Z radością i dumą pragnę poinformować, że uczeń naszej Szkoły, Emil Hewczuk z klasy 4b zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym ogłoszonym przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu chopinowskiej kartki świątecznej. Emil wykonał swoją pracę w technice rysunkowej, kredkami i pisakami.

,,Na straganie w dzień targowy..." Nie, nie! Na Targach w Poznaniu klasy 4b i 4e nie tylko dowiedziały się w jakim celu powstał kompleks Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale także obejrzeli nietypową wystawę historyczną stworzoną z klocków Lego. Zaprezentowane budowle nawiązują do ważnych wydarzeń związanych z historią Polski i zostały stworzone przez Lego - pasjonatów z ponad 1,5 miliona klocków.

Dziś Mikołajki! Od samego rana w naszej szkole pojawiali się uczniowie i nauczyciele nosząc na sobie mikołajkowe atrybuty, czapki, sweterki, rogi renifera i inne świąteczne gadżety. Na wszystkich uczniów czekała fantastyczna niespodzianka zorganizowana przez naszą niezawodną Radę Rodziców!

Aby przeciwdziałać różnym negatywnym zachowaniom wśród młodzieży w czwartek 30 listopada w naszej szkole na lekcji wychowawczej w klasie 7b gościliśmy panią asp. szt. Annę Urbaniak policjantkę z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KPP Nowy Tomyśl. 

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. W czwartek 30 listopada Samorząd Uczniowski przygotował wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów. Najpierw wróżbitki i wróżbici zawitali do młodszych klas, natomiast starsi uczniowie mogli skorzystać z ich usług podczas długiej przerwy.

W listopadzie na lekcjach języka polskiego klasy 5b i 5c przeniosły się w XIX wiek do Austro-Węgier, a to wszystko za sprawą Ferenca Molnara i jego książki ,,Chłopcy z Placu Broni”. I chociaż dorośli pewnie pamiętają jej fabułę ze swoich szkolnych lat, to dla obecnych piątoklasistów ta lektura wcale nie była łatwa. Dzisiaj aż trudno wyobrazić sobie brak telewizorów, telefonów, Internetu czy klasy niekoedukacyjne. Jeśli do tego dołożymy wątek patriotyczny i niezbyt zrozumiały język, to lektura staje się nie lada problemem.

W piątek 17 listopada odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na najpiękniejszy Kapelusz Pani Jesieni. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 30 uczniów, a jury przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: klas 1-3 oraz starszych.

W dniu 17 listopada 2023 roku, w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to święto, które ma na celu promowanie umiejętności matematycznych u uczniów w wieku szkolnym, zwłaszcza w zakresie tabliczki mnożenia.

Uczniowie klas siódmych zrealizowali wyjątkowy projekt edukacyjno-artystyczny, poświęcony twórczości jednego z prekursorów kubizmu – Pablo Picasso. Biorąc pod uwagę, że rok 2023 został ogłoszony rokiem Picasso na świecie, postanowiliśmy poświęcić więcej uwagi hiszpańskiemu malarzowi, odkrywając ciekawe fakty z jego życia, w którym zapisał się również polski pierwiastek.

W środę 15 listopada 2023 r.  w naszej szkole odbył się konkurs religijny pt. „Czytamy psalmy” . Cieszymy się ogromnie, że po raz kolejny zgromadził on liczną grupę uczniów klas IV-VII,  którzy podjęli się wymagającego zadania zmierzenia się z tekstami Starego Testamentu.

W dniach od 09 do 30  października Nasza szkoła brała udział w akcji "Kup Pan szczotkę" prowadzoną przez Fundację Redemptoris Missio z Poznania. Zbieraliśmy w niej szczoteczki do zębów oraz pasty, które trafią do afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. Zabiorą je ze sobą wolontariusze wyjeżdżający do pracy na misjach.  

Z radością i dumą pragnę poinformować, że uczennica naszej Szkoły, Emilia Andrzejewska z klasy 5b, została doceniona w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Tęczowy Kalendarz”. Za swoją pracę plastyczną Emilia otrzymała Nagrodę Specjalną, a jej rysunek zostanie opublikowany w kalendarzu pokonkursowym na rok 2024 jako ilustracja Listopada.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, na terenie Zespołu Boisk Orlik w Nowym Tomyślu o godz. 9:00 odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej.
Na zaproszenie dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu, Artura Łozińskiego, w uroczystości wzięła udział delegacja uczniów naszej szkoły z dyrektorem, Dariuszem Stacheckim na czele.

Samorząd uczniowski od grudnia 2022 roku prowadzi w naszej szkole szkolny turniej SUPERKLASA. Przedsięwzięcie ma ma celu integrację i aktywizację zespołów klasowych. Samorząd proponuje różnorodnie działania ogłaszając dni tematyczne. Poszczególne klasy podejmują wyzwania, włączają się do ogłoszonych akcji i zdobywają punkty. Punkty są sumowane, a ogłoszenie zwycięskiej klasy nastąpi pod koniec roku szkolnego. Zwycięzca otrzyma prestiżowy tytuł SUPERKLASA, puchar przechodni oraz nagrodę znacznej wartości ufundowaną przez Radę Rodziców.

11 listopada to wyjątkowa data w polskim kalendarzu, ma szczególne znaczenie dla wszystkich Polaków. Narodowe Święto Niepodległości przypomina nam o pięknej i radosnej karcie naszej historii – odzyskaniu niepodległości. Gromadzimy się wtedy by wspólnie cieszyć się z wolnej i niepodległej Polski oraz oddać cześć tym, którzy tę wolność nam wywalczyli.