Dzień Kropki 2019

15 września przypadał Międzynarodowy Dzień Kropki. To wielka światowa akcja, ŚWIĘTO ODWAGI, KREATYWNOŚCI I ZABAWY. Motywem przewodnim tego dnia jest kropka z książki Petera Reynoldsa “The Dot”. Książeczka opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. W obchody Dnia Kropki zaangażowała się  młodsza społeczność naszej szkoły-uczniowie z klas edukacji wczesnoszkolnej.

W piątek 13 września 2019  roku świętowaliśmy nie tylko powstanie znaku interpunkcyjnego, ale pragnęliśmy pobudzić dziecięcą wyobraźnię. Świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia filmiku o małej Vashti, która uczy nas, że jesteśmy ważni, że należy wierzyć we własne siły i nie poddawać się zbyt szybko, a następnie rozmawialiśmy o swoich talentach i podejmowaliśmy wiele działań, które miały pomóc dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Zadbaliśmy również  o to, by na elementach garderoby pojawiły się kropki. Bo w końcu był to dzień z KROPKĄ w roli głównej!

Było wesoło, było ciekawie i emocjonująco! Zobaczcie sami…..

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej

 

Udostępnij artykuł:
×
Skip to content