„Co w duszy gra…”

Nadszedł od dawna wyczekiwany dzień, w którym klasa 8a mogła poznać ich uczennicę i koleżankę Weronikę Stankiewicz. Uczennica dołączyła do zespołu klasowego w tym roku szkolnym, lecz ze względu na swoją niepełnosprawność realizowała naukę poprzez nauczanie indywidualne.

Spotkanie odbyło się w szkole 22 czerwca w związku z wystawą prac Weroniki. Jej badawcze spojrzenie, lekkie podenerwowanie i w końcu szczery radosny uśmiech, który zagościł na twarzy Weroniki, skradł serca uczestników spotkania. Wszyscy zebrani mogli podziwiać pachnącą wystawę stroików Weroniki, i choć prace nie były samodzielnym dziełem jej rąk, to podyktowane zostały jej wyjątkową wrażliwością i odzwierciedlały, co w duszy gra… Wystawę wzbogaciły również prace dwóch uczennic klasy 8 a: Julii Mazurek ( rysunki Anime & Manga) oraz Oliwii Kasprzak ( szkice „Portrety”). Po artystycznej pożywce nadszedł czas na poczęstunek, który przygotowali uczniowie klasy 8a dla Weroniki i jej rodziców. Przepełnione szczerymi rozmowami o życiu, zdrowiu, szkole i pasjach oraz pełne serdecznych gestów spotkanie wydawało się nie mieć końca.
To ważne wydarzenie w życiu klasy, które niewątpliwie wpisze się we wspomnienia całego zespołu klasowego, zostało przypieczętowane pamiątkowymi zdjęciami. Nadeszły również podziękowania ze strony Rodziców Weroniki. Oto one:
„Weronika Stankiewicz wraz z Rodzicami serdecznie dziękuje Dyrekcji, Nauczycielom oraz Uczniom a wśród nich koleżankom i kolegom z klasy 8a Szkoły Podstawowej nr. 3 im. Feliksa Szołdrskiego za sześć lat nauki, zaangażowanie nauczycieli i cudowne zakończenie nauczania.
Jesteście wspaniali!”

Aneta Gorgoń-Matera