Aktualności

W poniedziałek 14 października o godz. 10:30 w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Swą obecnością zaszczyciły nas panie Joanna Trochimowicz i Marlena Nowaczyk, przedstawicielki Rady Rodziców. Zaproszenie dyrektora szkoły przyjęło także liczne grono emerytowanych pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.

Europejski Dzień Języków, obchodzony w Europie 26 września, ma na celu pokazanie różnorodności językowej w Europie oraz propagowanie nauki języków obcych. W czasach, gdy dostęp do nauki i pracy za granicą jest tak powszechny, znajomość języków obcych jest wręcz koniecznością. I dlatego w całej Europie organizowane są różne wydarzenia, które promują języki i dają możliwość spotkania z tymi językami na żywo.

Jak powiedzieć: „cześć”,” dzień dobry”, „przepraszam”, lub „jak się masz?” w różnych językach dowiedzieliśmy się przy okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada 26 września. Wszyscy uczniowie naszej szkoły, mieli do wykonania szereg zadań związanych z tym świętem. Najmłodsi kolorowali flagi państw sąsiadujących z Polską, dzięki czemu dowiedzieli się z jakimi państwami graniczy nasza ojczyzna. Zadanie wywołało w dzieciach wielką radość i sprawiło, że chętnie przystąpiły do aktywnej pracy. Kolejnym wyzwaniem z jakim zmagali się najmłodsi było wykonanie portretu Królowej Elżbiety II dowolną techniką. Również z tym uczniowie poradzili sobie świetnie. Wspólna praca okazała się dla wszystkich wielką frajdą.

W sobotę 14 września przed nowotomyską Biblioteką Publiczną na uczniów naszej Trójki czekała nie tylko świetna pogoda, ale również ciekawa impreza. Tego dnia bowiem po raz dziewiąty wystartował Przystanek: Biblioteka! – impreza plenerowa organizowana przez bibliotekarzy i biblioentuzjastów. W tym roku hasło patronujące brzmiało: „Trzy Dekady Wolności”. Na mieszkańców czekały trzy „przystanki”, które swoją tematyką obejmowały dziesięciolecia w historii Polski, a były to dekady: 1989 - 1999, 1999 - 2009 oraz 2009 - 2019.

Chce mi się chcieć! – czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności to hasło tegorocznej Kampanii profilaktyczno-edukacyjnej realizowanej przez szkoły w całej Polsce, której celem było  wzbudzenie wśród uczniów motywacji do działania i osiągania celów,  wspieranie pozytywnych wyborów życiowych oraz kształtowanie wśród uczniów i ich rodziców zdrowych nawyków równowagi między obowiązkami, nauką, hobby a odpoczynkiem. „Warto podążać za swoimi uzdolnieniami i wspierać to, w czym jesteśmy dobrzy. Dzięki zainteresowaniom rozwijamy swoją osobowość, odczuwamy radość i satysfakcję. Nadajemy naszemu życiu sens!” ( cytat z dyplomu ZTU 2019).

Dziś o godz. 16:45 wyruszyliśmy spod szkoły i udaliśmy się na Plac Niepodległości, by wziąć udział w dorocznym korowodzie jarmarkowym. Na czele szli uczniowie niosący żagle z logo naszej szkoły, dalej kroczyła duża, kolorowa, pięknie ubrana grupa uczniów klas drugich pod opieką wychowawczyń Renaty Oględzińskiej, Eweliny Kaczałki, Małgorzaty Gałązki – Hermanowskiej i Urszuli Paluch, za nimi barwna grupa uczniów klas 5c, 6d i 6e pod opieką Arlety Kucz, Anny Adamczak i Jana Klimko.

W poniedziałek, 2 września punktualnie o godzinie 10:00 odbyła się uroczystość inauguracji roku szkolnego 2019/2020. Oficjalne otwarcie nowego roku odbyło się na boisku szkolnym, w gronie blisko 600. uczniów uczących się w tym roku w 27. oddziałach, ponad 70. nauczycieli oraz bardzo licznej reprezentacji rodziców. Po wspólnym wykonaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor szkoły Dariusz Stachecki, który powitał wszystkich uczniów, najpierw nowoprzyjętych pierwszoklasistów, a następnie uczniów dwóch klas siódmych, którzy rozpoczną naukę w naszej szkole w dwóch innowacyjnych oddziałach – oddziale dwujęzycznym oraz oddziale z dodatkowym modułem „Laboratorium STEAM”.

Przez okres wakacji w naszej szkole dużo się działo. Ekipy remontowe pracowały pełną parą. Zostały zerwane i usunięte wszystkie łatwopalne materiały drewniane na korytarzach i klatkach schodowych. Powstały nowe ściany z naświetlami w salach lekcyjnych.

Inauguracja nowego roku szkolnego uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu odbędzie się w poniedziałek 2 września br. o godz. 10:00 na boisku szkolnym.