Dzień Papieski 2019

18 października br. z okazji Dnia Papieskiego uczniowie SP3  przygotowali spektakl  „Ze Świętym Janem Pawłem II przez świat”. Program rozpoczęli uczniowie klasy IId przygotowani przez wychowawczynię panią Urszulę Paluch, którzy wraz z  uczennicami z klasy VIa zaśpiewali „Święty kocha Boga”. Tematem przewodnim była misja papieża pielgrzyma po świecie. Jan Paweł II powiedział  …Stałem się takim wędrującym papieżem, i w ten sposób pragnę służyć Kościołowi powszechnemu w różnych krajach świata, wśród różnych ludów i narodów…

Karol bardzo wcześnie stracił matkę. Poświęcił jej wiersz  „Emilii- matce mojej”. Przypomniała nam go Marcelina z klasy VIe, a „Pieśń o matce” Violetty Willas zaśpiewał Jeremi z klasy VIa. Nie zabrakło akcentu polskiego. Dzieci z klasy Ic zaprezentowały wiersz Władysława Bełzy „Katechizm małego Polaka”. Kolejny raz usłyszeliśmy Jeremiego, który wykonał w języku francuskim piosenkę „Vios sour ton chemin”, ponieważ papież Jan Paweł II ośmiokrotnie odwiedził Francję. W nauczaniu papieża przewijał się temat Maryi i dlatego zaprezentowana została scenka oparta na objawieniach Matki Bożej w Guadalupe. Wystąpili Antoni i Wojciech z klasy VIf  oraz Kinga z klasy Vc.
Pieśń oazową „Barka”, która prowadziła Karola Wojtyłę do Watykanu zaśpiewały Lena i Dorota, a „Halleluja” Aleksandra, Maja, Agnieszka i Ola  z klasy VIa. Swoje umiejętności gry na trąbce zaprezentował Maksym z klasy VIf. Na zakończenie usłyszeliśmy piosenkę „Pałac” w wykonaniu Weroniki, Nicoli i Patrycji. Swoją obecnością zaszczyciły nas także absolwentki Gimnazjum Julka i Zosia, które zaśpiewały: „Maryjo śliczna Pani”, „Ukojenie” i Hymn ze Światowych Dni Młodzieży – „Błogosławieni”. Program prowadzili Wiktoria i Kajetan z klasy VIIIb.
W realizacji projektu wzięli udział p. A. Roj, p. M. Paszkę, p. U. Paluch, p. S. Pyrska, p. M. Haliniak, p. J. Nawrot, p. P. Witczak.

Serdecznie wszystkim dziękuję.

Regina Jędrzejczak