Aktualności
Działa tuż obok nas, niesie bezinteresowną pomoc, naprawia zło będące dziełem nieprzemyślanych ludzkich decyzji - Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Łapa. Dzięki pracy wolontariuszy, którymi są członkowie stowarzyszenia nowych właścicieli znalazło już wielu podopiecznych.

Jak co roku, w trakcie ferii zimowych zaproponowaliśmy uczniom naszej szkoły szereg aktywności, dzięki którym osoby, które pozostały w domach, mogły w ciekawy sposób spędzić czas wolny. Na sali gimnastycznej codziennie odbywały się różne zajęcia sportowe, przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Można było pograć w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną halową, piłkę ręczną i unihokeja. Zajęcia prowadziła pani Grażyna Życzkowska oraz panowie Maciej Pilz, Piotr Witczak, Mariusz Rychter, Dariusz Pilz i Mariusz Jaroński.

W dniu 17 stycznia 2020r. nasza szkoła gościła przedstawiciela zespołu naukowo-dydaktycznego Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. W warsztatach wzięli udział uczniowie klas 7 i 8. Pierwsza cześć dwugodzinnych warsztatów dotyczyła doświadczeń w technice małej skali, które młodzież wykonywała pod okiem charyzmatycznego prowadzącego Pana Piotra Wróblewskiego.

W dniu 20 listopada w naszej szkole odbyła się jesienna edycja ogólnopolskiego konkursu „Forget-me-not”. Konkurs rozpoczął się o godz. 10.00 i trwał 50 minut. 19 uczniów z klas V-VIII zmierzyło się z zadaniami skonstruowanymi w oparciu o zakres tematyczny obejmujący znajomość podanego wcześniej materiału tj. opowiadania, sentencje oraz współczesne piosenki angielskie (w przypadku piosenek podane były linki odsyłające do nagrań, słów i tłumaczenia). Poszczególne teksty były zaopatrzone w szczegółowe objaśnienia i przydzielone według stopnia trudności odpowiednio dla klas: V-VI oraz VII-VIII.

Pod koniec ubiegłego roku kalendarzowego 17 uczniów naszej szkoły z klas 6, 7 i 8 wzięło udział w  Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego organizowanym przez Wydawnictwo Synapsa. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z ciekawie skonstruowanych pytań badających zakres rozumienia tekstu słuchanego i czytanego, posiadanego słownictwa, zwrotów, komunikacji oraz gramatyki. Niepokonana okazała się Wiktoria Stachowiak z klasy 8c, która rozwiązała test perfekcyjnie, czyli na 100%. Brawo!

16 stycznia 2020 roku w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego odbyło się miedzypokoleniowe spotkanie z kolędą i pastorałką. W koncercie obok Pana Dyrektora Dariusza Stacheckiego i utalentowanych pań zespołu Wiklinki byli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy Rodzinka wraz z opiekunami. Uczniowie klas VI zaprezentowali m.in. Dzisiaj w Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Lulajże Jezuniu, Cicha noc, Mędrcy świata monarchowie...

W środę 8 stycznia br. odbyło się spotkanie noworoczne pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. W spotkaniu wzięli udział goście: Włodzimierz Hibner - burmistrz Nowego Tomyśla, Grażyna Pogonowska - zastępca burmistrza Nowego Tomyśla i ksiądz kanonik Andrzej Grabański oraz liczne grono obecnych i emerytowanych pracowników szkoły. Spotkanie otworzył dyrektor szkoły Dariusz Stachecki. W swoim wystąpieniu podkreślił, że początek nowego roku jest zawsze okazją do podsumowania roku poprzedniego, do pewnego rodzaju bilansu ale także okazją do podziękowań i snucia planów na przyszłość.

W środę 8 stycznia 2020 r. odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamięci Andrzeja Wałęsy, ufundowanej przez pracowników naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Włodzimierz Hibner - burmistrz Nowego Tomyśla, Grażyna Pogonowska – zastępca burmistrza Nowego Tomyśla, ks. Andrzej Grabański, Emilia Wałęsa, synowie dyrektora Wałęsy - Bartosz i Miłosz oraz liczne grono obecnych i byłych pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.

W piątek, 20 grudnia o godz. 11:00 w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W hali widowiskowo – sportowej wystawiono spektakl „Jasełka na strychu”.
Historia sztuki opowiada o magicznym miejscu, jakim jest strych pewnego domu, do którego na Święta Bożego Narodzenia przyjeżdżają Pola i Maks.

Niesienie pomocy innym to aktywność, która na stałe wpisuje się w program działań naszej Szkoły. Wspólnie wspieramy różne akcje charytatywne tj. „Szlachetna Paczka” ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Już po raz czwarty przystąpiliśmy do tej akcji, pragnąc po raz kolejny być impulsem do zmiany na lepsze dla tych, którzy tej pomocy bardzo potrzebują, nie krzyczą i nie żądają lecz często sami, skrycie zmagają się z ogromnymi trudnościami, osobistymi dramatami i życiowymi tragediami.