Aktualności

Na podstawie regulaminu rekrutacji do klasy VII oddziału dwujęzycznego Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu na rok szkolny 2018/2019, publikujemy wykaz uczniów przyjętych do oddziału dwujęzycznego.

W piątek, 22 czerwca 2018 r. o godzinie 15:00 w odbyła się uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klas trzecich gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Tomyślu. W związku z trwającą termomodernizacją naszej hali sportowej, Dzięki uprzejmości Jakuba Skrzypczaka mogliśmy gościć w murach Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu. Na płycie hali zasiedli absolwenci, na widowni ich rodzice, a w loży honorowej nauczyciele i zaproszeni goście: dr Włodzimierz Hibner - Burmistrz Nowego Tomyśla, Ireneusz Kozecki - Starosta Nowotymyski, Marcin Brambor – przewodniczący Rady Miejskiej, Zbigniew Markowski - Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej i radny Rady Powiatu, Artur Łoziński – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji. Radę Rodziców reprezentowali przewodniczący Jeremiasz Pawlak i Beata Tobys.

W piątek, 22 czerwca o godzinie 10:00, tuż po uroczystej mszy świętej dla uczniów naszej szkoły, odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego przez uczniów klas pierwszych, czwartych i siódmych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu oraz uczniów klas drugich gimnazjum. Spotkaliśmy się w nietypowych warunkach, bo na boisku szkolnym, gdyż nasza hala sportowa przechodzi termomodernizację.

W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz liczna grupa rodziców. Radę Rodziców reprezentowała Beata Tobys.

Pod takim hasłem w dniach 6-8 czerwca br. przeprowadzona została ogólnoszkolna akcja charytatywna, której celem było zgromadzenie pieniędzy dla dwojga osób niepełnosprawnych - Weroniki Stankiewicz i Krzysztofa Stachowiaka. Ofiarność naszych uczniów przeszła nasze oczekiwania. Z uczniowskiego kieszonkowego, przy wsparciu nauczycieli i pracowników szkoły, zebrano kwotę 1 160,00 zł, którą po połowie przekazano obu potrzebującym z nadzieją, że dzięki tym pieniądzom będą mogli radośniej spędzić wakacje.

Serdecznie zapraszam wszystkich rodziców i bliskich naszych uczniów do udziału w uroczystościach dla poszczególnych poziomów klas. Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcecie Państwo towarzyszyć swoim dzieciom podczas tego ważnego wydarzenia.

W poniedziałek, 19 czerwca 2018roku odbyła się jednodniowa wycieczka  do Skalnego Miasta – unikalnego rezerwatu na terenie Czech. Wszyscy uczestnicy spotkali się o 5:00 przed budynkiem szkoły, by chwilę później wyruszyć do Skalnego Miasta w Adrspach.

W środę, 20 czerwca, młodzież z klas drugich gimnazjum uczestniczyła w wystawie pt. „Społeczeństwo armii”. Żywą lekcję historii naszego miasta  przeprowadziła pani Grażyna Matuszczak, autorka wystawy i specjalista do spraw edukacji regionalnej MiPBP          w Nowym Tomyślu. Prelekcja odbyła się w oparciu o wystawę upamiętniającą 80. rocznicę przekazania broni ze zbiórki na Fundusz Obrony Narodowej w powiecie nowotomyskim, organizowanej przez Towarzystwo Działań Historycznych  im. Feliksa Pięty w barwach 57. Pułku Karola II Króla Rumunii.

W ubiegłym tygodniu uczestnicy konkursu The Big Challenge 2018 wzięli udział w ceremonii rozdania dyplomów i nagród.

W dniach od 28 do 30 maja 2018 uczniowie klas 4a, 4c oraz 4e pod opieką Pań Izabeli Szudry, Justyny Napierały, Iwony Olichwier oraz Pana Jana Klimko udali się na wycieczkę do Warszawy. Już na początku podróży nie obyło się bez niespodzianek ponieważ musieliśmy zatrzymać się na dłuższy postój w  Konarzewie, aby usunąć usterkę w klimatyzacji. Czas ten dzieci spędziły odpoczywając na trawie, korzystając z placu zabaw, a dodatkową atrakcją stały się wojskowe transportery opancerzone, które zatrzymały się także na MOP Konarzewo. Gdy obejrzeliśmy ich z bliska i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia z polskimi żołnierzami, przyjechał do nas właściciel autokaru, przeprosił za zaistniałą sytuację i w ramach rekompensaty za nieprzewidziany postój dzieci otrzymały po batoniku. Po usunięciu usterki ruszyliśmy już bez przeszkód w dalszą drogę. Tego dnia w Warszawie zwiedziliśmy Stadion Narodowy, Zielone Tarasy na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i po zjedzeniu obiadokolacji udaliśmy się na nocleg do Niepokalanowa.

Dnia 13 czerwca o godzinie 8.00 żądni przygód i nieco zniecierpliwieni uczniowie klasy 2 e oraz Ola i Wiktoria z 3 e czekali przed szkołą na spóźniający się autokar. Kiedy kierowca w końcu dotarł na miejsce, wszyscy uśmiechnięci od ucha do ucha wsiedli do środka i tak rozpoczęli wycieczkę swoich marzeń.
Po przyjeździe do Wiktorowa okazało się, że telefony nie łączą się z żadną siecią. Niektórzy byli zrozpaczeni utratą kontaktu z resztą świata, ale wkrótce zapomnieli o tym fakcie, ciesząc się piękną, otoczoną jeziorami okolicą, którą poznawali z niezwykle sympatycznym i ciekawie opowiadającym przewodnikiem. Pan Marian cztery razy brał udział w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, a chodził tak szybko, że trzeba było za nim biegać. Po powrocie z lasu ognisko już płonęło, a głodna młodzież mogła się uraczyć pysznymi kiełbaskami. Kolejną atrakcją były wyścigi integrujące uczestników wycieczki. Przy świetnej zabawie śmiechu było co niemiara, a w lesie czekała kolejna przygoda – paintball. Wszyscy zostali wprowadzeni w zasady gry oraz wyposażeni w mundur, maskę na twarz i broń, po czym rozpoczęli kolorową walkę. Po dwugodzinnych emocjach wrócili głodni do ośrodka i zjedli wszystko, co było na stołach.