Zwycięstwo Gimnazjum – laur dla „3”

Po corocznym podsumowaniu wyników osiągniętych przez wszystkie szkoły powiatu nowotomyskiego w rozgrywkach sportowych Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”, w roku szkolnym 2016/2017, okazało się, że pierwsze miejsce zajęła szkoła, która już nie istnieje ale nadal zdobywa laury – Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.

Drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Zbąszyniu a trzecie Gimnazjum w Opalenicy. Uroczystość wręczenia trofeum odbyła się przy okazji zawodów, które również wygraliśmy ale już jako Szkoła Podstawowa nr 3 – Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Jest to cenna nagroda ponieważ świadczy o sportowej wszechstronności naszych uczniów. Aby ją zdobyć musieli wykazać się umiejętnościami w grach zespołowych tj. piłce siatkowej, nożnej, ręcznej, koszykowej, unihokeju oraz w konkurencjach indywidualnych – badmintonie, lekkoatletyce, tenisie stołowym.

Gratulacje!

Dariusz Pilz