W naszej szkole maj jest miesiącem, w którym obchodzimy dzień narodzin patrona Feliksa Szołdrskiego. W tym roku również świętowaliśmy wtedy nadanie sztandaru szkole. Nic więc dziwnego, że majowe zadania w ramach konkursu Superklasa wiązały się z patronem szkoły.

W maju w naszej szkole odbyły się sprawdziany na kartę rowerową. Uczniowie klas czwartych mieli okazję wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze, na specjalnie przygotowanym do tego celu torze przeszkód. Warto dodać, że w tym roku szkolnym, nasza szkoła wzbogaciła się o dwa nowe rowery dostosowane do wzrostu czwartoklasistów, które zostały wykorzystane podczas praktycznych zaliczeń.

30 maja 2023 r. na trwałe zapisze się w historii Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. W rocznicę urodzin naszego Patrona nadano szkole sztandar.
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu, podczas której ksiądz dziekan Krzysztof Ratajczak dokonał aktu poświęcenia sztandaru. W ceremonii wzięli udział nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, zaproszeni goście oraz poczty sztandarowe szkół i organizacji.

W piątek 19 maja klasa 4a oraz klasa 4b udały się na wycieczkę do Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele wspaniałych i zabytkowych wozów strażackich oraz inny sprzęt, który służył strażakom w dawnych czasach.

Podczas ostatniej lekcji wychowawczej uczniowie kl.5a dzięki uprzejmości Pani Hanny Halasz-mamy jednego z uczniów, która na co dzień zajmuje się elektrorecyklingiem, mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach. Panią Hanię wsparł zespół kolegów z pracy, którzy wraz z fundacją ,,Zaraz Wracam” prowadzą w szkołach pouczające  zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

W poniedziałek 8 maja uczniowie klasy 4d i 6c wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Torunia. Miejscem zakwaterowania był Fort IV - jedyny w pełni przygotowany do turystyki obiekt Twierdzy Toruń. W kazamatach fortu znajduje się baza noclegowa wzorowana na styl dawnych koszar.

W piątek 6 maja uczniowie klas ósmych byli na wycieczce edukacyjnej we Wrocławiu. Wyruszyli ze szkoły wczesnym rankiem, aby udać się do Muzeum Pana Tadeusza znajdującym się w pięknej XVI-wiecznej kamienicy o wdzięcznej nazwie Pod Złotym Słońcem usytuowanej na wrocławskim rynku.

Kwiecień to miesiąc, w którym szczególnie troszczymy się o środowisko. Przypada wtedy wiele świąt związanych z przyrodą, m.in. Międzynarodowy Dzień Ptaków, Dzień Ziemi czy Zwierząt Laboratoryjnych.
W tym roku uczniowie klas 4-8 pogłębiali swoją wiedzę i kształcili świadomość ekologiczną, wykonując zadania w ramach konkursu Superklasa.

W piątek 28 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na reprodukcję malarską. Zadanie konkursowe cieszyło się sporym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów edukacji wczesnoszkolnej, jak i starszych.

3 Maja o godz. 10:00 odbyły się na Placu Chopina w Nowym Tomyślu gminne uroczystości związane z obchodami 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z zaproszenia władz samorządowych Gminy Nowy Tomyśl skorzystało liczne grono delegacji władz, służb mundurowych, partii, organizacji, stowarzyszeń, a także szkół i przedszkoli. Nie zabrakło delegacji Naszej Szkoły.

Już dostępny jest piąty odcinek 3TV, w którym informujemy o tym, co działo się w naszej szkole w kwietniu. Miesiąc rozpoczął się potwornie smutną wiadomością o śmierci wicedyrektora naszej szkoły Dariusza Pilza, pożegnalismy go 11 kwietnia... Kwiecień obfitował też w inne wydarzenia, konkursy, dzień pamięci o zbrodni katyńskiej, osiemnastą edycję konferencji KASSK, międzynarodowy dzień tańca, pierwsze trójkowe Art Party i wiele innych. Wszędzie tam byliśmy z naszymi kamerami - zobaczcie sami! 

W środę 26 kwietnia br. przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej i Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu przeprowadzili dla klas 7a, 8b i 8e zajęcia edukacyjne w ramach „Profilaktyki uzależnień”. Głównym celem spotkania było przedstawienie młodzieży konsekwencji zdrowotnych, społecznych i prawnych związanych z paleniem tytoniu, nadużywaniem alkoholu i używaniem innych substancji psychoaktywnych.

Z okazji Światowego Dnia Sztuki, w środę 26 kwietnia odbyło się pierwsze w naszej szkole ART PARTY, czyli impreza artystyczna łącząca sztukę, muzykę i taniec, podczas której bawili się i kreatywnie spędzili popołudnie uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej.

W dniach 21 – 22 kwietnia br. w naszej szkole zorganizowaliśmy osiemnastą edycję ogólnopolskiej Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych K@SSK 2023.

Podobnie jak przed rokiem, połączyliśmy siły z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie i przeprowadziliśmy wspólne przedsięwzięcie pod nazwą K@SSK & Mrozy 2023. Edycja mazowiecka naszej konferencji już za miesiąc odbędzie się w Warszawie. Już czwarty rok z rzędu naszym partnerem organizacyjnym jest dobrze znana na rynku edukacyjnym firma Prodata

83 lat temu, prawie 22 tysiące polskich jeńców zostało wywiezionych i rozstrzelanych w Katyniu na rozkaz Józefa Stalina. Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 listopada 2007 roku dzień 13 kwietnia ustanowiony został Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.