Co dalej gimnazjalisto? Targi edukacyjne 2018

Już niedługo 225 uczniów klas trzecich gimnazjalnych będzie musiało podjąć decyzję o wyborze dalszej drogi kształcenia. By im to ułatwić w czwartek 22 marca br. zorganizowane zostały w naszej szkole targi edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych, które do tej pory najczęściej wybierali absolwenci naszej placówki. Z zaproszenia skorzystały nowotomyskie szkoły ponadgimnazjalne: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. M. Kopernika, Zespół Szkół nr 2 im. S. Staszica i Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra K. Hołogi, a także Zespół Szkół nr 1 im. S. Garczyńskiego w Zbąszyniu, Zespół Szkół RCKU im. gen. D. Chłapowskiego w Trzciance, Zespół Szkół w Opalenicy oraz szkoły spoza powiatu nowotomyskiego Zespół Szkół CKZiU w Zbąszynku /dawniej Zespół Szkół Technicznych/ i Zespół Szkół Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach. Targom towarzyszyły też stoiska „Esculap-Chifa” i „ Phoenix Contact Wielkopolska”, gdzie uczniowie będą mogli odbywać praktyki zawodowe w ramach nauki w szkołach branżowych.
Dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie – często nasi absolwenci, zaprezentowali oferty edukacyjne swoich szkół, propozycje udziału w projektach edukacyjnych i zajęciach pozalekcyjnych, możliwości współpracy z uczelniami wyższymi i szanse odbywania zagranicznych praktyk zawodowych oraz zapraszali na swoje „otwarte drzwi”. Wiele ze szkół przygotowało materiały promocyjne, a na stoiskach prezentowało filmowe wizytówki działalności swojej placówki. Nasi uczniowie mieli też szanse odbyć bezpośrednie rozmowy z przedstawicielami szkół i uczniami.
Mamy nadzieję, że targi edukacyjne jeszcze bardziej przybliżyły szkoły ponadgimnazjalne naszym absolwentom, a to pozwoli dokonać im w pełni świadomego i korzystnego wyboru kolejnego szczebla kształcenia.
Relacja z targów zamieszczono też zostanie w najbliższym wydaniu TVK Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu „W obiektywie”.

Andrzej Wałęsa