Dzień Mody Patriotycznej w szkolnej świetlicy

W środę 7 listopada drugoklasiści uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonali kolejne zadanie w ramach realizacji projektu Piękna Nasza Polska Cała. Zorganizowaliśmy Dzień Mody Patriotycznej, który rozpoczął się od rozmowy na temat znaczenia naszych barw narodowych. Następnie dzieci, ubrane w biało-czerwone stroje wzięły udział w grupowym pokazie mody patriotycznej, który odbył się w pełnym poszanowaniu narodowych symboli.

Kolejnym etapem tych wyjątkowych zajęć było wcielenie się w rolę kreatorów mody i stworzenie projektów strojów patriotycznych. Wykorzystaliśmy w tym celu najróżniejsze materiały, od wstążek i brokatu, po filc, czy mini pompony.

Nasze Świetliki mimo młodego wieku stają się małymi patriotami – coraz bardziej świadomi własnej tożsamości narodowej i historycznego znaczenia zbliżającego się Święta Niepodległości.

Kinga Walla