W piątek, 27 stycznia, trochę na zakończenie pierwszego semetru, ósmoklasiści  z klasy 8a, 8c i kilkoro z 8d pojechali na wycieczkę do Poznania. Głównym celem podróży była wystawa BODY WORLDS - prezentująca autentyczne ludzkie ciała poddane rewolucyjnej metodzie plastynacji.

Poprzez udział w programie „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła wzbogaciła się o sprzęt multimedialny, dzięki któremu możemy rejestrować życie naszej szkoły. Dlatego powstała inicjatywa utworzenia klubu reporterów oraz studia telewizyjnego. Uruchomiliśmy 3TV, czyli Trójkową Telewizję! Co miesiąc z dumą prezentujemy wyniki naszej pracy. Pora na kolejny odcinek! Zapraszamy do oglądania 😀

W czwartek 26 stycznia br. na nowotomyskim cmentarzu przy grobie poległych odbyła się uroczystość upamiętniająca wydarzenia z 1945 roku. Wtedy to, czyli 26 stycznia 1945 roku, dzień przed wyzwoleniem Nowego Tomyśla z rąk niemieckich, dokonano zabójstwa ośmiu Polaków. 

Klasa 6b miała okazję przenieść się na lekcjach języka polskiego do XIX-wiecznej wsi. To wszystko dzięki lekturze ,,Janko Muzykant”, w której Sienkiewicz oszczędnym słowem odmalował obraz biednego, zdolnego i niesprawiedliwie ukaranego dziecka.

Zasady przyjęć do klas I w szkołach podstawowych na rok szkolny 2023/2024

Informacje ogólne. 
Zgłaszanie uczniów do klas pierwszych prowadzone jest za pomocą systemu informatycznego, dostępnego na stronie internetowej https://nabor.pcss.pl/nowytomysl/ i rusza od 1 lutego 2023 r.

Informuję, że próba egzaminu ósmoklasisty odbędzie się w naszej szkole w dniach 24 – 26 stycznia 2023 r. Egzaminy rozpoczynamy każdego dnia o godzinie 8:30, zatem proszę wszystkich ósmoklasistów o przyjście do szkoły na godzinę 8:00. Próba odbędzie się z zachowaniem wszystkich procedur egzaminacyjnych.

W okresie przedświątecznym w naszej szkole miała miejsce wspaniała akcja- zbiórka podarunków dla podopiecznych schroniska „ŁAPA” znajdującego się na terenie naszego miasta. Do akcji bardzo aktywnie przyłączyli się uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice, dzięki czemu udało nam się zebrać spory zapas karmy oraz akcesoriów, które pomogą zwierzakom przetrwać w okresie zimowym. Zbiórka miała  uświadomić uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc i zwrócić uwagę, na potrzeby schronisk.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję!!!

„Opowieści z Narnii” to lektura wpisująca się w świąteczny nastrój jak i przywołująca myśli o zbliżających się feriach zimowych. To książka, w której wyobraźnia i wiara w magię daje siłę bohaterom i pozwala przeżywać im przygody. Nic, poza wyobraźnią, nie ogranicza także czytelników. Dowodem tego było stworzenie przez uczniów klasy 5c projektów szaf, które mogłyby prowadzić do świata Narnii. Praca plastyczna pozwoliła posegregować i ułożyć wiedzę o lekturze niczym ubrania na pólkach i wieszakach. 

W środę 4 stycznia br. odbyło się spotkanie noworoczne pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. W spotkaniu wzięli udział goście: Włodzimierz Hibner - burmistrz Nowego Tomyśla, Grażyna Pogonowska - zastępca burmistrza Nowego Tomyśla, przedstawiciele Rady Rodziców: Katarzyna Kroma, Kamila Mitek i Bartosz Zborała oraz liczne grono obecnych i emerytowanych pracowników szkoły. Spotkanie otworzył koncert kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu zespołu wokalnego pod kierunkiem Piotra Witczaka.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Sztandarowym Balu Trójki organizowanym przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Bal odbędzie się 14 stycznia w restauracji MARSPOL ul. Tysiąclecia 14. Organizacji balu przyświeca szczytny cel - zbiórka funduszy na ufundowanie sztandaru naszej szkoły. Gwarantujemy znakomitą karnawałową zabawę! Bilety do nabycia w sekretariacie szkoły. Zapraszamy!

We wtorek 27 grudnia 2022 r. w wielu miastach Wielkopolski uroczyście wspominano wydarzenia z 1918 - 1919 roku. Mowa tu oczywiście o rocznicy powstania wielkopolskiego, czyli pierwszego zwycięskiego zrywu powstańczego na ziemiach polskich.

Tradycyjnie w grudniu w naszej szkole miała miejsce kolejna odsłona konkursu plastycznego na stroik okazjonalny, tematem przewodnim były oczywiście nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Nasi szkolni artyści jak zawsze nie zawiedli, a owocem ich pracy jest kilkadziesiąt pięknych stroików, które można podziwia na przy świetlicowej wystawie oraz w niektórych gabinetach szkolnych.

Podobnie jak w latach ubiegłych, 6 stycznia 2023 w Uroczystość Trzech Króli wspólnie z Mędrcami ze Wschodu, udamy się w radosnym Orszaku do Muszli Koncertowej przy Nowotomyskim Ośrodku Kultury. Tam oddamy pokłon Jezusowi i pośpiewamy kolędy. Będziemy też mogli posmakować pierników i pysznej zimowej herbaty, którą serwować będą zaprzyjaźnieni z nami harcerze.

Dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła wzbogaciła się o sprzęt multimedialny, dzięki któremu możemy rejestrować życie naszej szkoły. Dlatego powstała inicjatywa utworzenia klubu reporterów oraz studia telewizyjnego.

Jak co roku w okresie przedświątecznych społeczność Trójki włączyła się w różne akcje pomocy. W grudniu uczniowie wszystkich roczników podjęli się przygotowania kartek z życzeniami, laurek i rysunków dla dzieci z nowotomyskiego szpitala, które podczas świąt będą przebywać na oddziale dziecięcym z uwagi na stan zdrowia.