Aktualności

W czwartek 5 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Tomyślu odbył się finał II Powiatowego Konkursu „Z literaturą za pan brat”. W tym roku był on poświęcony Ignacemu Krasickiemu i jego twórczości. W finale wzięło udział osiem drużyn ze szkół podstawowych z Rudnik, Miedzichowa, Kopanek, Borui Kościelnej, Nowego Tomyśla, Michorzewa i Urbanowa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VIII - Jagoda Handzewniak, Wiktoria Kroma i Kajetan Haliniak, którzy musieli wykazać się znajomością życiorysu Krasickiego, jego bajek, satyry „Żona modna”, poematu heroikomicznego „Myszeida” oraz terminów literackich.

Pan Marian Raczkowiak, prezes Koła nr 4 w Kuślinie, który otwierał imprezę w imieniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów stwierdził, że nasza szkoła znana jest ze swojej otwartości i wspierania różnorodnych aktywności. Myślę, że możemy być dumni z tego, że jesteśmy tak postrzegani. SENIORIADA Zimowa czyli IGRZYSKA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ, jest tego świetnym przykładem.

Przez ostatnie dwa tygodnie w naszej szkole trwała akcja charytatywna na rzecz osób bezdomnych - podopiecznych poznańskiego Stowarzyszenia "Zupa Na Głównym", które działa od ponad dwóch lat. "Zupa" zrzesza wolontariuszy, którzy dobrowolnie spotykają się w każdą sobotę na poznańskim dworcu, gdzie osobom najbardziej potrzebującym rozdawana jest żywność (zupa, kanapki, ciasto) oraz ubrania. Chęć niesienia pomocy innym sprawiła, że w tegorocznej zbiórce wzięło udział mnóstwo osób - uczniowie, ich rodzice i nauczyciele.

21 listopada, w naszej szkole obchodziliśmy  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Był to dzień wyjątkowy… pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Było radośnie i życzliwie.

W czwartek 14 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na Najpiękniejszy Kapelusz Pani Jesieni. Udział w konkursie wzięli uczniowie klas V-VIII, a oceny prac konkursowych dokonały wychowawczynie świetlicy szkolnej. Prace zgłoszone do konkursu zachwycają oryginalnością i pomysłowością wykonania. Piękne, barwne liście, kwiaty, jarzębina, szyszki i inne dary jesieni, stały się głównym elementem dekoracji kapeluszy.