Dzień Pustej Klasy i wizyta w Bibliogrodzie

We wtorek 20 czerwca Świetliki z klasy 1e wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Dzień Pustej Klasy. Ideą święta edukacji w naturze jest spędzenie czasu zajęć poza murami szkoły, by cieszyć się obcowaniem z przyrodą i bawić na świeżym powietrzu.

W tym roku wybraliśmy się do Bibliogrodu. Zaopatrzeni w koce, piłki, badmintona, skakanki i sprzęt do baniek mydlanych wyruszyliśmy na spacer po mieście. Pogoda dopisała, nie mogło więc zabraknąć lodów i lemoniady oraz zabaw przy fontannie. Po słodkim deserze przeszliśmy pod budynek Biblioteki Publicznej, gdzie odetchnęliśmy od upału wśród zieleni. Pięknie zaaranżowana przestrzeń pozwoliła na różnego rodzaju aktywności. Obejrzeliśmy też wystawę fotografii regionalnego konkursu dotyczącego architektury powiatu nowotomyskiego.

Pełni wrażeń, wypoczęci i w dobrych nastrojach wróciliśmy do szkoły. Dniem Pustej Klasy zakończyliśmy kolejny rok świetlicowych przygód. Do zobaczenia po wakacjach!

Kinga Laskowska-Szofer