Aktualności

AUTOPORTRET! Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję - czyli o budowaniu poczucia własnej wartości! -  to hasło tegorocznej Kampanii profilaktyczno-edukacyjnej realizowanej przez szkoły w całej Polsce od 18 lat. Jesteśmy w kampanii od początku! ZTU nie straszy i nie gani, ale uczy młodych ludzi, jak być silniejszymi, szczęśliwszymi i bardziej świadomymi osobami. Jej celem jest: nauka samooceny i  doskonalenie umiejętności pozytywnego myślenia,  wspieranie budowy poczucia własnej wartości i pozytywnych wyborów życiowych dzieci i młodzieży oraz ograniczanie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych.

Z wielką przyjemnością informuję, że nasza szkoła, na wniosek rodziców i uczniów, została nominowana w plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego” do tytułu „Szkoła Przyjazna Uczniom”, a czworo nauczycieli klas IV-VIII Danuta Kaczmarek, Arleta Kucz, Izabela Szudra i Grzegorz Piątas do tytułu „Nauczyciel na Medal”!

Na laureatów, jak zapewnia Redaktor Naczelny Adam Pawłowski, czekają wspaniałe nagrody. W plebiscycie organizatorzy szukają najbardziej cenionych i lubianych przez uczniów i ich rodziców nauczycieli z Wielkopolski oraz szkół przyjaznych uczniom.
            Pierwszy, powiatowy etap plebiscytu rozpoczął się w piątek, 12 października i będzie trwać do czwartku, 8 listopada do godz. 21.

Zachęcamy do głosowania!

Czytaj więcej: https://gloswielkopolski.pl/nauczyciel-na-medal-2018-szukamy-cenionych-i-lubianych-nauczycieli-i-najbardziej-przyjazne-szkoly-w-wielkopolsce-glosowanie-trwa/ar/13508397

Andrzej Wałęsa

W piątkowe popołudnie 12 października sala gimnastyczna naszej szkoły zapełniła się po brzegi. Tego dnia bowiem, w Szkole Podstawowej nr 3, odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych, a także szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Najpierw dyrektor Andrzej Wałęsa podziękował za miniony rok wspólnej pracy, pogratulował osiągnięć, zaangażowania i kreatywności nauczycielom oraz odpowiedzialnej i wzorowej pracy pracowników administracji i obsługi, a także wręczył nagrody Dyrektora Szkoły - otrzymali je nauczyciele:

„Papież Jan Paweł II wzorem świętości i patriotyzmu” to tytuł spektaklu poetycko-muzycznego, który mogliśmy obejrzeć 9 października br. w sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury. Uczniowie naszej szkoły przedstawili kilka epizodów z życia wielkiego Polaka-papieża, który w swoim nauczaniu łączył treści biblijne z historią narodu polskiego.

Dnia 27 września 2018 roku już od godzin rannych niezawodni rodzice uczniów i sama młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3, stawili się na boisku szkolnym. Zainteresowanie zbiórką makulatury było bardzo duże. Zebraliśmy ponad 3 000 kg książek, papieru, gazet, kartonów, co odpowiada kwocie 457 zł. 02 października przedstawiciele klas zdecydowali o przekazaniu całej kwoty na rzecz naszej szkoły.
W ramach zbiórki makulatury odbył się równocześnie konkurs międzyklasowy.

26 września w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W tym dniu pokazujemy, jak różnorodna jest Europa pod względem językowym. Podkreślamy też wyjątkowość każdego języka oraz jak ważna jest umiejętność posługiwania się językami obcymi.
W tym roku w naszej szkole dzięki współpracy z Instytutem Camoes oraz Ambasadą Irlandii zaproponowaliśmy uczniom zupełnie nowe doświadczenie - lekcje języka portugalskiego i irlandzkiego przeprowadzone przez lektorów za pomocą komunikatora Skype. W lekcjach tych wzięli udział uczniowie z grup dwujęzycznych z klas 7a i 7b.

Niecodzienny przebieg miała duża przerwa w piątek 28 września. Korowód ponad stu par uczniów  - od najmłodszych do najstarszych - zatańczył poloneza na szkolnym boisku, by w taki oryginalny sposób uczcić 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości i 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu wybrała na rok szkolny 2018/2019 ofertę ubezpieczenia NNW dla uczniów firmy AVIVA.

Rekomendowana składka przez Radę Rodziców to 46 zł ( wariant bardzo dobry), ale rodzic może wybrać inny wariant: dobry- 33 zł, bardzo dobry- 46 zł, wzorowy- 55 zł, celujący-150 zł.

Szczegóły oferty:

Wycieczka do Biskupina — XXIV Festyn Archeologiczny  „Archeomarket” od wymiany po stragany.

W wydarzeniu uczestniczyło 62. uczniów naszej szkoły wraz z wychowawcami: p. Janem Klimko, p. Wiesławą Skoczylas, p. Renatą Andrzejczak, p. Aleksandrą Antoniewicz-Kaszczyńską, p. Elżbietą Dzierżyńską, p. Sylwią Pyrską.
Można określić, że 18 września 2018 roku gród kultury łużyckiej doznał prawdziwego oblężenia przez licznie przybywające grupy młodzieży
i dzieci z całej Polski.
Organizatorzy jak co roku opracowali bogaty program, w którym nie zabrakło: inscenizacji, koncertów, żywych wykładów z historii, konkursów tematycznych, warsztatów dawnych rzemiosł, pokazów i prezentacji. W sumie — dla każdego coś ciekawego.

W sobotę 8 września br.  przed Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Nowym Tomyślu zrobiło się barwnie, gwarno i wesoło. Po raz VIII ruszył Przystanek: Biblioteka! - impreza plenerowa, której organizatorami są bibliotekarze i biblioentuzjaści. Tegoroczne hasło - Wolność - poprowadziło mieszkańców przybyłych pod bibliotekę szlakiem odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wśród pracowników i uczniów naszej szkoły znalazła się również grupa bibliotecznych entuzjastów, którzy postanowili włączyć się w to wielkie przedsięwzięcie. Uczniowie wraz z opiekunami kreatywnie działali na niejednym przystanku.