Aktualności
16 listopada br. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyła się I Gala Wręczenia Nagród uzdolnionym uczniom z terenu Gminy Nowy Tomyśl. W uroczystej Gali udział wziął Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, zastępca burmistrza Paweł Mordal oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Katarzyna Łukaszewicz.

W sobotę, 11 listopada, obchodziliśmy Święto Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali spektakl historyczny pt. "Nasze drogi do Niepodległej" wystawiony w NOK-u podczas gminnych uroczystości.
Zawierał on sceny, które obrazowały kształtowanie się naszej państwowości, historię hymnu narodowego, smutne czasy rozbiorów i radość z odzyskania niepodległości w 1918 roku. Na scenie pojawili się aktorzy od pierwszych klas szkoły podstawowej do trzecich klas gimnazjalnych.

8 listopada obchodzony jest w Europie jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczcili go jako Dzień ŚNIADANIE DAJE MOC. W tym dniu wszyscy pierwszoklasiści wspólnie przygotowywali w swoich salach zdrowe drugie śniadanie. Były pyszne kanapki przygotowane z razowego, pełnoziarnistego, pszennego pieczywa, z ulubionymi dodatkami i obowiązkowo z warzywami.

W dniu 7.11.2017 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej oddziałów gimnazjalnych. Udział w zawodach wzięło dziewięć drużyn reprezentujących szkoły: Zbąszyń, Wąsowo, Lwówek, Opalenica, Chrośnica, Boruja Kościelna, Bukowiec, Michorzewo, Nowy Tomyśl.

Z przyjemnością informujemy, że nauczyciele naszej szkoły: Krzysztof Hałas, Marlena Jarczewska, Anna Król-Pawelska, Marzena Lemańska, Maria Neubauer – Darska, Jolanta Spychała i Tomasz Raginia uzyskali certyfikaty Microsoft Innovative Educator. Tytuły MIE przyznawane są tym nauczycielom, którzy posiadają wysokie kompetencje cyfrowe, wykorzystują nowe technologie informatyczne w codziennej pracy, w twórczy i aktywny sposób korzystają z rozwiązań chmurowych.

Serdecznie gratulujemy!

Zdobycie tytułu MIE oznacza również przystąpienie do społeczności zaangażowanych edukatorów, którzy współpracując ze sobą zwiększają swoją wiedzę i zdobywają nowe kompetencje. Poznają także nowoczesne metody pracy oparte o najnowsze narzędzia przeznaczone dla edukacji.

31 października klasa 2 e wraz z kilkoma przyjaciółmi wybrała się na wycieczkę do Poznania. Po emocjonującym seansie filmowym w Multikinie udaliśmy się spacerkiem (a pogoda nam sprzyjała) w kierunku Wzgórza Przemysła. Jest to nieznacznie wzniesiona część Starego Miasta, położona na zachód od Starego Rynku. Na wzniesieniu tym znajduje się odbudowany niedawno Zamek Królewski. Pomieszczenia zrekonstruowanej rezydencji Przemysła II zostały przeznaczone na wystawę zbiorów Muzeum Sztuk Użytkowych.

Przed tegoroczną reformą edukacji jako Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego byliśmy uznawani za najbardziej scyfryzowaną szkołę w kraju, a nasze rozwiązania i doświadczenia w zakresie kompleksowego i świadomego wykorzystania nowoczesnych narzędzi, technologii i innowacyjnych metod kształcenia w procesie edukacyjnym stawiane były za wzór. Ten sam kierunek działań pragniemy utrzymać po przekształceniu się w szkołę podstawową.

26 października odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, którego organizatorem jest Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu. W etapie szkolnym wzięło udział 40 uczniów z klas drugich i trzecich gimnazjum.  Warunkiem kwalifikacji do etapu rejonowego było zdobycie co najmniej 38 z 50 możliwych do uzyskania punktów. Minimum to osiągnęły dwie osoby, które w grudniu przystąpią do II etapu konkursu. Są to: Michał Marek z kl. 3 e (40 punktów) i Aleksandra Spychała z kl. 3 e (38 punktów).

Oli i Michałowi serdecznie gratulujemy, życzymy powodzenia i awansu do szczebla wojewódzkiego konkursu!

nauczyciele biologii

O tym, że bajki uczą i bawią, mogli się przekonać we wtorek i środę 7 i 8 listopada br. uczniowie klas czwartych naszej szkoły. Gimnazjaliści z klasy 2c wyruszyli z inscenizacjami bajek Ignacego Krasickiego do swoich młodszych koleżanek i kolegów z klas czwartych. W bajce pt. „Wilk i owce”, posługując się kukiełkami, pokazali, że nie należy wszystkim ufać.

W piątek 27 października uczniowie klasy 2c z opiekunami Marzeną Dach Kolanko i Renatą Kurasińską, na zaproszenie Posła Jakuba Rutnickiego, odwiedzili Sejm RP. Po przyjeździe na Wiejską i uzyskaniu przepustek zostaliśmy poddani kontroli pirotechnicznej i radiologicznej przez funkcjonariuszy BOR-u. Straż Marszałkowska zapoznała nas z regulaminem przebywania na terenie Sejmu, pod ich nadzorem musieliśmy zostawić rzeczy osobiste – w tym telefony!

W minionym tygodniu uczniowie klas pierwszych w ramach realizowanego programu „Owoce i warzywa w szkole” przygotowali pyszne potrawy z jajek, owoców oraz stworki z warzyw. Uczniowie klasy 1a przygotowali wraz z wychowawczynią „stworki” z warzyw.

27 października chłopcy z naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeja, które odbyły się na hali sportowej w Opalenicy.
W zawodach wzięło udział 7 szkół z powiatu nowotomyskiego. Nasi unihokeiści w składzie: Bartek Bartol, Aleksander Biniek, Miłosz Gendera, Patryk Gomuła, Jakub Klekociński, Kacper Kolasiński, Tomasz Korbanek, Kasper Magdans, Adrian Nolka, Amadeusz Pankowski, Kacper Piotrowski i Mateusz Ratajczak rozegrali 5 zwycięskich spotkań i wywalczyli awans do Mistrzostw Rejonu.