Aktualności

W ciągu minionych dwóch tygodni, mimo trudnej sytuacji związanej z panującą epidemią, w Trójce, jak co roku o tym czasie, trwały akcje charytatywne oraz świąteczne zbiórki na rzecz najbardziej potrzebujących. Tegoroczne działania odbywały się w ramach akcji MEN ,,Razem na święta”.

Co roku o tej porze w naszej szkole panuje szczególna atmosfera. Pachną choinki, wszędzie widać kolorowe, świąteczne ozdoby, odbywają się przedstawienia, pastorałki, Trójkowe Świętowanie i przygotowania do klasowych wigilii. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, wiele rzeczy odbywa się inaczej. Nie zapominamy jednak o działalności charytatywnej, o pomocy dla najbardziej potrzebujących, o świątecznych koncertach i życzeniach.

W związku z podpisaniem przez Ministra Edukacji i Nauki rozporządzenia, które ustala nowy termin ferii zimowych jednolity dla wszystkich szkół w całym kraju w dniach 4 – 15 stycznia 2021, ulega zmianie terminarz roku szkolnego 2020 – 2021.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia - czas, który powinniśmy spędzić razem w miłej, domowej atmosferze. Jednak są obok nas ludzie chorzy, samotni, ubodzy, dla których ten zimowy  okres jest najtrudniejszy. Dlatego pomóżmy im. Nasza szkoła postanowiła wziąć udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Zależy nam, aby każdy podjął działanie na rzecz drugiego człowieka, szczególnie w tym  przedświątecznym okresie, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja, która ma na celu niesienie pomocy tym, którzy tej pomocy potrzebują. Oddani wolontariusze, ludzie dobrej woli bezinteresownie angażują się całym sercem w pomoc innym starając się przywrócić im radość i nadzieję w lepsze jutro. Cztery lata temu i my postanowiliśmy być częścią wspaniałego zespołu” Paczkowców”.

Na początku listopada ogłosiliśmy konkurs fotograficzny „Z biało – czerwoną w tle”. Chcieliśmy, aby uczniowie, poprzez obiektyw fotograficzny, przyjrzeli się naszym barwom narodowym i miejscom, gdzie są one eksponowane. Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada było najlepszą okazją do tego.

11 listopada obchodzimy 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. To szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

11 Listopad to najważniejsze polskie Święto Narodowe, które obchodzimy w rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w roku 1918.  Dzień́ ten ustanowiono świętem narodowym w kwietniu 1937 roku. W roku 1795, Rosja, Prusy i Austria dokonały III rozbioru i na 123 lata Polska zniknęła z mapy Europy. Przez te lata Polacy podejmowali próby odzyskania niepodległości. Wielkie nadzieje wiązali z Napoleonem Bonaparte.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z późniejszymi zmianami, od 9 do 29 listopada 2020 obowiązek nauki w klasach I-III szkoły podstawowej odbywa się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem 11 listopada chcemy zaprosić Was do udziału w konkursie fotograficzny pt. „Z biało-czerwoną w tle”. Żeby wziąć w nim udział należy zrobić zdjęcie okna, balkonu, tarasu, domu lub miejsca użyteczności publicznej (parku, skweru, budynku urzędu itp.) z widoczną flagą biało-czerwoną. Zdjęcie możecie zrobić w czasie krótkiego spaceru lub z okna domu a więc całkowicie bezpiecznie. Pokażcie nam jak wygląda Wasza okolica w tym szczególnym czasie.