Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego  WELTSPRACHEN  KINDER

Znamy nareszcie wyniki Ogólnopolskiego  Konkursu Języka Niemieckiego WELTSPRACHEN KINDER  zorganizowanego w styczniu 2018 roku  przez Wydawnictwo Synapsa.

Do sesji zimowej tego konkursu  przystąpiło po raz pierwszy  trzynastu przedstawicieli klas siódmych Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Uczniowie musieli rozwiązać test składający się z osiemnastu ciekawie skonstruowanych zadań badających ich umiejętności z zakresu słownictwa, czytania ze zrozumieniem, komunikacji  językowej i gramatyki.

Najwyższy wynik konkursu uzyskała Izabela Spychała z klasy 7b, której zabrakło zaledwie jednego  punktu  do uzyskania stuprocentowego wyniku.

Poza satysfakcją i możliwością sprawdzenia swojej wiedzy, każdy z uczestników konkursu otrzymał imienny dyplom uczestnictwa oraz zestaw trzech zakładek edukacyjnych.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję i zachęcam do udziału w sesji wiosennej konkursu, która odbędzie się w kwietniu . Zapisy już trwają!

Dorota Nawacka