Aktualności

16 stycznia 2020 roku w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego odbyło się miedzypokoleniowe spotkanie z kolędą i pastorałką. W koncercie obok Pana Dyrektora Dariusza Stacheckiego i utalentowanych pań zespołu Wiklinki byli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy Rodzinka wraz z opiekunami. Uczniowie klas VI zaprezentowali m.in. Dzisiaj w Betlejem, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Lulajże Jezuniu, Cicha noc, Mędrcy świata monarchowie...

W środę 8 stycznia br. odbyło się spotkanie noworoczne pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. W spotkaniu wzięli udział goście: Włodzimierz Hibner - burmistrz Nowego Tomyśla, Grażyna Pogonowska - zastępca burmistrza Nowego Tomyśla i ksiądz kanonik Andrzej Grabański oraz liczne grono obecnych i emerytowanych pracowników szkoły. Spotkanie otworzył dyrektor szkoły Dariusz Stachecki. W swoim wystąpieniu podkreślił, że początek nowego roku jest zawsze okazją do podsumowania roku poprzedniego, do pewnego rodzaju bilansu ale także okazją do podziękowań i snucia planów na przyszłość.

W środę 8 stycznia 2020 r. odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamięci Andrzeja Wałęsy, ufundowanej przez pracowników naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Włodzimierz Hibner - burmistrz Nowego Tomyśla, Grażyna Pogonowska – zastępca burmistrza Nowego Tomyśla, ks. Andrzej Grabański, Emilia Wałęsa, synowie dyrektora Wałęsy - Bartosz i Miłosz oraz liczne grono obecnych i byłych pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.

W piątek, 20 grudnia o godz. 11:00 w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W hali widowiskowo – sportowej wystawiono spektakl „Jasełka na strychu”.
Historia sztuki opowiada o magicznym miejscu, jakim jest strych pewnego domu, do którego na Święta Bożego Narodzenia przyjeżdżają Pola i Maks.

Niesienie pomocy innym to aktywność, która na stałe wpisuje się w program działań naszej Szkoły. Wspólnie wspieramy różne akcje charytatywne tj. „Szlachetna Paczka” ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Już po raz czwarty przystąpiliśmy do tej akcji, pragnąc po raz kolejny być impulsem do zmiany na lepsze dla tych, którzy tej pomocy bardzo potrzebują, nie krzyczą i nie żądają lecz często sami, skrycie zmagają się z ogromnymi trudnościami, osobistymi dramatami i życiowymi tragediami.

16 grudnia 2019 uczniowie klas 6a, 6b i 7a wybrali się na niezwykłą wycieczkę do Muzeum Czekolady w Poznaniu. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach czekoladowych, na których przedstawiona była min. historia czekolady, prezentacja multimedialna całego procesu powstawania czekolady a także degustacja kakao. Każdy uczestnik otrzymał strój deseranta (fartuch i czapkę kucharską), w którym tworzył własną tabliczkę czekolady, zdobioną ulubionymi dodatkami.

„Dobro powraca”. W myśl tej zasady uczniowie naszej szkoły postanowili podzielić się dobrym słowem i dodać otuchy najbardziej potrzebujący. Małe i duże Anioły zaczęły swoja misję.

W tym roku po raz pierwszy przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Wylosuj Anioła“. Uczniowie klas 1-6 przygotowali kartki świąteczne z życzeniami zdrowia oraz słowami wsparcia dla dzieci z oddziału onkologii. Akcja pt. „Wylosuj Anioła” zorganizowana przez Fundację „Gdy Liczy się Czas” ma na celu uwrażliwiać ludzi na potrzeby dzieci, które zmagają się z chorobą nowotworową. To okazja do wzbudzenia empatii oraz docenienia swojego zdrowia i życia. To też zachęta do dania czegoś od siebie – choćby właśnie własnoręcznie zrobionej kartki z mocą serdecznych życzeń.

W środę, 11 grudnia z samego rana wybraliśmy się na całodniową wycieczkę pod hasłem Bożonarodzeniowy Poznań. Zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum Pyry, gdzie od progu zaproszono nas do stołu. Najpierw bez problemu rozpoznawaliśmy regionalne dania, a wśród nich pyry z gzikiem, ślepe ryby z myrdyrdą, szagówki, szare kluchy ze skwarkami, plyndze ze śmietaną i kluchy na łachu.

Informuję, iż na podstawie zarządzenia nr 32/2019 dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu z dnia 12 grudnia 2019 r. został wprowadzony regulamin funkcjonowania monitoringu wizualnego w naszej szkole. Monitoring zostanie uruchomiony 2 stycznia 2020 roku.

W poniedziałek, 16 grudnia w Szkolnym Centrum Informacji dyrektor Dariusz Stachecki wręczył uczniom naszej szkoły listy gratulacyjne podpisane przez Burmistrza Nowego Tomyśla z okazji przyznania stypendium w uznaniu znakomitych wyników w nauce w roku szkolnym 2018 / 2019. Celem przyznawania stypendiów i nagród pieniężnych jest promowanie uczniów wybitnie zdolnych, posiadających szczególne osiągnięcia naukowe i bardzo wysokie wyniki w nauce.