Oferta edukacyjna i rekrutacja do Szkoły Podstawowej nr 3 na rok szkolny 2018/2019

Na podstawie uchwały Rady Miejskiej nr XXX/279/2017 z dnia 27 lutego 2017 r. w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego wprowadzonego ustawą „Przepisy wprowadzające ustawę – prawo oświatowe”… od 1 września 2018 r. zostaną utworzone:

1. 3 oddziały klasy I – zgodnie z określonym w cyt. uchwale obwodem szkolnym i warunkami przyjęcia uczniów do klasy pierwszej zamieszkałych poza obwodem.

Z kolei w oparciu o uchwałę nr XLVII/442/2018 Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu z dnia 26 02 2018 r. w sprawie wskazania uczniom niektórych oddziałów szkół podstawowych miejsca realizacji obowiązku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu, powstającej w wyniku przekształcenia gimnazjum od 1 września 2018 r. zostanie utworzonych:

1. 5 oddziałów klas IV, w tym 2 oddziały z dotychczasowych uczniów SP 1 i 3 oddziały z dotychczasowych uczniów SP 2 w Nowym Tomyślu;
  2. 3 oddziały klas VII, w tym 1 oddział z dotychczasowych uczniów SP 1 i 2 oddziały z dotychczasowych uczniów SP 2 w Nowym Tomyślu oraz 1 oddział /4 uczniów/ z SP w Jastrzębsku Starym.

Ponadto proponujemy w naszej ofercie nowe, szersze możliwości realizacji obowiązku szkolnego dla uczniów o specjalnych predyspozycjach lub dysfunkcjach:

1. dla uczniów klas VII – utworzenie od roku szkolnego 20182019 oddziału dwujęzycznego, w którym nauczanie dwóch przedmiotów – historii i geografii prowadzone będzie w języku angielskim i zwiększona zostanie liczba godzin nauczania języka angielskiego /szczegóły rekrutacji określone są w Regulaminie w zakładce „Rekrutacja”/;
  2. dla uczniów klas VI – utworzenie od roku szkolnego 2019-2020 grupy międzyklasowej realizującej moduł poszerzonego nauczania informatyki;
  3. dla uczniów klas V – utworzenie od roku szkolnego 2018-2019 oddziału klasy sportowej dla dziewcząt o profilu koszykówki, dla chłopców o profilu siatkówki o zwiększonej do 10. liczbie godzin wychowania fizycznego /szczegóły rekrutacji określone są w Regulaminie w zakładce „Rekrutacja”/;
  4. dla uczniów klas IV – możliwość od roku szkolnego 2018-2019 nauki jako przedmiotu obowiązkowego drugiego języka obcego do wyboru spośród j. francuskiego, hiszpańskiego i niemieckiego;
  5. dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim – od roku szkolnego 2018-2019 oddział integracyjny, w którym co najmniej trzech uczniów posiada orzeczenie poradni psychologiczno – pedagogicznej o potrzebie kształcenia w takim oddziale;
  6. dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym – od roku szkolnego 2018-2019 oddział specjalny dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Zapraszamy do analizy dokumentów, dokonania wyboru i podjęcia nauki w naszej szkole.

O szczegółach naszej propozycji będzie można porozmawiać podczas „Otwartych drzwi” na które zapraszamy 14 marca br. o godz. 16:00.