W miniony wtorek 14.06.2022 w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbyło się uroczyste podsumowanie sportowej rywalizacji szkół w powiecie nowotomyskim w roku szkolnym 2021/2022. Przybyłych gości przywitał dyrektor PCS Jakub Skrzypczak, który pełni rolę powiatowego organizatora sportu szkolnego.

W minioną sobotę, 11 czerwca w Grodzisku Wielkopolskim odbył się XIV Hunters Grodziski Półmaraton "Słowaka". Pomysłodawcą tej imprezy jest nauczyciel wychowania fizycznego z Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego, Marek Małecki. Zaproponował, aby  w 80. rocznicę nadania szkole imienia, zorganizować w mieście bieg uliczny i nazwać go Grodziskim Półmaratonem "Słowaka".

31 maja na Stadionie Miejskim nasza szkoła obchodziła Dzień Dziecka i Święto Patrona. Z tej okazji odbyły się Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach czwórboju lekkoatletycznego. Każda klasa miała prawo wystawić ośmioosobową reprezentację składającą się z czterech dziewcząt i czterech chłopców.

Finał Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców za nami. Odbył się 18 maja w „Jaskini Lwa” w Krotoszynie. Szkoła Podstawowa nr 7 w tym mieście to prawdziwa siatkarska potęga i kuźnia talentów w skali całego kraju. Stamtąd pochodzi m.in. reprezentant naszego kraju, Mistrz Świata, dwukrotny zdobywca Pucharu Ligi Mistrzów - Łukasz Kaczmarek. Po pokonaniu SP nr 1 w Turku spotkaliśmy się z nimi w meczu o pierwsze miejsce. Walczyliśmy dzielnie, postraszyliśmy, Wojtek Galas wywołał popłoch swoją zagrywką, jednak to nie wystarczyło. Tak czy inaczej:
PANIE I PANOWIE, CHŁOPCY I DZIEWCZĘTA, TRÓJKA NOWY TOMYSL  -  WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA 2022 W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW.

Nawiązując do tytułu: w Finale Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców. To już jest duże osiągnięcie, a 18 maja w Krotoszynie, będziemy walczyć o medal i tytuł Mistrzów Województwa. Awans nastąpił w miniony wtorek. Jako gospodarz turnieju półfinałowego, we własnej hali, pokonaliśmy kolejno Szkołę Podstawową nr 2 w Pile, Szkołę Podstawową nr 18 w Kaliszu i Szkołę Podstawową w Poniecu.

W miniony weekend odbyła się I edycja Pucharu Dolnego Śląska w Judo dla Dzieci i Dzieci Starszych. Uczeń naszej szkoły z klasy II B - Jakub Adamski, reprezentant UKS Judo Cobra dostarczył swoją postawą ogromnych  emocji. Startujac w kategorii U10 - 33 kg -po trzech wygranych walkach i jednej przegranej zajął 2 miejsce w turnieju!

25 kwietnia br. w Szamotułach odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Piłce Siatkowej Dziewcząt w kategorii Igrzyska Dzieci. W turnieju uczestniczyły cztery zespoły: Szkoła Podstawowa w Szamotułach, Szkoła Podstawowa w Stęszewie, Szkoła Podstawowa w Parzęczewie, Szkoła Podstawowa nr 3 Nowym Tomyślu. Mistrzem Rejonu została Szkoła Podstawowa w Szamotułach.

Po wywalczeniu tytułu Mistrza Powiatu w piłce koszykowej nasza szkoła była gospodarzem i organizatorem Mistrzostw Rejonu – Zachód w piłce koszykowej chłopców. 12 kwietnia 2022 r. do turnieju zgłosiły się 4 zespoły.

13 kwietnia br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt w kategorii Igrzyska Dzieci. W turnieju uczestniczyły dwa zespoły: Szkoła Podstawowa w Michorzewie i Szkoła Podstawowa nr 3 Nowym Tomyślu.

Siatkarze z klasy sportowej 8f, reprezentujący naszą szkołę w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego, awansowali do wojewódzkiego półfinału! Pierwszym etapem były rozgrywki powiatowe, w których pokonali szkoły podstawowe ze Zbąszynia i Chmielinki. W kolejnym, w miniony wtorek byliśmy gospodarzami Mistrzostw Rejonu, na które stawiło się oprócz nas aż pięć zespołów. Chłopaki wygrali pewnie wszystkie mecze w stosunku 2 : 0.