Aktualności

Informuję, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od poniedziałku 25 maja w naszej szkole zostają zorganizowane zajęcia opiekuńcze dla uczniów klas I-III oraz konsultacje dla uczniów klas VIII.

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.

Uwaga! Ze względu na obecne warunki epidemiczne ograniczenie funkcjonowania szkół zostało przedłużone do 7 czerwca. Zatem kontynuujemy naszą pracę w formie kształcenia zdalnego.

EGZAMINY ÓSMOKLASISTY - 16 - 18 CZERWCA!

Drodzy Uczniowie, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dniem 25 marca rozpoczynacie realizację obowiązku szkolnego  z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Wielu z Was już w ten sposób pracowała z nauczycielami w ostatnim czasie. Do komunikacji z Wami i Waszymi Rodzicami wykorzystujemy nasze zasoby oraz nowoczesne technologie. W tym artykule znajdziecie najnowsze i najważniejsze informacje.

W tak trudnym dla nas wszystkich czasie, gdy zostaliśmy zmuszeni do pozostawania w domach, a lekcje odbywają się zdalnie, cieszymy się bardzo, że nasza propozycja zorganizowania konkursu na stroik wielkanocny w nieco innej formie niż zwykle, spotkała się z waszym zainteresowaniem.

Informuję, że w dniach 12 i 13 marca br. będą w naszej szkole realizowane wyłącznie zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej dla tych uczniów, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki. Od poniedziałku, 16 marca do 25 marca szkoła nie będzie prowadziła żadnych zajęć dydaktycznych i opiekuńczych.

W piątek 6 marca wyruszyliśmy autobusem na wycieczkę do Poznania. Najpierw w Teatrze Animacji obejrzeliśmy spektakl pt. Ja Bałwan, który totalnie zaskoczył nas treścią i nowoczesną formą przekazu. Na co dzień nie stawiamy sobie pytań: Jak  przeżyć całe życie w jedną noc? Jak zmieścić wszystkie zachwyty, odkrycia i piękno tego świata w paru godzinach? Do tego świata zabrał zabrał nas Bałwan  i Marchewka.

Inauguracyjne spotkanie  z cyklu  TEATRALNA SCENA   odbyło się w miniony piątek w budynku naszej szkoły. Do zajęć przystąpiła grupa teatralna dziewcząt „KALEJDOSKOP”. Nazwa nawiązuje do urządzenia optycznego i znanej wszystkim zabawki, która zawiera w sobie różne, zachwycające kombinacje i układy form. Dziewczęta uznały, że ich bycie na scenie jest swoistym kalejdoskopem uczuć i emocji, relacji i zdarzeń, w twórczy sposób uwalnianymi...

O tym, że pomaganie jest super, uczniowie „trójki” wiedzą nie od dziś. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli serce i z tak wielkim zaangażowaniem włączyli się w naszą akcję. Dzięki Wam udało się zebrać około 280 kg tekstyliów w ramach akcji Pomaganie Przez Ubranie. Wasze dary zostaną przekazane do krajów, takich jak Pakistan, Afganistan, Ukraina, Ghana, Nigeria, Togo, Kenia, Tanzania, Uganda i Indie, w których mniej zamożnych osób nie stać na zakup nowej odzieży i obuwia.

Działa tuż obok nas, niesie bezinteresowną pomoc, naprawia zło będące dziełem nieprzemyślanych ludzkich decyzji - Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Łapa. Dzięki pracy wolontariuszy, którymi są członkowie stowarzyszenia, nowych właścicieli znalazło już wielu podopiecznych.

Działa tuż obok nas, niesie bezinteresowną pomoc, naprawia zło będące dziełem nieprzemyślanych ludzkich decyzji - Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Łapa. Dzięki pracy wolontariuszy, którymi są członkowie stowarzyszenia, nowych właścicieli znalazło już wielu podopiecznych.