Dzień Pustej Klasy

W piątek 10 czerwca Świetliki z grupy pomarańczowej wzięły udział w obchodach Dnia Pustej Klasy. Jak sama nazwa wskazuje, ideą organizacji tego święta jest spędzenie aktywnie czasu zajęć poza murami szkoły, wśród natury i zieleni, gdzie można zaczerpnąć świeżego powietrza i cieszyć się piękną pogodą.

Kontakt z naturą jest niezbędny do zdrowego i szczęśliwego życia. Wzmacnia odporność, poprawia pamięć, uspokaja i niweluje negatywne emocje. Przebywanie w otoczeniu zieleni wpływa pozytywnie na koncentrację oraz zdolności poznawcze, a także niweluje stres, który skutecznie blokuje przyswajanie wiedzy. Poza tym wzmacnia kreatywność i zaangażowanie uczniów.

Dlatego jeśli to tylko możliwe, warto organizować lekcje w terenie lub choćby wybrać się na spacer w okolicy. Świetlikom tegoroczny Dzień Pustej Klasy upłynął bardzo aktywnie. Graliśmy w piłkę i w badmintona, była też zabawa w berka oraz rozwijające spostrzegawczość i koncentrację obrazkowe dobble. Dzieci wzięły także udział w terenowej lekcji plastyki i wykonały efektowną pracę z wykorzystaniem darów natury. Nie zabrakło też czasu na lody i beztroską zabawę przy orzeźwiającej fontannie.

Pogoda dopisała, a dobry humor nas nie opuszczał. Po radosnym czasie zabaw i odpoczynku, z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do szkoły, zabierając ze sobą miłe wspomnienia.

Kinga Laskowska-Szofer

Udostępnij artykuł:
×
Skip to content