Obchody XVIII Dnia Papieskiego

„Papież Jan Paweł II wzorem świętości i patriotyzmu” to tytuł spektaklu poetycko-muzycznego, który mogliśmy obejrzeć 9 października br. w sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury. Uczniowie naszej szkoły przedstawili kilka epizodów z życia wielkiego Polaka-papieża, który w swoim nauczaniu łączył treści biblijne z historią narodu polskiego.

Uczniowie recytowali wiersze Jana Pawła II „Ojczyzna” oraz” Emilii – Matce mojej”, usłyszeliśmy też utwór Ryszarda Makowskiego „Na Twym pogrzebie” i wzruszający wiersz „Różaniec” Jacka Daniluka. Młodzi artyści uzdolnieni muzycznie zaśpiewali: „Hallelujah”, „Takie jest prawo miłości” ,  „Abba Ojcze”,  „Jak paciorki różańca” oraz z repertuaru Violetty Villas  „List do matki…” .  Dzieci z klasy II w biało-czerwonych strojach pięknie wyrecytowały wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?” oraz zaprezentowały taniec flagi.
            Jan Paweł II to największy autorytet moralny współczesnego świata, to papież głębokiej wiary i zawierzenia Bogu. Warto więc brać z niego przykład i pamiętać o nim nie tylko podczas Dnia Papieskiego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w przedsięwzięcie.

Spektakl przygotowała Regina Jędrzejczak we współpracy z M. Dach-Kolanko,  A. Witczak,  M. Wartel,  J. Nawrot,  W. Skoczylas oraz z  A. Roj.

djembed