Aktualności

Uprzejmie informuję, że na podstawie  art 133 ust 1 Prawa Oświatowego trwają zapisy uczniów do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Druki zgłoszeń dostępne są w sekretariacie. Można je również pobrać ze strony internetowej w dziale dokumenty/rekrutacja.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu ogłasza konkurs na stanowisko urzędnicze - Referent

W czwartek, 7 stycznia w sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Spotkanie było okazją do wręczenia podziękowań wielu organizacjom i instytucjom. Wśród nich znalazła się też nasza szkoła. Dariusz Stachecki odebrał z rąk burmistrza Włodzimierza Hibnera podziękowanie za zaangażowanie w organizację  obchodów ROKU JUBILEUSZOWEGO 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, 100-lecia Wybuchu Powstania Wielkopolskiego i współtworzenie bogatego programu imprez i wydarzeń rocznicowych.

W związku z tym pragnę złożyć serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom za szczególne zaangażowanie w przygotowanie całego wachlarza przedsięwzięć i imprez okolicznościowych. Dziękuję także za udział i aktywne uczestnictwo w wielu wydarzeniach odbywających się zarówno w murach naszej szkoły, jak i na terenie miasta i gminy. Dzięki temu Trójka znakomicie wpisała się w kalendarz obchodów Roku Jubileuszowego.

2 lutego 2019 r. uczennica naszej szkoły, Daria Wojciechowska z klasy 3a gimnazjum, wzięła udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego w VI Liceum Ogólnokształcącym im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. W etapie wojewódzkim uczestniczyło 62 uczniów z wielkopolskich szkół. Daria rozwiązała pisemny test na poziomie B2 z elementami C1, który obejmował: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego, środki leksykalno-gramatyczne, funkcje językowe , wiedzę o Wielkiej Brytanii i Irlandii do roku 2010 i wydarzenia bieżące (historia, geografia, kultura - ważne wydarzenia, miejsca, postaci; monarchia). Daria zakwalifikowała się do części ustnej razem z 32 uczniami, którzy uzyskali wymaganą liczbę punktów z części pisemnej.

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informuję, że w zeszłorocznym konkursie na wpłaty na rzecz Rady Rodziców, wygrały dwie klasy: obecna klasa 8a oraz klasa 5a.

Zgodnie z zasadami konkursu kwota przeznaczona na nagrodę 1000 zł zostanie podzielona w przeliczeniu na ilość uczniów w danej klasie.

Szczególnie tragiczną datą okresu II wojny światowej dla mieszkańców Nowego Tomyśla jest dzień 26 stycznia 1945 r. Właśnie wtedy, 74 lata temu, dzień przed wyzwoleniem miasta spod okupacji hitlerowskiej w budynku szkolnym przy placu Chopina zamordowano ośmiu niewinnych nowotomyślan. Wycofujący się z miasta okupanci uwięzili 30 zakładników w sali szkolnej znajdującej się na parterze. Hitlerowcy wrzucili do sali granaty, a potem strzelali do uciekających. 8 Polaków straciło życie, wielu było rannych. Zmarłych pochowano w zbiorowej mogile na cmentarzu parafialnym.

W poniedziałek, 7 stycznia 2019 odbyło się uroczyste, spotkanie noworoczne pracowników szkoły. Zaroszenie przyjęli dostojni goście: Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, wiceburmistrz Andrzej Wałęsa, ks. kanonik Andrzej Grabański oraz przewodnicząca prezydium Rady Rodziców Joanna Trochimowicz. Mieliśmy przyjemność gościć też emerytowanych nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Dnia 17.12.2018 r. po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 3 zbieraliśmy makulaturę. Czy to jest właściwy kierunek edukacji ekologicznej uczniów?  Na pewno tak. Uczniowie z klasy 3g zgłosili się do pomocy w odbiorze makulatury przy naszej szkole. Rodzice wraz z uczniami jak zwykle stanęli na wysokości zadania i udało się nam zebrać 2060 kg.

Dom Seniora, to miejsce szczególne, które scala ludzi starszych, samotnych i chorych. 3 stycznia 2019 wybraliśmy się z uczniami do Domu Seniora w Wegielni. Tam zostaliśmy mile przywitani przez p. Dyrektor i zaproszeni do zaprezentowania naszego przedstawienia, na które już czekali licznie zgromadzeni pensjonariusze.

W czwartek 13 grudnia 2018 roku uczniowie z klas 5a, 5e oraz 5c pod opieką Pań Izabeli Szudry i Małgorzaty Haliniak oraz Pana Jana Klimko udali się na wycieczkę do Poznania. Mając jeszcze w pamięci nie tak odległy dzień świętego Marcina, postanowili zgłębić tajemnicę towarzyszących temu świętemu rogali świętomarcińskich.  W tym celu odwiedzili Rogalowe Muzeum Poznania mieszczące się w zabytkowej, liczącej 500 lat, kamienicy na Starym Rynku pod numerem 41. W muzeum wszyscy zostali przywitani przez Starszego „Mistrza Rogalowego” oraz jego Sekretarza „Wuja Binia”, którzy zaprosili chętnych uczniów do pomocy w pieczeniu rogali. Uczniowie ci otrzymali specjalne czapki na głowę i kolejno po parę osób pomagali mistrzom cukierniczym w przygotowaniu rogali do wypieku, poznając kolejne etapy wyrobu tych smakołyków. W trakcie tych zajęć uczniowie mieli okazję poznać lub przypomnieć sobie wiele słów z gwary poznańskiej.