Zastanawiacie się, jak spędzamy czas po powrocie ze zdalnego do szkoły? Odpowiedź klasy 6e jest prosta! Wyciskamy z niego życiodajne soki, a witaminy z cytryny wypijamy do dna w zmrożonej lemoniadzie… to pierwszy krok do przeżywania szczęśliwych dni w naszej szkole. Kiedy myślimy „szkoła”, to wcale nie mamy na myśli budynku, tylko możliwości, które daje nam wspólne bycie i uczenie się na powrót siebie.

17 czerwca 2021 r. na terenie naszej szkoły odbył się ostatni etap egzaminu na kartę rowerową. Okazało się, że jazda na rowerze wyzwala w nas wiele pozytywnych wspomnień, emocji i uczuć. Tym razem wszyscy uczestnicy całorocznego kursu przygotowawczego na kartę rowerową mogli doświadczyć tzw. przypływu adrenaliny. Boisko szkoły zamieniło się za sprawą instruktora jazdy rowerowej, pana Krzysztofa Hałasa w plac manewrowy. Przygotowano stolik obserwatora, przy którym w tym roku zasiadła pani Aleksandra Antoniewicz-Kaszczyńska.

Tegoroczny Dzień Dziecka dla uczniów klasy 6e został w sposób szczególny przygotowany przez rodziców. Rada Rodziców klasy, wychowawczyni Aleksandra Antoniewicz-Kaszyńska oraz pedagog Elżbieta  Dzierżyńska wyruszyli z nami na niezwykłą wyprawę. Można powiedzieć, że był to swoisty rajd.

17 czerwca miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu szkolnego na mapę kraju anglojęzycznego. W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczniów naszej szkoły z klas czwartych, szóstych oraz siódmych. Uczniowie zaskoczyli wszystkich pomysłowością, kreatywnością oraz znajomością języka w nazewnictwie miast, krain, rzek, gór, zwierząt oraz atrakcji turystycznych poszczególnych krajów.

W środę 9 czerwca odbyła się VII edycja gminnego konkursu Best School of English 2021. Trzyosobowa drużyna naszej szkoły rozwiązywała testy oparte o zagadnienia z podstawy programowej nauczania języków obcych w szkole podstawowej. Klasy szóste reprezentowała Agata Kandulska z klasy 6c, klasy siódme Julia Górna z 7a, a klasy ósme Borys Kaczmarek z 8b.

W poniedziałek 7.06 br. reprezentantki czwartych klas naszej szkoły zdobyły I miejsce w międzyszkolnym konkursie „Książka pomostem do poznania historii”, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Borui Kościelnej. Książką, która pełniła rolę historycznego łącznika była „Afryka Kazika” autorstwa Łukasza Wierzbickiego. W oparciu o lekturę zespoły wykonywały zadania angażujące sferę umysłową, ale także wykorzystujące umiejętności plastyczne. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przewidzieli nagrody książkowe i słodkie upominki.

W środę 2 czerwca br. obchodziliśmy w naszej szkole potrójne święto. Jednym z nich było Święto Patrona Szkoły. Uroczystości rozpoczęły się od krótkiego programu artystycznego w wykonaniu siódmoklasistów, który przypomniał młodszym uczniom i nie tylko życie Feliksa Szołdrskiego i jego zasługi dla nowotomyślan.

Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w środę 2 czerwca odszedł od nas nagle nasz współpracownik Ś.P. Andrzej Prugar.  Długoletni woźny, sumienny pracownik, dobry kolega.

Andrzej Prugar przez wiele lat pracował przy obsłudze hali widowiskowo sportowej naszej szkoły, dlatego znały go nie tylko pokolenia gimnazjalistów, uczniów Trójki, ich rodziców, ale także wielu odwiedzających i korzystających z hali. W wyjątkowy sposób troszczył się o mienie szkoły, gospodarskim okiem doglądał wszystkie rozgrywki i każdą imprezę. Panu Andrzejowi zawsze towarzyszył przyjazny nastrój i dobry humor. Był życzliwy dla każdego - takiego Go zapamiętamy. Odpoczywaj w pokoju!

W dniu 7 czerwca miało miejsce wręczenie nagród w konkursie fotograficznym z „Biało - czerwoną w tle”. Konkurs przeprowadzony został w listopadzie z okazji Święta Niepodległości jednak w związku z obostrzeniami spowodowanymi pandemią dopiero teraz mogliśmy spotkać się z uczestnikami osobiście.