Drodzy Uczniowie,
zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dniem 25 marca rozpoczynacie realizację obowiązku szkolnego  z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Wielu z Was już w ten sposób pracowała z nauczycielami przez ostatnie 2 tygodnie. Do komunikacji z Wami i Waszymi Rodzicami wykorzystujemy nasze zasoby oraz nowoczesne technologie.

Informuję, że w dniach 12 i 13 marca br. będą w naszej szkole realizowane wyłącznie zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej dla tych uczniów, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki. Od poniedziałku, 16 marca do 25 marca szkoła nie będzie prowadziła żadnych zajęć dydaktycznych i opiekuńczych.

W piątek 6 marca wyruszyliśmy autobusem na wycieczkę do Poznania. Najpierw w Teatrze Animacji obejrzeliśmy spektakl pt. Ja Bałwan, który totalnie zaskoczył nas treścią i nowoczesną formą przekazu. Na co dzień nie stawiamy sobie pytań: Jak  przeżyć całe życie w jedną noc? Jak zmieścić wszystkie zachwyty, odkrycia i piękno tego świata w paru godzinach? Do tego świata zabrał zabrał nas Bałwan  i Marchewka.

Inauguracyjne spotkanie  z cyklu  TEATRALNA SCENA   odbyło się w miniony piątek w budynku naszej szkoły. Do zajęć przystąpiła grupa teatralna dziewcząt „KALEJDOSKOP”. Nazwa nawiązuje do urządzenia optycznego i znanej wszystkim zabawki, która zawiera w sobie różne, zachwycające kombinacje i układy form. Dziewczęta uznały, że ich bycie na scenie jest swoistym kalejdoskopem uczuć i emocji, relacji i zdarzeń, w twórczy sposób uwalnianymi...

O tym, że pomaganie jest super, uczniowie „trójki” wiedzą nie od dziś. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli serce i z tak wielkim zaangażowaniem włączyli się w naszą akcję. Dzięki Wam udało się zebrać około 280 kg tekstyliów w ramach akcji Pomaganie Przez Ubranie. Wasze dary zostaną przekazane do krajów, takich jak Pakistan, Afganistan, Ukraina, Ghana, Nigeria, Togo, Kenia, Tanzania, Uganda i Indie, w których mniej zamożnych osób nie stać na zakup nowej odzieży i obuwia.

Działa tuż obok nas, niesie bezinteresowną pomoc, naprawia zło będące dziełem nieprzemyślanych ludzkich decyzji - Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Łapa. Dzięki pracy wolontariuszy, którymi są członkowie stowarzyszenia, nowych właścicieli znalazło już wielu podopiecznych.

Działa tuż obok nas, niesie bezinteresowną pomoc, naprawia zło będące dziełem nieprzemyślanych ludzkich decyzji - Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Łapa. Dzięki pracy wolontariuszy, którymi są członkowie stowarzyszenia, nowych właścicieli znalazło już wielu podopiecznych.

Jak co roku, w trakcie ferii zimowych zaproponowaliśmy uczniom naszej szkoły szereg aktywności, dzięki którym osoby, które pozostały w domach, mogły w ciekawy sposób spędzić czas wolny. Na sali gimnastycznej codziennie odbywały się różne zajęcia sportowe, przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Można było pograć w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną halową, piłkę ręczną i unihokeja. Zajęcia prowadziła pani Grażyna Życzkowska oraz panowie Maciej Pilz, Piotr Witczak, Mariusz Rychter, Dariusz Pilz i Mariusz Jaroński.

W dniu 17 stycznia 2020r. nasza szkoła gościła przedstawiciela zespołu naukowo-dydaktycznego Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. W warsztatach wzięli udział uczniowie klas 7 i 8. Pierwsza cześć dwugodzinnych warsztatów dotyczyła doświadczeń w technice małej skali, które młodzież wykonywała pod okiem charyzmatycznego prowadzącego Pana Piotra Wróblewskiego.

W dniu 20 listopada w naszej szkole odbyła się jesienna edycja ogólnopolskiego konkursu „Forget-me-not”. Konkurs rozpoczął się o godz. 10.00 i trwał 50 minut. 19 uczniów z klas V-VIII zmierzyło się z zadaniami skonstruowanymi w oparciu o zakres tematyczny obejmujący znajomość podanego wcześniej materiału tj. opowiadania, sentencje oraz współczesne piosenki angielskie (w przypadku piosenek podane były linki odsyłające do nagrań, słów i tłumaczenia). Poszczególne teksty były zaopatrzone w szczegółowe objaśnienia i przydzielone według stopnia trudności odpowiednio dla klas: V-VI oraz VII-VIII.