Jagoda Handzewniak, Wiktoria Kroma i Kajetan Haliniak w Powiatowym Konkursie „Z literaturą za pan brat”

W czwartek 5 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Tomyślu odbył się finał II Powiatowego Konkursu „Z literaturą za pan brat”. W tym roku był on poświęcony Ignacemu Krasickiemu i jego twórczości. W finale wzięło udział osiem drużyn ze szkół podstawowych z Rudnik, Miedzichowa, Kopanek, Borui Kościelnej, Nowego Tomyśla, Michorzewa i Urbanowa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VIII – Jagoda Handzewniak, Wiktoria Kroma i Kajetan Haliniak, którzy musieli wykazać się znajomością życiorysu Krasickiego, jego bajek, satyry „Żona modna”, poematu heroikomicznego „Myszeida” oraz terminów literackich.

Uczniowie odpowiadali na pytania jury, układali plan wydarzeń, recytowali utwory, rozwiązywali test on-line i … udało się! Wywalczyliśmy III miejsce. Serdecznie gratulujemy Jagodzie, Wiktorii i Kajetanowi. Życzymy dalszych sukcesów.

Marzena Dach-Kolanko