Dziś z samego rana na skrzynkę pocztową dyrektora szkoły Dariusza Stacheckiego trafiła wspaniała wiadomość.

Każdego roku Microsoft wybiera ekspertów spośród innowacyjnych nauczycieli na całym świecie. Nauczyciele ci są częścią ekskluzywnej globalnej społeczności, która toruje swoim innym przykładem i doświadczeniem drogę do dzielenia się pomysłami, wypróbowywania nowych metod pracy i uczenia się od siebie nawzajem.

Jesteśmy bardzo dumni, że w naszej szkole tytułami Microsoft Innovative Educator Expert na rok szkolny 2022-2023 zostało wybranych aż dwudziestu nauczycieli. Jest to największa grupa w całym kraju. Są to:

W piątek 2 września 20022 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w korowodzie Jarmarkowym. Po przerwie wywołanej pandemią tegoroczny nowotomyski Jarmark Chmielo – Wikliniarski został zgodnie z tradycją zainaugurowany korowodem, który przeszedł ulicami naszego miasta.

W czwartek, 1 września na boisku szkolnym odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. W uroczystości wzięli udział uczniowie i nauczyciele Trójki oraz bardzo liczne grono rodziców. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy, a następnie wicedyrektor Dariusz Pilz przedstawił wszystkie klasy wraz z wychowawcami oraz przydział sal lekcyjnych. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Dariusz Stachecki.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 221 400,00 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Inauguracja nowego roku szkolnego uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu odbędzie się w czwartek 1 września br. o godz. 9:00 na boisku szkolnym.

Uwaga!

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu

zatrudni od 1 września 2022 r. psychologa
w pełnym wymiarze godzin.

Przedstawiamy listę uczniów przyjętych do klas pierwszych w naszej szkole w roku szkolnym 2022/2023. Rok szkolny rozpoczyna się 1 września, godzinę inauguracji podamy w kolejnym komunikacie. Wszelkie sprawy organizacyjne zostaną omówione przez wychowawców klas na spotkaniach w salach lekcyjnych bezpośrednio po inauguracji roku szkolnego.

W piątek 24 czerwca o godz. 12:00 odbyła się uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klas ósmych naszej szkoły. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Grażyna Pogonowska Zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla oraz Joanna Trochimowicz i Marlena Nowaczyk -  przedstawicielki Rady Rodziców. Uroczystości rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Dariusz Stachecki.