Aktualności

W dniach od 28 do 30 maja 2018 uczniowie klas 4a, 4c oraz 4e pod opieką Pań Izabeli Szudry, Justyny Napierały, Iwony Olichwier oraz Pana Jana Klimko udali się na wycieczkę do Warszawy. Już na początku podróży nie obyło się bez niespodzianek ponieważ musieliśmy zatrzymać się na dłuższy postój w  Konarzewie, aby usunąć usterkę w klimatyzacji. Czas ten dzieci spędziły odpoczywając na trawie, korzystając z placu zabaw, a dodatkową atrakcją stały się wojskowe transportery opancerzone, które zatrzymały się także na MOP Konarzewo. Gdy obejrzeliśmy ich z bliska i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia z polskimi żołnierzami, przyjechał do nas właściciel autokaru, przeprosił za zaistniałą sytuację i w ramach rekompensaty za nieprzewidziany postój dzieci otrzymały po batoniku. Po usunięciu usterki ruszyliśmy już bez przeszkód w dalszą drogę. Tego dnia w Warszawie zwiedziliśmy Stadion Narodowy, Zielone Tarasy na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i po zjedzeniu obiadokolacji udaliśmy się na nocleg do Niepokalanowa.

Dnia 13 czerwca o godzinie 8.00 żądni przygód i nieco zniecierpliwieni uczniowie klasy 2 e oraz Ola i Wiktoria z 3 e czekali przed szkołą na spóźniający się autokar. Kiedy kierowca w końcu dotarł na miejsce, wszyscy uśmiechnięci od ucha do ucha wsiedli do środka i tak rozpoczęli wycieczkę swoich marzeń.
Po przyjeździe do Wiktorowa okazało się, że telefony nie łączą się z żadną siecią. Niektórzy byli zrozpaczeni utratą kontaktu z resztą świata, ale wkrótce zapomnieli o tym fakcie, ciesząc się piękną, otoczoną jeziorami okolicą, którą poznawali z niezwykle sympatycznym i ciekawie opowiadającym przewodnikiem. Pan Marian cztery razy brał udział w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, a chodził tak szybko, że trzeba było za nim biegać. Po powrocie z lasu ognisko już płonęło, a głodna młodzież mogła się uraczyć pysznymi kiełbaskami. Kolejną atrakcją były wyścigi integrujące uczestników wycieczki. Przy świetnej zabawie śmiechu było co niemiara, a w lesie czekała kolejna przygoda – paintball. Wszyscy zostali wprowadzeni w zasady gry oraz wyposażeni w mundur, maskę na twarz i broń, po czym rozpoczęli kolorową walkę. Po dwugodzinnych emocjach wrócili głodni do ośrodka i zjedli wszystko, co było na stołach.

Od 11 do 14 czerwca uczniowie klas czwartych naszej szkoły zdawali egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpili ci, którzy ukończyli 10 rok życia. Najpierw zdawali egzamin teoretyczny, a następnie egzamin praktyczny, podczas którego musieli się wykazać umiejętnością jazdy na rowerze. Wszystkim uczniom, którym udało się zdać egzamin bardzo GRATULUJEMY i życzymy udanych rowerowych podróży.

15 czerwca 2018 r. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury Burmistrz Nowego Tomyśla dr Włodzimierz Hibner wręczył nagrody uczniom szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych Gminy Nowy Tomyśl, którzy uzyskali najlepsze wyniki w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

„(Nie)sprawność w szarości” to hasło 13. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Kolory Szarości, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Janusza Korczaka w Rawiczu, pod honorowym patronatem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

6 czerwca 2018 roku nastąpiło uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego o tematyce historycznej "Niezłomni w drodze do Niepodległości” . Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Zawodowych i Policealnych im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu przy współudziale Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu oraz Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu.

Do uczestnictwa w konkursie zaproszono uczniów wszystkich typów szkół z terenu powiatu nowotomyskiego. W kategorii Gimnazjów nasi uczniowie zdobyli wszystkie nagrody!

7 czerwca 2018 roku od godzin rannych młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3, przybyła na szkolne podwórze do pomocy w zbiórce makulatury. Zainteresowanie oddawaniem makulatury było bardzo duże. Zebraliśmy ponad 1700 kg książek, papieru, gazet, kartonów, co odpowiada kwocie 260 zł. Kwota ta w całości została przekazana młodzieży niepełnosprawnej z Nowego Tomyśla na ich letni wypoczynek. W ramach zbiórki makulatury odbył się równocześnie konkurs międzyklasowy. Każda klasa oddzielnie miała ważoną makulaturę.

11 czerwca na strzelnicy sportowej LOK-u odbył się kolejny Finał „Nauki Strzelania dla Młodzieży” o „Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla
w Roku Szkolnym 2017/2018.
Strzelcy z naszego gimnazjum stanęli na wysokości zadania i zajęli bardzo wysokie miejsca zarówno w klasyfikacji drużynowej jak
i indywidualnej, wykazując się przy tym bardzo celnym okiem oraz pewną ręką.

I miejsce drużyno zajęła klasa 2 e w składzie: Kalina Pylińska, Patrycja Pawlak, Kamil Suwiczak, Łukasz Borak .

 II miejsce drużynowo zajęła klasa 2 g w składzie: Zuzanna Kuryłowicz, Maksymilian Karkosa, Maciej Ratajczak, Denys Ratushniak.

III miejsce drużynowo zajęła klasa 2 d w składzie: Klaudia Hulalka, Wiktoria Kubaczyk, Julia Kaźmierczak, Jakub Pawelczak.

W klasyfikacji indywidualnej II miejsce zajął Alex Badura z klasy 2 b.

W dniach 14 – 18 maja 2018 roku klasy 7a, 3a, 3b i 3h gimnazjum wzięły udział w wycieczce na południe Polski, do Zakopanego, Krakowa, Wieliczki i Zatoru.
W poniedziałek 14 maja uczniowie wraz z opiekunkami rozpoczęli swoją podróż spod siedziby SP3 około godziny 5:00. Siedem godzin później znaleźli się w Krakowie, gdzie wraz z przewodniczką rozpoczęli zwiedzanie dawnej stolicy naszego kraju. Mieli okazję odwiedzić zamek Wawel, czyli siedzibę królów Polski, malowniczy Stary Rynek, nabyć pamiątki w krakowskich Sukiennicach, na własne oczy zobaczyć słynny ołtarz wykonany przez Wita Stwosza, znajdujący się w Kościele Mariackim, usłyszeć grany z wieży tego budynku hejnał oraz odbyć spacer ulicami Krakowa, dowiadując się przy tym wielu nowych rzeczy o tym mieście. Późnym popołudniem nastąpił przejazd do Zakopanego i zakwaterowanie w pensjonacie ,,Basieńka”.

Dnia 08.06.2018 r. grupa Szołderki w składzie: Błażejczyk Patrycja, Bochniak Jagoda, Chmiel Julia, Kałek Joanna, Kania Malwina, Lewandowska Martyna, Łangowicz Natalka, Napierała Alicja, Wachoński Kuba, Świątek Zuzanna, Mastalerz Zuzanna, Skałecka  Zosia, Tomczak Patrycja, Woźniak Agata oraz Stoińska Oliwia wraz z dwiema dziewczynami z grupy Olis z Nowej Wsi Zbąskiej:  Kromską  Zuzanną i Ognistą Amelką, wzięły udział w konkursie tanecznym Tańcelebracje w Zbąszynku. Co roku Pani dyrektor Zbąszyneckiego Centrum Kultury ogłasza inny temat prezentacji. W tym roku był to kosmos. Grupy zaprezentowały się w układach tanecznych pt. ,, Podróż w kosmos” do dwóch piosenek grupy Kygo i Bebe Lilly. Dzięki ciężkiej pracy członków grup Szołderki i Olis zdobyły wyróżnienie za  wspaniały taniec i stroje. Serdecznie podziękowania kieruję do Pana dyrektora Andrzeja Wałęsy za pomoc w zorganizowaniu przewozu dzieci na to piękne wydarzenie kulturalne.

A4 Infociacho