Czytanie łączy pokolenia

Pod takim hasłem w klasie I a i I b odbyły się spotkania, których celem było wspólne czytanie, dobra zabawa oraz integracja pokoleń.
Podczas spotkań dzieci miały możliwość posłuchania opowiadań napisanych przez Wojciecha Widłaka o przygodach „Pana Kuleczki”, wierszy Marii Konopnickiej oraz bajki z cyklu 15 minutowe opowiastki „Skrzypek i wilk”. Dla pierwszoklasistów utwory te czytali zaproszeni goście: p. Sabina Duszczak- babcia Patrycji Błażejczyk z kl. I a, p. Karolina Piechocka- mama Oliwiera z kl. I b oraz gimnazjalista Makary Kaczmarek z kl. 2e – uczeń naszej szkoły.

Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchały czytanych im utworów, a po wysłuchaniu dyskutowały na ich temat.
Dodatkową atrakcją, jaką przygotowała dla uczniów kl. I a p. Sabina Duszczak-babcia Patrycji, było obejrzenie książek przez nią przyniesionych. Były to pozycje jeszcze z czasów młodości p. Sabiny, z którymi to wiązały się przeróżne historie, których z ochotą dzieci wysłuchały. Pierwszoklasiści z dużym zaciekawieniem oglądali m. in. komiksy „Kajko i Kokosz”, popularną „Chatkę Puchatka” A. A. Milne’a czy też „Elementarz” M. Falskiego.
Spotkania upłynęły w przemiłej atmosferze, a na zaproszonych gości czekały podziękowania. Pozostawiły pierwszakom zapewne cudowne wspomnienia, bowiem kontakt dziecka z książką aktywizuje nie tylko jego rozwój intelektualny i emocjonalny, ale wspiera także rozwój psychiczny i społeczny, a przy tym przynosi wiele radości.

Magdalena Wartel