Daria Wojciechowska Laureatką IX Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

Dnia 18 marca 2019 roku ogłoszone zostały wyniki IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów  oraz uczniów Szkół Podstawowych i okazało się, że  Laureatką została uczennica naszej szkoły Daria Wojciechowska z klasy 3A  gimnazjum. Olimpiada przebiegała w 3 etapach:
Etap I- poziom  B1,        Etap II – poziom B2,       Etap III – poziom B2  z elementami C1.
Pierwszy tekst uczniowie napisali 19 października 2018 roku. Na każdym etapie uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający znajomość struktur leksykalno-gramatycznych. Oprócz testów on-line olimpijczycy zmagali się z zadaniami do wykonania samodzielnie takimi jak przygotowanie oraz zamieszczenie filmu – wypowiedzi ustnej o tematyce niepodległościowej – zarejestrowanej w postaci pliku wideo w Internecie czy rozmowa na jeden z wybranych losowo tematów dotyczących kultury i obszaru językowego Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki. Bardzo cieszy nas fakt, że Daria zdobyła drugi tytuł Laureata prestiżowego konkursu języka angielskiego w tym roku szkolnym. Miesiąc temu świętowaliśmy jej sukces czyli zdobycie tytułu Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

CONGRATULATIONS,  DARIA !!!

Maria Neubauer- Darska