AMUL u pierwszaków

AMUL, czyli Aktywny Mały Uniwersytet Latający to tytuł projektu, który kilka lat temu uruchomił Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jego celem jest dotarcie z ciekawymi zajęciami do szkół na wsiach  i w małych miasteczkach oraz propagowanie nauki interaktywnej, dynamicznej i w ciekawej formie. W ramach tego projektu do uczniów z klas pierwszych naszej szkoły przyjechały studentki psychologii UAM, którymi na co dzień opiekuje się prof. dr hab. Anna Izabela Brzezińska.

W barwnych kapeluszach przeprowadziły bardzo ciekawe zajęcia, a pierwszoklasiści, również w kolorowych nakryciach głowy, z dużym zaangażowaniem w nich uczestniczyli. Uczniowie brali udział w warsztatach „Integracja”, „Koncentracja”, „Zwierzęta wokół nas”. Ale najciekawszymi i najbardziej efektownymi były „Chemia w kuchni”- przeprowadzone w kl. I a i b oraz „Chromatografia” – w kl. I c.

Udział w niecodziennych zajęciach był dla dzieci inspirujący, wszystkie aktywnie włączały się do pracy. Atrakcyjne eksperymentowanie to doskonałe połączenie edukacji i zabawy. A przecież nauka może być właśnie świetną zabawą!

A. Mieleszczuk – Albrecht, M. Wartel, J. Witczak