XVI Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

W czwartek 10 maja 2018 roku w Zbąszyniu odbył się XVI Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Nowym Tomyślu oraz Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Nowotomyski. Celem turnieju było popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego, kształtowanie prawidłowych zachowań się na drodze zarówno w charakterze pieszych jak i kierujących, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W turniej brali udział uczniowie szkól podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół średnich z całego Powiatu Nowotomyskiego, którzy rywalizowali miedzy sobą, w różnych konkurencjach, dotyczących znajomości zasad i przepisów ruch drogowego, jak i udzielania pomocy osobom poszkodowanym.

Nasze Szkoła reprezentowana była przez, Izabelę Spychałę, Oliwię Rozynek, Miłosza Wieczorkiewicza, a klasy gimnazjalne przez Martę Spychałę, Nikolę Dominiak oraz Natalię Szczygielską. Tym razem nie udało się zająć miejsca na podium, jednakże uczniowie wykazali się szeroką wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnością jazdy na rowerze przez bardzo trudny do pokonania tor przeszkód. Pierwsze miejsce w kategorii klas gimnazjalnych zdobyli uczniowie z Bolewic ,a w kategorii szkół podstawowych uczniowie z Pakosławia. Laureatom i wszystkim uczestnikom gratulujemy. Składamy także podziękowania organizatorom i gospodarzom turnieju, za wspaniałą zabawę, rywalizację i atmosferę.
Konkurs był objęty patronatem Burmistrza Zbąszynia, który ufundował także nagrody.

Krzysztof Hałas