Ciekawe spotkanie z przyrodą na żywo!

W minionym tygodniu w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja przyrody na żywo. Już po raz drugi gościliśmy przedstawicieli Agencji  Impresaryjno – Artystycznej  KlapsArt z Krakowa, którzy tym razem przyjechali do nas z płazami. W czwartek 8 lutego przeprowadzili 2 godziny zajęć w dwóch różnych grupach wiekowych (kl. IV i II gimnazjum).

Uczniowie mieli możliwość zobaczyć ciekawe gatunki płazów bezogonowych i ogoniastych  m. in.: rzekotki, ropuchę Agę, traszkę japońską oraz salamandrę tygrysią, pochodzące z  różnych stron świata. Wysłuchali również krótkiego  wykładu o życiu płazów i ich przystosowaniu do funkcjonowania w środowisku wodnym i lądowym. Całość zajęć urozmaicały nagrania żabich koncertów, które są dziełem samców wydających odgłosy godowe. Teraz z pewnością uczniowie bez problemu odróżnią kumkanie od rechotu.
Zainteresowanie prezentowanymi okazami było ogromne!

Marlena Jarczewska, Arleta Kucz, Alicja Mieleszczuk