Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, z którym związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Jest to piękny zwyczaj, zwłaszcza w dzisiejszej rzeczywistości, gdzie wielu z nas przesyła sobie życzenia za pomocą telefonu czy komputera. Najpiękniejsze i najcenniejsze kartki to te, które powstają w naszym domu, wykonane własnoręcznie.

Jak co roku w okresie przedświątecznym, społeczność naszej Szkoły włączyła się w różne akcje pomocy. W tym wyjątkowym i trudnym dla nas wszystkich okresie panującej pandemii nie zapomnieliśmy, że każdy, najdrobniejszy gest wsparcia i pamięci może wywołać uśmiech, przynieść radość i nadzieję.

„Dobro powraca”. W myśl tej zasady uczniowie naszej szkoły postanowili podzielić się dobrym słowem i dodać otuchy najbardziej potrzebującym. Małe i duże Anioły zaczęły swoją misję. Mimo trudniej sytuacji epidemiologicznej panującej w kraju, udało się! Uczniowie nie zawiedli i tym razem! Dla chorych dzieci wykonali 60 kartek z pozytywną energią.

Zgodnie z wieloletnią tradycją w okresie przedświątecznym odbył się w naszej szkole Konkurs na Stroik Bożonarodzeniowy. Szkolni artyści i tym razem nie zawiedli, a efekty ich pracy można podziwiać w całej szkole.

SmartFloor – to technologia, która nam wydawała się skomplikowana i trudna w obsłudze. Jednak 6 bystrzaków z klasy 7c rozpracowało ją w jedno popołudnie! Agata Kandulska, Emilia Urbaniak, Paweł Kucz, Piotr Szczepański, Miłosz Tomiak i Mateusz Wiśniewski w czasie długich przerw obsługują tę niezwykłą interaktywną podłogę, która oprócz standardowej reakcji na ruch, umożliwia również sterowanie obrazem za pomocą specjalnych pisaków świetlnych.

Wigilia świętego Andrzeja, czyli popularne andrzejki,  od dawien dawna były kojarzone z wróżbami. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Natomiast młodzieńcy spotykali się na podobne wróżby w wigilię świętej Katarzyny, czyli  24 listopada. Jednak z czasem katarzynki uległy zapomnieniu. Obecnie obrzędy są połączone i obchodzone jako tradycyjne andrzejki. Stają się też idealnym pretekstem do spędzenia niezapomnianego czasu w gronie kolegów i koleżanek.

Droga Społeczności Szkoły Podstawowej nr 3
Nastały dla nas wszystkich trudne czasy pandemii, niepewności, obawy o zdrowie własne i naszych bliskich, utrudnień w funkcjonowaniu w codziennej rzeczywistości.

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 4 a wybrali się pod opieką wychowawczyni Moniki Maciołek oraz nauczycielki przyrody Danuty Reiman na wycieczkę autokarową do Poznania. Odwiedzili Studio Filmów Animowanych, które mieści się w zabytkowej kamienicy położonej nieopodal Teatru Wielkiego przy ulicy Fredry 7.

9 listopada kolejny już raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej i Niepodległościowej organizowanym przez Nowotomyskie Towarzystwo Kulturalne. W tym roku ze względu na sytuację pandemiczną przegląd odbył się w innej formie. Występy były nagrywane w sali koncertowej NOK-u. Nagranie występu dostępne jest pod adresem tvk.smnt.pl w godzinach o 11.00 i 18.00 a także na profilu Fb Noku.