Code Week w bibliotece szkolnej

Szkolne Centrum Informacji również włączyło się do akcji „Code Week”. W ramach akcji otworzyłyśmy w bibliotece  Szkolny Klub Scotti Go! Wszystko z myślą o dobrej zabawie i propagowaniu logicznego i twórczego myślenia. Zajęcia odbywały się codziennie od godziny 12:00 a uczestniczyli w nich chętni uczniowie młodszych klas naszej szkoły. Podstawowym celem spotkań było budzenie zainteresowania dzieci kodowaniem jako świetną zabawą, która w przyszłości może zaowocować predyspozycjami do trudnej sztuki programowania. Uczestnicy spotkania planowali podróż Scottiego przez Europę zapisując program jego trasy.

Scottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania. Jest połączeniem kartonowych klocków za pomocą, których gracze układają komendy programistyczne, oraz aplikacji która wyznacza zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych podczas gry innych bohaterów. Zaskoczone zainteresowaniem postanowiłyśmy utrzymać funkcjonowanie Klubu Scotti Go! tak długo jak będą chętni uczniowie. ZAPRASZAMY!

Renata Kurasińska, Małgorzata Gucia