Czwartoklasiści korzystają z e-biblio

System e-biblio ma ułatwić uczniom wypożyczanie książek i kontakt z biblioteką szkolną. Jest dostosowany do potrzeb współczesnych uczniów, którzy mogą wyszukiwać książki z użyciem smartfona lub tabletu – szybko i wygodnie.

Mobilny dostęp do biblioteki sprawia, że rezerwacja pozycji czy przedłużenie terminu wypożyczenia są możliwe w każdym miejscu i o każdej porze. Dla tych, którzy obawiają się, że zapomną zwrócić książkę, e-biblio ma specjalną funkcję – elektroniczne przypomnienia. System ten umożliwia sprawne korzystanie z księgozbioru szkolnego. Uczniowie przez system Librus Synergia mogą sprawdzić dostępność konkretnego tytułu.

Czwartoklasiści zostali właśnie „przeszkoleni” z obsługi aplikacji. Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym układu książek w naszej bibliotece, istniejących działów i poddziałów, po omówieniu zasad tworzenia sygnatur przystąpiliśmy do przeglądania internetowych katalogów. Następnie samodzielne wyszukiwanie konkretnych tytułów, rezerwacja, sprawdzanie ilości egzemplarzy, próby wyszukiwania książek na półkach…. jednym słowem gwar i ruch w bibliotece!
Zapraszamy do korzystania z biblioteki i z e-Biblio!

Małgorzata Gucia, Renata Kurasińska