Aktualności

Publikujemy listy uczniów przyjętych do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu w roku szkolnym 2019/2020.

W dniach 15 – 17 kwietnia br. zostały przeprowadzone w naszej szkole egzaminy ósmoklasisty. To pierwszy taki egzamin po reformie edukacji i jednocześnie nasz debiut jako szkoły podstawowej przekształcanej z dotychczasowego gimnazjum. Wyniki pokazują wyraźnie, że nasza praca przynosi efekty, gdyż średni wynik jaki uzyskali uczniowie z naszej szkoły jest wyższy niż średni wynik w powiecie i w gminie, wyższy lub równy ze średnim wynikiem w miastach do 20 tys. mieszkańców, a z języka angielskiego wyższy niż średnia krajowa i aż o 9% wyższy niż średnia w Gminie Nowy Tomyśl! Możemy więc śmiało powiedzieć, że osiągnęliśmy najlepsze wyniki!

W środę, 19 czerwca o godz. 15:00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klas trzecich Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Reforma edukacji sprawiła, że uczniowie kończyli swą gimnazjalną przygodę już w Szkole Podstawowej nr 3. Ten historyczny moment zamknął piękną kartę, jaką było funkcjonowanie nowotomyskiego Gimnazjum. Naszą uroczystość uświetnili: dr Włodzimierz Hibner - Burmistrz Nowego Tomyśla oraz Joanna Trochimowicz - przewodnicząca Rady Rodziców i Marlena Nowaczyk sekretarz Rady. Na trybunie honorowej zasiadło liczne grono nauczycieli. Nie zabrakło też pomocy medycznej - czuliśmy się bezpiecznie, bo była z nami Eugenia Szymczak - szkolna pielęgniarka. Uroczystość poprowadził Dariusz Pilz, wicedyrektor szkoły.

W środę, 19 czerwca o godz. 13:00 obyła się uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Miała ona szczególny, historyczny charakter, gdyż absolwenci są pierwszym rocznikiem, który opuszcza mury Trójki po reformie edukacji.

19 czerwca o godzinie 9:00 godzinie 10:00 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018-2019 przez uczniów klas pierwszych, drugich, czwartych piątych i siódmych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.

Uroczystość poprzedziła msza święta w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Na początku czerwca grupa uczniów naszej szkoły wyruszyła w podróż do Anglii. Komfortowym autokarem przejechaliśmy przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję, by dotrzeć do portu Calais, gdzie czekał na nas prom. Przeprawa przez Kanał La Manche dostarczyła nam wielu wrażeń - szczególnie widowiskowe okazały się białe klify Dover skąpane w promieniach porannego słońca. Wielka Brytania przywitała nas ciepło. W drodze do Londynu podziwialiśmy krajobrazy wybrzeża. I na własnej skórze doświadczyliśmy, czym jest „angielska pogoda” – w Londynie niezbędne okazały się parasole i peleryny przeciwdeszczowe. Jednak pogoda nie zepsuła nam humoru.

W poniedziałek 10 czerwca 2019r. w świetlicy szkolnej odbyła się ceremonia wręczenia dyplomów uczestnikom ogólnopolskiej olimpiady ,, Olimpusek” z języka angielskiego. Udział w niej wzięło 21 uczniów z edukacji wczesnoszkolnej, 15 osób z najmłodszych klas, a 7 z klas II . Podczas testu uczestnicy odpowiedzieli na 21 pytań konkursowych. Za każde pytanie można było uzyskać maksymalnie 10 punktów, a za cały test aż 210 punktów. Test odbył się 22 marca, a przeprowadziły go nauczycielki języka angielskiego Danuta Woźniak-Raginia i Wioleta Żurawska-Kozłowska. Dyplomy uznania wręczył Pan Dyrektor Dariusz Stachecki.

Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018 – 2019 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu odbędą się w środę 19 czerwca br. w Hali Widowiskowo – Sportowej, według następującego harmonogramu:

• 10:00 – uroczystość zakończenia roku szkolnego przez uczniów klas pierwszych, drugich, czwartych, piątych i siódmych
  • 13:00 – uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klas ósmych
  • 15:00 – uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klas trzecich Gimnazjum

Ze względu na falę upałów i bardzo wysokie temperatury panujące w salach lekcyjnych, w porozumieniu z Organem Prowadzącym podjęliśmy decyzję o skróceniu zajęć dydaktycznych.

Od jutra, czyli od środy 12 czerwca br. zajęcia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

5 czerwca na strzelnicy sportowej LOK-u odbył się kolejny Finał „Nauki Strzelania dla Młodzieży” o „Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla w Roku Szkolnym 2018/2019. Strzelcy z naszego gimnazjum stanęli na wysokości zadania i zajęli bardzo wysokie miejsca zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej, wykazując się przy tym bardzo celnym okiem oraz pewną ręką.