BEZPIECZNY INTERNET: DZIAŁAJMY RAZEM!

Internet ma zarówno wiele zalet jak i wad. Często zapominamy o zasadach bezpiecznego korzystania z niego. Dzień Bezpiecznego Internetu przypomina nam, że nie powinniśmy zapominać o wielu pułapkach i zagrożeniach czyhających w sieci. Dzień Bezpiecznego Internetu  obchodzony jest  w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej od 2004r., mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W roku 2019 odbywał się  pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” i miał na celu zachęcenie  wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
W naszej szkole podejmowano wiele inicjatyw, mających na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W klasach edukacji wczesnoszkolnej dzieci zapoznały się z niebezpieczeństwami płynącymi z Internetu poprzez szereg różnorodnych działań. We wszystkich klasach zostały omówione zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, uczniowie zapoznali się także z materiałami filmowymi. Pierwszoklasiści przeszli misję bezpieczny Internet, poznali sieciaki i sieciuchy. Drugoklasiści natomiast wykonywali plakaty oraz, wykorzystując matę do kodowania oraz ozoboty, zastanawiali się, czy w Internecie może być bezpiecznie.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej