Aktualności

W środę 14 października o godz. 10:30 w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Swą obecnością zaszczyciła nas pani Joanna Trochimowicz, przewodnicząca Rady Rodziców. Zaproszenie dyrektora szkoły przyjęło także liczne grono emerytowanych pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.

W środę 14 października punktualnie o 9:00 rozpoczęła się uroczystość pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Wzięło w niej udział 110 odświętnie ubranych uczniów klas pierwszych. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, udostępniliśmy rodzicom Pierwszaków 25% miejsc w hali widowiskowo – sportowej. To wystarczyło, by na widowni zasiadł jeden przedstawiciel rodziny każdego dziecka.

W poniedziałek 12 października br. uczniowie klas 4-8 naszej szkoły wybierali przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wybór był niełatwy.  Ośmioro uczniów – wybranych spośród członków zarządu Samorządu Uczniowskiego – w kampanii wyborczej prezentowało swój program.

Wspomnienie lata w promieniach jesiennego słońca na LUBRZAŃSKIM SZLAKU KAJAKOWYM - zaproszenie od rady rodziców klasy 6e. Ideą organizatorów było przeżycie przygody w otoczeniu pięknej przyrody w duecie z ukochanym rodzicem. Ważnym aspektem wydarzenia była integracja zespołu klasy 6e. Na to wyjątkowe zaproszenie pozytywnie odpowiedzieli również nauczyciele.

Wydarzenie pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Noc Zawodowców to inicjatywa, która od 3 lat gości w Wielkopolsce i z entuzjazmem wpisała się w przestrzeń wielkopolskiego środowiska szkół kształcących w zawodach i pracodawców, będąc jednym z najważniejszych wydarzeń Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu – jednostki organizacyjnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W związku z pytaniami dotyczącymi ubezpieczenia dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków, uprzejmie informuję, że w obecnym stanie prawnym nie ma regulacji ustanawiających obowiązkowe ubezpieczenia w odniesieniu do działalności szkół, z wyjątkiem ubezpieczenia NWW i kosztów leczenia w sytuacji, w której szkoła organizuje wycieczkę zagraniczną.

Przepisy ustawy Prawo oświatowe nie upoważniają dyrektora szkoły, jak również innych organów szkoły, w tym Rady Rodziców, do podejmowania jakichkolwiek czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów. Wszelkie działania szkoły w tym zakresie są przez Ministerstwo Edukacji Narodowej traktowane jako niedopuszczalne praktyki.

W piątek 11 września uczniowie klasy 4b wraz z opiekunkami – p. Marzeną Dach – Kolanko, p. Izabelą Baranowską i p. Agnieszką Grześkowiak – spędzali aktywnie czas w Biesiadniaku. Już od rana zamówiona została wspaniała pogoda. Słońce towarzyszyło nam od pierwszych metrów drogi. Choć na początku czwartoklasiści obawiali się pieszej trasy, to okazało się, że wspólne przejście nie było wcale męczące.

Z wielką przyjemnością i dumą przekazujemy informację, że nasza szkoła po raz kolejny uzyskała prestiżowy tytuł Microsoft Showcase School!

Oznacza to, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu jest częścią światowego programu wyróżniającego najbardziej innowacyjne szkoły na świecie. Wpływ technologii informatycznych na rzeczywistość jest dostrzegalny w każdej dziedzinie życia, a wszyscy pracownicy Trójki chętnie wykorzystują zaawansowane narzędzia by wspierać edukację naszych uczniów. Dlatego też prężnie wykorzystują nowoczesne metody kształcenia w codziennej pracy. Takim tytułem może się poszczycić jedynie 8 szkół w Polsce, z tego 3 publiczne szkoły podstawowe.

We wtorek 1 września o godzinie 9:00 obyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja roku szkolnego dla uczniów klas pierwszych. Nasi najmłodsi uczniowie wraz z rodzicami zjawili się w hali widowiskowo – sportowej. Zachowując bezpieczny dystans wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Dariusz Stachecki. W swoim wystąpieniu przywitał wszystkich, przedstawił wychowawców klas pierwszych i opowiedział o zasadach organizacyjnych obowiązujących w szkole podczas pandemii. Zapewnił, że wszyscy nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi dokładają wszelkich starań, aby dzieci były w szkole bezpieczne i uczyły się w przyjaznej atmosferze. Podkreślił, że Trójka jest dobrze przygotowana do prowadzenia zajęć za pomocą metod i technik kształcenia na odległość, jednak ta forma pracy nigdy nie zastąpi osobistych kontaktów, socjalizacji, nawiązywania przyjaźni i kształtowania postaw i wartości – tego wszystkiego co każdego dnia dzieje się w szkole.

Z ostatniej chwili!
W związku z zapowiadanymi na 1 września niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi realizujemy inaugurację roku szkolnego według wariantu drugiego, czyli o 9:00 uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami na hali sportowej. Uczniowie klas drugich i trzecich w salach lekcyjnych (wykaz sal) bez udziału rodziców. O 10:00 zapraszamy uczniów klas IV-VIII na spotkanie z wychowawcami.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci rozpoczęcie roku szkolnego odbywać się będzie w warunkach reżimu sanitarnego określonego wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora sanitarnego. Inauguracja będzie przebiegać w 2 turach:

• wtorek, 1 września 2020 g. 9:00edukacja wczesnoszkolna (klasy I-III) – spotkanie na boisku szkolnym, następnie przejście do sal lekcyjnych z wychowawcami klas
  • wtorek, 1 września 2020 g. 10:00 – klasy IV-VIII – spotkanie na boisku szkolnym, następnie przejście do sal lekcyjnych z wychowawcami klas