Jeśli jesteś uczniem klas 4-8 naszej szkoły zapraszam Cię do wzięcia udziału w konkursie na mapę wybranego kraju anglojęzycznego. Możesz wybrać Wielką Brytanię (lub Anglię, Szkocję, Walię) USA, Australię lub Irlandię. Zaznacz na niej stolicę kraju, większe miasta, ważne ośrodki turystyczne i gospodarcze, miejsce warte zobaczenia, zwierzęta występujące w danym kraju oraz elementy ukształtowania terenu (góry, jeziora, rzeki, morza, itp.).

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju, rząd podjął decyzję o czasowym powrocie do nauki zdalnej w szkołach w okresie od 22 marca do 11 kwietnia.

Tegoroczne Walentynki z pewnością zapiszą się w historii naszej szkoły niezwyczajnym przebiegiem. Panująca epidemia, która od wielu miesięcy uniemożliwia starszym uczniom naukę stacjonarną, sprawiła, że wszelkie klasowe aktywności musiały zostać przeniesione w przestrzeń wirtualną. Właśnie z tego powodu obchody Dnia Świętego Walentego połączyliśmy z przypadającym na 9 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu – by w sposób szczególny zwrócić uwagę na zachowania w sieci i uczulić uczniów, by w trosce o swoje bezpieczeństwo pamiętali o obowiązujących w Internecie zasadach.

Zasady przyjęć do klas I w szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/2022

Informacje ogólne

Zgłaszanie uczniów do klas I szkół podstawowych prowadzone będzie za pomocą systemu informatycznego, dostępnego na stronie internetowej https://nabor.pcss.pl/nowytomysl/

W ciągu minionych dwóch tygodni, mimo trudnej sytuacji związanej z panującą epidemią, w Trójce, jak co roku o tym czasie, trwały akcje charytatywne oraz świąteczne zbiórki na rzecz najbardziej potrzebujących. Tegoroczne działania odbywały się w ramach akcji MEN ,,Razem na święta”.

Co roku o tej porze w naszej szkole panuje szczególna atmosfera. Pachną choinki, wszędzie widać kolorowe, świąteczne ozdoby, odbywają się przedstawienia, pastorałki, Trójkowe Świętowanie i przygotowania do klasowych wigilii. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, wiele rzeczy odbywa się inaczej. Nie zapominamy jednak o działalności charytatywnej, o pomocy dla najbardziej potrzebujących, o świątecznych koncertach i życzeniach.

W związku z podpisaniem przez Ministra Edukacji i Nauki rozporządzenia, które ustala nowy termin ferii zimowych jednolity dla wszystkich szkół w całym kraju w dniach 4 – 15 stycznia 2021, ulega zmianie terminarz roku szkolnego 2020 – 2021.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia - czas, który powinniśmy spędzić razem w miłej, domowej atmosferze. Jednak są obok nas ludzie chorzy, samotni, ubodzy, dla których ten zimowy  okres jest najtrudniejszy. Dlatego pomóżmy im. Nasza szkoła postanowiła wziąć udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Zależy nam, aby każdy podjął działanie na rzecz drugiego człowieka, szczególnie w tym  przedświątecznym okresie, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja, która ma na celu niesienie pomocy tym, którzy tej pomocy potrzebują. Oddani wolontariusze, ludzie dobrej woli bezinteresownie angażują się całym sercem w pomoc innym starając się przywrócić im radość i nadzieję w lepsze jutro. Cztery lata temu i my postanowiliśmy być częścią wspaniałego zespołu” Paczkowców”.

Na początku listopada ogłosiliśmy konkurs fotograficzny „Z biało – czerwoną w tle”. Chcieliśmy, aby uczniowie, poprzez obiektyw fotograficzny, przyjrzeli się naszym barwom narodowym i miejscom, gdzie są one eksponowane. Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada było najlepszą okazją do tego.