Trójkowe Świętowanie

W czwartek, 20 grudnia o godz. 9:00 w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Po raz pierwszy w historii szkoły odbył się koncert „Trójkowe Świętowanie”. Wykonawcami koncertu byli najmłodsi trójkowicze – uczniowie klas pierwszych i drugich. Wszyscy odświętnie ubrani w niezwykle uroczysty sposób wystąpili przed nauczycielami i rodzicami w pięknym montażu słowno – muzycznym. Czego tam nie było? Były tańce, pięknie deklamowane wiersze, kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Były Renifery, Mikołaje, Pastuszkowie i Anioły… Całość niezwykle profesjonalnie, z wdziękiem i gracją prowadzona była przez najmłodszych konferansjerów.

Kochani Artyści, słowa piosenki mówią „jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień, zwykły dzień…” – Wy jednak sprawiliście, że był to dzień niezwykły. Pełen emocji, ciepła oraz niepowtarzalnego świątecznego nastroju. Koncert dostarczył nam wszystkim wielu wzruszeń i niezapomnianych przeżyć. Serdecznie Wam za to dziękuję!

Znakomicie dobrany repertuar, chwytające ze serce wykonania i piękne życzenia sprawiły, że widzowie zauroczyli się magiczną atmosferą i długo gromkimi brawami nagradzali wszystkich wykonawców.

Koncert przygotowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Małgorzata Gałązka-Hermanowska, Ewelina Kaczałka, Anna Mieleszczuk-Albrecht, Renata Oględzińska, Izabela Olszewska, Urszula Paluch, Magdalena Wartel i Joanna Witczak. Nad nagłośnieniem i sferą muzyczną czuwał Piotr Witczak.

Wszystkim Państwu bardzo serdecznie dziękuję za ogrom pracy włożonej w przygotowanie „Trójkowego Świętowania”.  Efekty pokazały, że było warto, że była to praca na najwyższym poziomie! Chcemy, aby była to cykliczna impreza już na stałe wpisująca się w kalendarz szkolny.

Dziękuję także licznie przybyłym rodzicom za to, że znaleźli Państwo czas i przyjęli nasze zaproszenie, za to, że wspólnie mogliśmy poczuć świąteczną atmosferę.

Dariusz Stachecki

djembed