Wydarzenia sportowe

Po zdobyciu tytułu Mistrza Powiatu w Halowej Piłce Nożnej nasza reprezentacja wyjechała do Obornik, gdzie wzięła udział w Finale Mistrzostw Rejonu Poznań Teren Zachód. W mistrzostwach wzięło udział sześć zespołów. Nasza drużyna w drodze losowania  znalazła się w grupie z Grzebieniskiem i Rakoniewicami.

Za nami kolejne zmagania dziewcząt z klas 6 oraz klas 7-8 w ramach Ligi Sportowej Trójki. Tym razem nasze uczennice rozegrały turniej w piłkę siatkową. W wyniku sportowej rywalizacji najlepszą drużyną wśród 6 klas okazała się klasa VI f, natomiast wśród klas 7-8 zwyciężyła VIII b.

W piątek 6.03.2020 r. odbył się w naszej hali sportowej Półfinał Rejonu Poznań w koszykówce. Miały stawić się 3 najlepsze szkolne zespoły z 3 powiatów. Niestety ze względu na nieobecność SP Kaźmierz (powiat szamotulski) odbył się tylko jeden mecz. Nasze dziewczyny reprezentujące SP3 Nowy Tomyśl wygrały dość pewnie z SP2 Grodzisk 106:17. Tym samym już 18.03. (środa) nasze dziewczyny zagrają w finale Rejonu Poznań.

W czwartek, 20 lutego w ramach Ligi Sportowej „Trójki” uczniowie nasze szkoły mieli okazję sprawdzić się w koszykówce ulicznej trzyosobowej. Co prawda zawody rozegrane zostały pod dachem, ale zgodnie z przepisami tej odmiany koszykówki. Do tej wyjątkowo dynamicznej gry zgłosiło się dziewięć reprezentacji, które tym razem podzieliliśmy na dwie ze względu na wzrost zawodników.

W lutym br. nasi piłkarze ręczni uczestniczyli w serii zawodów. 13 lutego szczypiorniści z rocznika 2007 i młodsi wzięli w zorganizowanych w naszej szkole Mistrzostwach Gminy, w których oprócz nas zagrali również reprezentanci nowotomyskiej „Jedynki” i „Dwójki”.

14.02 2020 r. dziewczęta z rocznika 2007 i młodsze wzięły udział w Mistrzostwach Gminy w Piłce Ręcznej, które odbyły się w Nowym Tomyślu. Nasze reprezentantki wywalczyły pierwsze miejsce i tym samym awansowały do Mistrzostw Powiatu w Piłce Ręcznej. Turniej rozegrany został 17.02.2020r. również w Nowym Tomyślu, a o awans do rejonu walczyło pięć zespołów.

W piątek, 14 lutego 2020 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu rozegrany został Finał Powiatu Nowotomyskiego w Koszykówce Chłopców. W rozgrywkach udział wzięły cztery drużyny, reprezentujące: SP 2 i SP3  Nowy Tomyśl, SP Opalenica oraz SP  Wąsowo. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, iż nasza uczennica z klasy 6f (klasa sportowa) a także zawodniczka nowotomyskiego klubu koszykarskiego DREAM TEAM Nowy Tomyśl - Zuzanna Nowak zdobyła pierwsze miejsce w powiecie nowotomyskim w plebiscycie "Głosu Wielkopolskiego" w kategorii Mistrz Sportu 2019 !!!

23 stycznia br. rozegrane zostały kolejne zawody z cyklu Ligi Sportowej „Trójki”. Tym razem Chłopcy zmagali się między sobą w halowej piłce nożnej. Do rywalizacji zgłosiło się pięć drużyn. Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z klasy 6 d, którzy wygrali wszystkie rozegrane spotkania, zdobywając komplet punktów.

Za nami kolejne zmagania sportowe w ramach Ligi Sportowej Trójki dziewcząt. Klasy V i VI rozegrały turnieje klasowe w ,,Dwa ognie”. Po zaciętej rywalizacji klasyfikacja przedstawia się następująco:

KLASY V:

1. V c