Wydarzenia sportowe

W dwudniowym turnieju organizowanym przez Dream Team Nowy Tomyśl, w dniach 6-7.10 2018r. udział wzięło 8 zespołów (104 zawodniczki). Zespół gospodarzy reprezentowany był przez zawodniczki Dream Team i również uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Tomyślu, które od wrześnie tego roku, rozpoczęły naukę w klasie sportowej o profilu-koszykówka.

We wtorek 2.10.2018r. w Parku  Kultury i Wypoczynku im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta klas IV i V w składzie: Olga Kujbida-4d, Patrycja Kujbida, Amelia Pankowska, Matylda Waberska-V e, Klara Burdzińska, Maja Grablewska, Klaudia Oszejko, Julia Parniewicz, Liliana Maciejewska, Kinga Kin-V f, Zuzanna Ludwiczak-V b.

W piątek 28.09.2018 r. kwadrantem dziewcząt klas V zakończyliśmy Europejski Tydzień Sportu. Dziewczęta rozgrywały turniej systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze z zachowaniem zasady „fair play”. Zmagania dziewcząt na swoim pierwszym turnieju w naszej szkole podziwiali rodzice. Klasyfikacja końcowa:

W sobotę, 22 września br. odbył się pierwszy rzut Ligi Sportowej "Trójki" dla chłopców. Zaplanowane zostały trzy oddzielne turnieje piłki nożnej dla poszczególnych kategorii wiekowych. W kategorii klas czwartych odbył się jeden mecz, w którym klasa IV d pokonała klasę IV c wynikiem 4 : 2. W kategorii klas piątych w pełnym składzie stawiła się tylko klasa V f i to jej postanowiliśmy przyznać pierwsze miejsce. W kategorii klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz klas trzecich gimnazjum do zmagań przystąpiły cztery drużyny, które rozegrały turniej systemem "każdy z każdym". Najlepsza okazała się klasa III e, zdobywając komplet punktów. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie klasy III f, trzecie miejsce zdobyli reprezentanci III bc. Ostatnie, czwarte miejsce przypadło klasie III h.

123. Tyle lat naród polski żył w niewoli. W bieżącym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu celebruje tę rocznicę kilkudziesięcioma działaniami edukacyjnymi, artystycznymi i sportowymi, w których uczestniczą uczniowie i nauczyciele. Jednym z tych działań była symboliczna sztafeta, która odbyła się w miniony czwartek na Placu Niepodległości w Nowym Tomyślu. Po uroczystym złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich trzyosobowe reprezentacje każdej z 33 klas szkoły, począwszy od „maluchów” z klas pierwszych a skończywszy na młodzieży z klas gimnazjalnych, ubrane w białoczerwone barwy, wykonały honorową rundę z flagą państwową wokół placu.

W piątek 21 września 2018r. w godzinach popołudniowych dziewczęta z klas VII, VIII i III gimnazjalnych kwadrantem rozpoczęły cykliczne międzyklasowe rozgrywki w ramach Ligi Sportowej Trójki. Turniej ten został również włączony do szkolnego programu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Podczas rozgrywek uczennice miały okazję sprawdzić się nie tylko w roli zawodnika, ale także w roli sędziego. Turniej został rozegrany systemem "każdy z każdym”.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu MISTRZEM POLSKI w Plażówce.

Po raz pierwszy w historii szkoły, miasta, powiatu... (?). Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu:

Jakub Hajduk i Marcel Szymański, MISTRZAMI POLSKI w siatkówce plażowej  Igrzysk Młodzieży Szkolnej !!!

Trudno uwierzyć ?

No więc jeszcze raz:

Uczniowie SP 3, Jakub Hajduk i Marcel Szymański MISTRZAMI POLSKI w siatkówce plażowej !!!

I jeszcze raz:

Na hali brąz, a ZŁOTO odnaleźliśmy na złotym piasku plaży. Jakub Hajduk i Marcel Szymański zwyciężyli w Finale Wojewódzkim w Siatkówce Plażowej Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej! To drugie siatkarskie złoto dla naszej szkoły z rzędu! Zawody odbyły się w środę na świetnym obiekcie  WOSR we Wrześni równocześnie z finałem dziewcząt. Szesnaście zespołów, pięć meczów w drabince brazylijskiego systemu rozgrywek i oczywiście pięć zwycięstw. Mało tego, tylko jeden nieznacznie przegrany set - w finale, a pozostałe pewnie i bez zadyszki. Jak na Mistrzów przystało. GRATULACJE ! Jedziemy na ogólnopolski finał w Strzelinie.

W dniu 2.06.2018 odbyły się zawody wędkarskie w Strzyżewie, na rzece Obrze organizowane przez Polski Związek Wędkarski. Od godziny 9 do 13 uczniowie w trzech kategoriach wiekowych rywalizowali między sobą. Po wylosowaniu stanowiska oraz zapoznaniu się z techniką przygotowywania pokarmu dla ryb, uczniowie rozpoczęli rywalizację. O godzinie 13 komisja rozpoczęła ważenie złowionych ryb. Trzecie miejsce zajął Seweryn Kostański uczeń klasy 2b, który złowił ponad 400 g. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.

XVI Igrzyska Lekkoatletyczne. Szesnaste! Więcej lat minęło od czasu rozpoczęcia ich tradycji niż od urodzenia większości uczniów naszej szkoły. Były też pierwsze z udziałem uczniów szkoły podstawowej. Szczególnie cieszył udział czwartoklasistów. Nieskrępowana radość rywalizacji i niespożyta energia.

Klasyczny zestaw konkurencji dla starszych i klasyczny czwórbój dla najmłodszych. Świetna pogoda, upominki od Rady Rodziców, dreszczyk emocji i cała szkoła w dopingu. Czego chcieć więcej? A jednak. Była sytuacja inna niż zwykle. Szkolny psycholog, p. Tomek Raginia postanowił biegać - ciągiem przez 40 minut.  Można zapytać po co ? Tylko po co pytać?! Tak po prostu, dla samej radości ruchu, dla sprawdzenia samego siebie. To, że spełnił założenia to chwalebne ale jeszcze ważniejsze, że pociągnął swoim przykładem młodzież, która towarzyszyła mu przez wiele, wiele okrążeń. Dziękujemy.