E-biblio – czyli samodzielne korzystamy z katalogów bibliotecznych

Tradycyjnie w październiku czwartoklasiści przechodzą szkolenie z obsługi internetowych katalogów bibliotecznych. Moduł e-biblio dostępny bezpośrednio z konta Librus pozwala z dowolnego miejsca sprawdzić nasze katalogi oraz zarezerwować sobie wybraną książkę.

Uczniowie zapoznani zostali z układem książek w wypożyczali i czytelni, oznaczeniami działów i sygnaturami na książkach. Dowiedzieli się czym jest Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna, jak wyszukiwać w katalogu i jak znaleźć potrzebną książkę na półce. Po tym wprowadzeniu przeszliśmy do części warsztatowej zajęć.

Po zalogowaniu się na swoje konto odkrywali możliwości aplikacji e-biblio. Czwartoklasiści wyszukiwali, sprawdzali, rezerwowali i wypożyczali książki. Podchodzili do tego z dużym entuzjazmem. Liczymy na częste odwiedziny, świadomych już czytelników, w Szkolnym Centrum Informacji.

Renata Kurasińska