Wydarzenia sportowe

W dniach 28.03-31.03 W Elblągu już po raz 23 odbył się Ogólnopolski Turniej Koszykówki. Jest to zawsze impreza adresowana dla zawodniczek i zawodników z 5 klasy szkoły podstawowej, o dużej renomie, skupiająca najlepsze zespoły z kraju. Do turnieju przystąpiło 16 zespołów dziewczynek i 12 zespołów chłopców. Nasze zawodniczki - mistrzynie Wielkopolski ostatecznie po 4-dniowych zmaganiach zdobyły 4 miejsce.

22.03.2019r. odbył się turniej koszykówki w ramach Ligi Sportowej „Trójki” klas 7,8 i 3 gimnazjalnych. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Do zawodów przystąpiło 5 klas. Najlepszą koszykarską drużyną okazały się dziewczęta z klasy 8a, w składzie: Oliwia Binaś, Zuzanna Grablewska, Maja Kin, Laura Pękal. Mecze sędziowali uczniowie z klasy 3e: Kacper Witczak i Makary Kaczmarek. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

W dniu 22 marca 2019 r. w naszej hali SP 3 odbył się Półfinał Rejonu Poznań Zachód w koszykówce dziewcząt. Spotkały się najlepsze szkoły podstawowe dziewcząt z klas 6 i młodszych-mistrzowie swoich powiatów. Powiat nowotomyski reprezentowała - SP 3 Nowy Tomyśl, grodziski - SP 1 Grodziski i międzychodzki - SP 2 Międzychód.  Nasz zespół (14 dziewcząt) złożony z 5f- klasy sportowej i 4 klas, gdyż w naszej szkole nie ma 6 klas.Tym bardziej cieszy nas wygranie naszych dziewczyn ze starszymi i awans do finału Rejonu, który odbędzie się już za 2 tygodnie 5.04. również w naszej szkole!

W piątek, 22 marca 2019 roku w hali OSiR w Opalenicy rozegrany został Finał Powiatu Nowotomyskiego w Koszykówce Chłopców szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi. W rozgrywkach udział wzięły reprezentacje szkół z Nowego Tomyśla, Opalenicy ( oddział gimnazjum i klasy 7 i 8 )Wąsowa i Zbąszynia. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.

W czwartek, 21.02.2019r. w Opalenicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt, rocznik 2003-2005. Wcześniej, 7.01.2019r. byliśmy organizatorem eliminacji gminnych.  Do etapu powiatowego z naszej gminy z pierwszego miejsca  zakwalifikowała się drużyna z SP3, z drugiego dziewczęta z SP2. W Mistrzostwach Powiatu oprócz reprezentacji naszej szkoły zagrały drużyny z Opalenicy i Wąsowa. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta wywalczyły srebro.

W ramach rozgrywek Ligi Sportowej „Trójki”  16.02.2019 r. odbyły się „Wyścigi rzędów”.  Do rywalizacji o tytuł najlepszej klasy sportowej przystąpili chłopcy i dziewczynki z klas 4 oraz 5-tych. Przy pełnej emocji zabawie klasyfikacja końcowa była następująca:

W czwartek, 7 lutego br. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców z rocznika 2003 - 2005. Wcześniej rozegraliśmy eliminacje gminne, w których spotkały się trzy nowotomyskie szkoły podstawowe. Mistrzostwa Gminy rozegrano systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce zajęła nasza reprezentacja, pokonując "Dwójkę" 10:3 i "Jedynkę" 14:4. W meczu o drugie miejsce szczypiorniści SP 1 pokonali drużynę SP 2 8:3.

8 lutego rozegraliśmy eliminacje gminne do Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców z rocznika 2003 - 2005. Zajęliśmy w nich drugie miejsce, wygrywając mecz z "Jedynką" i przegrywając z "Dwójką". Kilka dni później odbył się wspomniany Finał Mistrzostw Powiatu, w którym tym razem wystąpiło pięć zespołów. Mistrzostwa rozegrane zostały systemem "każdy z każdym". Nasz zespół wygrał dwa spotkania i przegrał również dwa, zajmując trzecie miejsce.

Chłopcy z klasy sportowej VF, Szkoły Podstawowej nr 3, trenują siatkówkę już pół roku. Przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności. Pierwszy turniej jaki zagrali to Mistrzostwa Gminy. Zajęli w nich drugie miejsce rywalizując za starszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu. W minioną sobotę wzięli udział w swoich pierwszych, dużych zawodach klubowych. Jako MKS KANGUR Nowy Tomyśl, który w całości finansował wyjazd, wystąpili w świetnie obsadzonym i znakomicie przygotowanym Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców w Lesznie.

Dnia 8.02.2019r. nasza szkoła była gospodarzem Mistrzostw Gminy w Siatkówce Dziewcząt rocznika 2003-2005. Podczas tego turnieju nasza reprezentacja pokonała Szkołę Podstawową nr 2 z Nowego Tomyśla. Dało to awans do kolejnego szczebla rozgrywek. W dniu 11.02.2019r. byliśmy organizatorami Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W turnieju systemem, każdy z każdym'' rywalizowały 4 zespoły. Klasyfikacja końcowa była następująca: