinarnych, własnoręcznie przygotowanych upominkach czy ulubionych potrawach.
To był miło spędzony czas 🙂

Dyrektorom bardzo dziękuję za czas poświęcony na głośne czytanie a uczniów zapraszam do biblioteki po książkę na święta.

Renata Kurasińska