Uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych

Dnia 5 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych, organizowanych dla uczniów szkół podstawowych oraz klas trzecich dotychczasowych gimnazjów. W roku szkolnym 2018/2019 Wielkopolski Kurator Oświaty zorganizował łącznie 22 konkursy przedmiotowe, w których uczestniczyło około 21 tysięcy uczniów ze szkół podstawowych i 16 tysięcy gimnazjalistów z całego województwa wielkopolskiego.

Ostatecznie tytuł laureata uzyskało 267 uczniów. W tym zaszczytnym gronie znalazły się trzy uczennice naszej szkoły: Daria Wojciechowska z kl. 3 a – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego oraz Natasza Jakubowska i Patrycja Loba z kl. 3 e – laureatki Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Zaświadczenia najzdolniejszym uczniom wręczyła p. Aleksandra Kuź – Wicekurator Oświaty, życząc im dalszych sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji. W trakcie uroczystości wszyscy laureaci  mieli okazję posłuchać występu trio stroikowego z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, które wykonało utwory muzyczne na klarnecie, oboju i fagocie.

Naszym laureatkom serdecznie gratulujemy!

Marlena Jarczewska, Maria Neubauer – Darska