Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz uczeń – Maksymilian Kostera jest Drużynowym Mistrzem Polski w Miniżużlu 2021.

Każdego roku Microsoft wybiera ekspertów spośród innowacyjnych nauczycieli na całym świecie. Nauczyciele ci są częścią ekskluzywnej globalnej społeczności, która toruje swoim innym przykładem i doświadczeniem drogę do dzielenia się pomysłami, wypróbowywania nowych metod pracy i uczenia się od siebie nawzajem.

Jesteśmy bardzo dumni, że w naszej szkole tytułami Microsoft Innovative Educator Expert na rok szkolny 2021-2022 zostało wybranych aż osiemnastu nauczycieli. Jest to największa grupa w całym kraju. Są to:

Otrzymaliśmy tytuł Showcase School na rok 2021 - 2022! Międzynarodowa kapituła uznała Szkołę Podstawową nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu za szkołę pokazową i po raz kolejny przyjęto nas do grona elitarnych szkół na świecie, które stanowią przykład najlepszych, innowacyjnych metod nauczania i uczenia się we współczesnym świecie. Tylko kilka instytucji edukacyjnych otrzymuje to wyróżnienie. Jesteśmy bardzo dumni zwłaszcza, że kryteria w tym roku były bardzo trudne do spełnienia. Cieszymy się, że dostrzeżono nasz wysiłek i uznano nasz wpływ na przyszłość edukacji.

Zgodnie z wytycznymi MEiN wprowadzono możliwość szczepienia przeciwko wirusowi Covid-19 dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia w szkole. Decyzję o zaszczepieniu dzieci podejmują rodzice. Szczegóły dotyczące szczepień znajdziecie Państwo w załączonych materiałach.

W środę 1 września o godzinie 9:00 odbyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022 dla uczniów klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych. Uczniowie wraz z rodzicami zgromadzili się na boisku szkolnym w wybranych strefach. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego wszystkich zebranych powitał wicedyrektor Dariusz Pilz i przedstawił wychowawców klas pierwszych. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Dariusz Stachecki. W swoim wystąpieniu podkreślił jak ważny jest dzisiejszy dzień, szczególnie dla uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają przygodę edukacyjną w naszej szkole. Zapewnił, że jesteśmy dobrze przygotowani, aby bezpiecznie, w warunkach reżimu sanitarnego rozpocząć naukę.

Szanowni Państwo,
w nowym roku szkolnym stołówka zostanie uruchomiona od poniedziałku 6 września.
Numery rejestracyjne dla uczniów, którzy już korzystali ze stołówki pozostają bez zmian do końca grudnia 2021 r.

W związku z trwającą sytuacją epidemiczną, w trosce o wspólne bezpieczeństwo inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu odbędzie się 1 września br. na boisku szkolnym w dwóch częściach. Część pierwsza przeznaczona dla uczniów klas 1 - 4 odbędzie się o godz. 9:00, a część druga dla uczniów klas 5 – 8 o godz. 10:00.

Uwaga Absolwenci!
Dotarły dziś do nas zaświadczenia z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej o przystąpieniu do egzaminu ósmoklasisty wraz z wynikami. Dla każdego wykonaliśmy 3 kopie. Zgodnie z przepisami zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie mogą otrzymajć 9 lipca br.

Zapraszamy do sekretariatu po odbiór w piątek 9 lipca!