Aktualności

Wczoraj wstrząsnęła nami informacja o śmierci Andrzeja Wałęsy. Dziś wiemy już, że uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 13 kwietnia o godzinie 13:00 na cmentarzu parafialnym w Nowym Tomyślu.

W związku z tym pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu wyszli z inicjatywą wspólnego pożegnania Naszego Dyrektora.

Spotkajmy się w sobotę o 11:45 przed budynkiem szkoły i wspólnie udajmy się na cmentarz. Każdy z nas będzie miał w ręku białą różę.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się do nas przyłączyć, absolwentów Gimnazjum, byłych i obecnych uczniów Trójki. Przyjdźcie razem ze swoimi rodzicami i wspólnie po raz ostatni pożegnajmy niezwykłego człowieka, który naszej szkole oddał swoje serce...

Z ogromnym żalem zawiadamiam, że w środę, 10 kwietnia po nieudanej walce z nagłą chorobą odszedł od nas Andrzej Wałęsa, wieloletni Dyrektor naszej szkoły, Zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla.

Uprzejmie informuję, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się w naszej szkole w terminie ogłoszonym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, czyli w dniach 15-17 kwietnia br.

Uprzejmie informuję, że egzamin gimnazjalny odbędzie się w naszej szkole w terminie ogłoszonym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, czyli w dniach 10-12 kwietnia br.

W czwartek, 4 kwietnia o godz. 16:00 odbyły się „Otwarte Drzwi” w naszej szkole. Liczne grono uczniów i ich rodziców mogło zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019-2020.

Wydarzenie rozpoczęło się spotkaniem w Hali Widowiskowo- Sportowej, gdzie uczestnicy mogli przyglądać się popisom uczniów z klasy sportowej. Następnie Dariusz Stachecki przywitał wszystkich przybyłych i przedstawił szczegóły oferty. Od 1 września planujemy w naszej szkole utworzenie następujących oddziałów:

W związku z otrzymaniem informacji od organizacji związkowej dotyczącej rozpoczęcia strajku pracowników oświaty, uprzejmie informuję, że od poniedziałku 8 kwietnia 2019 r. rozpocznie się ogólnopolska akcja strajkowa pracowników oświaty. Trwać będzie do odwołania.

W dniach 10, 11 i 12 kwietnia odbędzie się egzamin gimnazjalny. Następnie w dniach 15, 16 i 17 kwietnia przeprowadzony zostanie w naszej szkole egzamin ósmoklasisty. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie ciszy i komfortowych warunków zdawania egzaminów. W związku z tym, przypominam, że zgodnie z wcześniej podanymi informacjami dni te są wolne od zajęć dydaktycznych. Uczniowie, którzy nie zdają egzaminów nie przychodzą do szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu zaprasza uczniów klas szóstych Gminy Nowy Tomyśl do kontynuacji nauki w roku szkolnym 2019/2020 w nowatorskich oddziałach klas siódmych oddziale z dodatkowym modułem „Laboratorium STEAM” oraz oddziale dwujęzycznym. Zapraszamy także uczniów obecnych klas szóstych do kontynuacji nauki w naszej szkole w oddziale z podstawowym ramowym planem nauczania.
Na poziomie klas piątych tworzymy oddział klasy sportowej o specjalności koszykówki dla dziewcząt i siatkówki dla chłopców. Organizujemy również oddział klasy specjalnej dla uczniów z upośledzeniem umiarkowanym i znacznym na poziomie szkoły podstawowej.

W czwartek 28 marca 2019 r. odbył się po raz szósty „Międzyszkolny międzywojewódzki  konkurs symulacji działalności gospodarczej”. Gospodarzem tegorocznych zmagań była Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Wlkp. – ubiegłoroczny zwycięzca. W tym roku w konkursie udział wzięło dziewięć drużyn ze szkół: Zbąszynek, Dąbrówka Wlkp., Kosieczyn, Belęcin, Przyprostynia oraz 4 drużyny z Nowego Tomyśla. W skład drużyny wchodziło czworo uczniów i opiekun.