Aktualności

W środę, 19 czerwca o godz. 15:00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klas trzecich Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Reforma edukacji sprawiła, że uczniowie kończyli swą gimnazjalną przygodę już w Szkole Podstawowej nr 3. Ten historyczny moment zamknął piękną kartę, jaką było funkcjonowanie nowotomyskiego Gimnazjum. Naszą uroczystość uświetnili: dr Włodzimierz Hibner - Burmistrz Nowego Tomyśla oraz Joanna Trochimowicz - przewodnicząca Rady Rodziców i Marlena Nowaczyk sekretarz Rady. Na trybunie honorowej zasiadło liczne grono nauczycieli. Nie zabrakło też pomocy medycznej - czuliśmy się bezpiecznie, bo była z nami Eugenia Szymczak - szkolna pielęgniarka. Uroczystość poprowadził Dariusz Pilz, wicedyrektor szkoły.

W środę, 19 czerwca o godz. 13:00 obyła się uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Miała ona szczególny, historyczny charakter, gdyż absolwenci są pierwszym rocznikiem, który opuszcza mury Trójki po reformie edukacji.

19 czerwca o godzinie 9:00 godzinie 10:00 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018-2019 przez uczniów klas pierwszych, drugich, czwartych piątych i siódmych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.

Uroczystość poprzedziła msza święta w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W poniedziałek 10 czerwca 2019r. w świetlicy szkolnej odbyła się ceremonia wręczenia dyplomów uczestnikom ogólnopolskiej olimpiady ,, Olimpusek” z języka angielskiego. Udział w niej wzięło 21 uczniów z edukacji wczesnoszkolnej, 15 osób z najmłodszych klas, a 7 z klas II . Podczas testu uczestnicy odpowiedzieli na 21 pytań konkursowych. Za każde pytanie można było uzyskać maksymalnie 10 punktów, a za cały test aż 210 punktów. Test odbył się 22 marca, a przeprowadziły go nauczycielki języka angielskiego Danuta Woźniak-Raginia i Wioleta Żurawska-Kozłowska. Dyplomy uznania wręczył Pan Dyrektor Dariusz Stachecki.

Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018 – 2019 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu odbędą się w środę 19 czerwca br. w Hali Widowiskowo – Sportowej, według następującego harmonogramu:

• 10:00 – uroczystość zakończenia roku szkolnego przez uczniów klas pierwszych, drugich, czwartych, piątych i siódmych
  • 13:00 – uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klas ósmych
  • 15:00 – uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klas trzecich Gimnazjum

Ze względu na falę upałów i bardzo wysokie temperatury panujące w salach lekcyjnych, w porozumieniu z Organem Prowadzącym podjęliśmy decyzję o skróceniu zajęć dydaktycznych.

Od jutra, czyli od środy 12 czerwca br. zajęcia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

5 czerwca na strzelnicy sportowej LOK-u odbył się kolejny Finał „Nauki Strzelania dla Młodzieży” o „Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla w Roku Szkolnym 2018/2019. Strzelcy z naszego gimnazjum stanęli na wysokości zadania i zajęli bardzo wysokie miejsca zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej, wykazując się przy tym bardzo celnym okiem oraz pewną ręką.

Pod koniec maja 75 uczniów naszej szkoły pojechało na wycieczkę do Grecji. Zanim dotarliśmy na miejsce, musieliśmy przemierzyć kilka krajów: Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię. Zwiedziliśmy stolice dwóch z nich: serbski Belgrad i węgierski Budapeszt.
Belgrad zadziwił nas architektonicznym eklektyzmem – w mieście sąsiadują ze sobą budynki reprezentujące najróżniejsze style, bloki z wielkiej płyty usytuowane są obok starych kamienic lub nowoczesnych obiektów ze szkła i stali. Piękno miesza się z brzydotą, miasto wydaje się być w ciągłej przebudowie. Wielokrotnie wyburzano w nim całe grupy budynków, a nawet dzielnice, aby oczyścić miasto po epidemiach.

W dniach 30-31 maja uczniowie klas 4c i 5b uczestniczyli w wycieczce do stolicy Dolnego Śląska. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem, aby już od godz. 9 podziwiać uroki i pejzaże Wrocławia. Pierwszego dnia obejrzeliśmy Panoramę Racławicką, zabytki Starego Miasta, w tym Pręgierz, wrocławskie "Sukiennice", Jatki, liczyliśmy Krasnale. Na Moście Zakochanych zadziwiła nas ilość przypiętych kłódek. W Ogrodzie Japońskim mogliśmy podziwiać przepiękne kompozycje roślin i pokaz fontann. Na obiadokolację i nocleg udaliśmy się do malowniczej Sobótki leżącej u podnóża Ślęży. Drugiego dnia odwiedziliśmy ZOO z Afrykarium, gdzie mogliśmy poznać faunę gorącego kontynentu, zarówno lądową, jak i wodną. Oprócz słoni, żyraf, tygrysów, nosorożca, krokodyli mieliśmy okazję, przez szyby olbrzymich akwariów, obejrzeć okazy rekinów, płaszczek, kolorowych ryb rafy koralowej, czy hipopotama.

„Na Szlaku Piastowskim"  – to już czwarta wycieczka klasy 4e w tym roku szkolnym. Czas i przestrzeń poświęcona poznawaniu naszej ojczyzny od samych początków powstania państwa polskiego. Swoją przygodę rozpoczęliśmy we wrześniu uczestnicząc w warsztatach i inscenizacjach z życia pierwszych Słowian na terenie  Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Następnie na początku grudnia wybraliśmy się do Gniezna, by tam zgłębiać losy rozwijającego się państwa, a 30 - 31 maja  wróciliśmy na szlak bogatej historii w celu uzupełnienia brakujących elementów układanki historycznej.