Chcę być kimś!

2 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyły się Warsztaty motywacyjne z Michałem Zawadką w ramach projektu : Mali wielcy Polacy, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.
Chcę być kimś ! czyli jak osiągnąć cele w czasach kiedy wszyscy mają wywalone” – to temat warsztatów, w których uczestniczyli uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły. Czy można osiągać cele, rozwijać się, być kimś oraz kto jest najważniejszy w moim życiu?  – na te oraz inne trudne pytania odpowiadali uczestnicy warsztatów. Michał Zawadka w bardzo intrygujący sposób pokazał jak ważne jest poczucie własnej wartości, jak wybierać własną drogę by osiągnąć najskrytsze marzenia.

Uświadomił uczniom, że każdy z nich pracuje na swój sukces, że to co osiągną w życiu zależy tylko od nich samych gdyż nic w życiu się nie „udaje” i nic im się nie „należy” ani od kochających rodziców, ani od nauczycieli. Sami muszą zawalczyć o siebie, o swoją przyszłość, bo nikt ich w tym nie wyręczy. Praca nad samym sobą, odpowiedzialność  oraz wytrwałość  zaowocują w przyszłości. Wiele miejsca poświęcono funkcjonowaniu w grupie, poczuciu własnej wartości, realizacji celów, czy też racjonalnego i efektywnego gospodarowania czasem. Michał Zawadka mówił także jak radzić sobie z presją grupy, jak ludzie „ocenianiają”, są „oceniani” oraz jak bardzo się tego boją. Mały hejt może zaszkodzić dlatego przekonywał uczestników, że warto zmienić podejście z OCENIANIA na DOCENIANIE.
Kim jest Michał Zawadka?
Na jego stronie przeczytać możemy m.in.: „Autor książek dla dzieci, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców oraz Toastmasters International, mistrz Polski Przemówień Publicznych, aktor, konferansjer, lektor, copywriter. Jego pasją jest retoryka, sztuka słowa, możliwości i tajemnice umysłu oraz osiąganie założonych celów. Mówca inspiracyjno-motywacyjny. Trener wystąpień publicznych. Zawodowo także artysta estradowy, telewizyjny i kaskader filmowy. Ponad dziesięć lat trenował sztuki walki. Współzałożyciel i członek stepującej grupy The Prisoners – Więźniowie Rytmu.”
Na pewno jedno można powiedzieć – to nietuzinkowa postać. W bibliotece szkolnej znajdują się książki pana Michała. Zachęcamy do wypożyczania!

Serdecznie dziękujemy Paniom z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Nowym Tomyślu za zaproszenie.

Renata Kurasińska, Małgorzata Gucia