Z Łukaszem Wierzbickim przez świat …

18 października 2024 r. w odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim – pisarzem, podróżnikiem i redaktorem, który kocha podróże, zarówno te dalekie i egzotyczne jak i te bliskie.

Uczniowie wszystkich klas IV wzięli udział w niezwykle ciekawym i barwnie prowadzonym spotkaniu z autorem książek „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek, „Machiną przez Chiny”, „Wokół świata na wariata”, „Co hrabia porabia.” czy „Ocean to pikuś”.

Pisarz opowiedział nam o przygodach Kazimierza Nowaka, bohatera książki „Afryka Kazika” oraz o niedźwiadku Wojtku z książki „Dziadek i niedźwiadek”. Mogliśmy także usłyszeć historięAleksandra Doby – podróżnika i kajakarza, który jako pierwszy pokonał samotnie kajakiem Ocean Atlantycki. Pan Łukasz z pasją opowiadał o swoich książkach, tych napisanych i tych w sferze planów. Wszystko poparte slajdami i różnymi gadżetami, które bardzo uatrakcyjniły spotkanie. Potwierdzili to uczniowie żywo reagując i chętnie włączając się do krótkich inscenizacji.

Pan Łukasz Wierzbicki zostawił nam też przesłanie, że warto ruszyć się z miejsca, bo wtedy może nas spotkać coś ciekawego. Dodał także, że warto marzyć i realizowaćswoje marzenia.

Na zakończenie zainteresowani uczniowie otrzymali zakładki z autografem pisarza, a my pakiet książek do biblioteki w prezencie!

Bardzo dziękujemy za spotkanie i dużą dawkę humoru!

nauczycielki biblioteki