Czytanie Łączy Pokolenia

We wtorkowe popołudnie 29 listopada, po raz kolejny w naszej Szkole odbyło się rodzinne spotkanie z książką pod nazwą „Czytanie Łączy Pokolenia”.  W świetlicy szkolnej zgromadzili się najmłodsi miłośnicy książek wraz z rodzicami, by wspólnie, w klimatycznej jesiennej atmosferze, przy blasku świec i słodkim poczęstunku, spędzić czas na lekturze.

Tym razem przeczytaliśmy fragmenty dobrze znanej dzieciom książki o niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek, autorstwa Justyny Bednarek. Każdy z przybyłych uczniów chętnie włączał się do czytania, samodzielnie lub z drobną pomocą starszych.

Na uczestników spotkania, prowadzonego przez p. Kingę Laskowską-Szofer i p. Sonię Halasz czekały różne atrakcje. Dzieci miały możliwość wykazania się umiejętnościami plastycznymi podczas wspólnego wykonania wielkoformatowej, pamiątkowej ilustracji, natomiast na dorosłych czekała niełatwa krzyżówka, sprawdzająca ogólną wiedzę na temat książek. Wszyscy poradzili sobie z zadaniami wyśmienicie.

W międzyczasie porozmawialiśmy o zainteresowaniach czytelniczych, a między rodzicami wywiązała się dyskusja dotycząca ogólnego stanu czytelnictwa w Polsce, zwłaszcza wśród dzieci w wieku szkolnym. Wszyscy jednogłośnie uznaliśmy, że spotkania z książką są ważnym i mobilizującym do samodzielnej lektury czynnikiem, mogącym wpłynąć na zwiększenie zainteresowania książkami wśród najmłodszych uczniów.

Wieczór wspólnego czytania upłynął nam w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Na zakończenie dzieci otrzymały zachęcający do lektury w domowym zaciszu upominek. Bardzo dziękujemy za obecność i zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach.

Kinga Laskowska-Szofer