Ferie w szkole

Jak co roku, w trakcie ferii zimowych zaproponowaliśmy uczniom naszej szkoły szereg aktywności, dzięki którym osoby, które pozostały w domach, mogły w ciekawy sposób spędzić czas wolny. Na sali gimnastycznej codziennie odbywały się różne zajęcia sportowe, przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Można było pograć w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną halową, piłkę ręczną i unihokeja. Zajęcia prowadziła pani Grażyna Życzkowska oraz panowie Maciej Pilz, Piotr Witczak, Mariusz Rychter, Dariusz Pilz i Mariusz Jaroński.

Poza zajęciami sportowymi, odbyły się również zajęcia z komputerami, które poprowadził pan Krzysztof Hałas. 29 stycznia był dniem z grami planszowymi. W świetlicy pod okiem pani Anny Król-Pawelskiej spotkali się uczniowie różnych klas i rywalizowali między sobą w Chińczyka, 5 sekund i Bingo. Zabawa i rywalizacja były przednie!

4 lutego uczniowie starszych klas, pod opieką pań Anny Adamczak, Danuty Woźniak-Raginii i Anny Król-Pawelskiej, pojechali na wycieczkę do Poznania. W Multikinie Malta obejrzeli film „Doktor Dolittle”, który został poprzedzony bardzo interesującą prelekcją związaną z tematyką filmu. Film podobał się wszystkim uczestnikom wycieczki – bawił i zaskakiwał. Niespodziewanym „skutkiem ubocznym” wycieczki było spotkanie z Liberem, muzykiem mieszkającym w Poznaniu – najodważniejsze dziewczyny poprosiły muzyka o wspólne zdjęcie.

Z kolei 5 lutego pierwszoklasiści wraz ze swoimi wychowawcami, paniami Pauliną Lisek, Magdaleną Plurą i Żanetą Mazurkiewicz-Kleszcz pojechali do kina Cinema City w Poznaniu, na bajkę „Super pies i Turbo kot”. Dzięki tej wycieczce, uczniowie miło i aktywnie spędzili ferie zimowe w gronie swoich  kolegów i koleżanek oraz mogli rozwijać nawyki kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Wyjazd był bardzo udany, a uczniowie całą drogę powrotną zachwycali się obejrzaną bajką.

Mamy nadzieję, że dzięki tym aktywnościom ferie zimowe spędzone w mieście były ciekawe i aktywne. Nasze działania zostały częściowo dofinansowane przez Gminę Nowy Tomyśl. Dziękujemy za wsparcie!

Anna Król-Pawelska