W piątek 24 czerwca o godz. 12:00 odbyła się uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klas ósmych naszej szkoły. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Grażyna Pogonowska Zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla oraz Joanna Trochimowicz i Marlena Nowaczyk -  przedstawicielki Rady Rodziców. Uroczystości rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Dariusz Stachecki.

W piątek, 24 czerwca br. o godz. 10:00 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego przez uczniów klas IV - VII. W uroczystości wzięła udziały przedstawicielki Rady Rodziców pani Daria Kubiatowska – Kędzia oraz pani Katarzyna Kroma.

W piątek, 24 czerwca o godz. 9:00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego przez uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły.
W uroczystościach wzięła udział przedstawicielka Rady Rodziców pani Katarzyna Kroma. Rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, a następnie głos zabrał dyrektor szkoły Dariusz Stachecki.

Tuż przed wakacjami uczniowie kl.4 a i 4b wybrali się na całodniową wycieczkę Szlakiem Piastowskim. Głównym celem wyjazdu było poznanie początków państwowości polskiej ściśle związanej z odwiedzanymi miejscami.

W miniony czwartek uczniowi kl. 4a podczas Dnia z Wychowawcą wybrali się do Ogrodu Zoologicznego w Nowym Tomyślu. Wizyta obfitowała w liczne atrakcje. Bardzo sympatyczny przewodnik – wieloletni pracownk zoo w ciekawy i zrozumiały sposób opowiedział dzieciom o niezwykłym świecie zwierząt, które w naturalnych warunkach żyją na różnych kontynentach, w odmiennych sterfach klimatycznych.

W środę 22 czerwca 2022 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego „Spotkanie z Janem Brzechwą i Julianem Tuwimem”. Konkurs odbył się w naszej szkole po raz pierwszy, skierowany był do uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej, a jego zadaniem było: zapoznanie i zainteresowanie dzieci poezją Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, rozwijanie zdolności recytatorskich, prezentacje i promowanie talentu uczniów, kształtowanie wrażliwości na piękno poezji w języku ojczystym, oswajanie uczniów z występami przed publicznością, uczenie dzieci „zdrowej“ rywalizacji oraz wspieranie działań twórczych.

W poniedziałek 13 czerwca miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na Kulinarny Hit Trójki. To już trzecia edycja tego konkursu i podobnie jak w latach ubiegłych cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem. Zadanie konkursowe polegało na własnoręcznym (w przypadku młodszych dzieci oczywiście z pomocą rodziców) przygotowaniu swojego ulubionego dania, udokumentowaniu tego w postaci zdjęć, filmu lub prezentacji multimedialnej i przesłaniu wraz z przepisem organizatorom konkursu.

29 kwietnia 15 uczniów naszej szkoły wzięło udział w międzynarodowym konkursie języka angielskiego. The Big Challenge. Uczniowie rozwiązywali test online sprawdzający znajomość słownictwa i gramatyki, rozumienie tekstów czytanych i słuchanych oraz wiedzę o krajach angielskiego obszaru językowego. Każdy uczestnik rozwiązywał test na poziomie trudności dostosowanym do jego grupy wiekowej oraz do oczekiwanego stopnia opanowania języka: od poziomu A1 (klasy czwarte i piąte) do poziomu A2+ (klasy ósme).

Z okazji Święta Patrona Szkoły w maju został ogłoszony również konkurs fotograficzny na podobiznę patrona pt. ,,Tak mógł wyglądać Feliks Szołdrski”. Zadaniem ucznia lub maksymalnie trzyosobowego zespołu było sfotografowanie osoby ucharakteryzowanej na Feliksa Szołdrskiego.  Do nauczycieli wpłynęły tylko trzy prace: Izabeli Musiał i Nicole Śnieguły z kl. 8c, Aleksandra Szymańskiego z kl. 3a oraz Alicji Zborały i Wiktorii Waberskiej z kl. 7c. Rozstrzygnięcie konkursu  nastąpiło 15 czerwca br., komisja  postanowiła wręczyć dyplomy i drobne upominki wszystkim uczestnikom.

15 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie Turnieju Ekologicznego. To już druga edycja konkursu, w którym o miano najlepszej rywalizowały wszystkie klasy w dwóch kategoriach: oddziały edukacji wczesnoszkolnej oraz klasy starsze. Uczestniczące w Turnieju zespoły klasowe wykonały po 5 zadań, dających możliwość wykazania się różnymi umiejętnościami.