W miniony weekend, uczniowie naszej szkoły, trenujący w klubie JUDO COBRA pod opieką Igora Maszko, wzięli udział w Memoriale Zbigniewa Pohla, który odbył się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Przemęt. W imprezie brało udział 15 klubów z trzech województw (wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego) - łącznie 160 uczestników. Były to dla nich pierwsze, poważne zawody w życiu. Czterech uczniów naszej szkoły znalazło się w gronie laureatów:

W październiku nasi uczniowie podczas gminnego turnieju wywalczyli awans do Mistrzostw Powiatu w Unihokeju. Zawody powiatowe zostały rozegrane 8.11 na hali widowiskowo-sportowej w naszej szkole. W turnieju wzięły udział cztery najlepsze zespoły z naszego powiatu.

21 czerwca na hali Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbył się Finał Wojewódzki XXII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce w kategorii dziewcząt. W finale zagrały cztery zespoły:  SP 3 Nowy Tomyśl, SP 2 Gniezno, SP 1 Ostrów Wielkopolski i SP 7 Leszno. Nasza reprezentacja pokonała w pierwszym meczu Ostrów i tym samym zakwalifikowała się do walki o 1 miejsce.

Dnia 2.06.2021r. z okazji Dnia Dziecka, w ramach XVIII Igrzysk Lekkoatletycznych uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w 4- boju lekkoatletycznym, który obejmował bieg na 60 m., bieg na 400 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Rozgrzewkę dla wszystkich uczestników przygotowały i poprowadziły uczennice z klasy 7a. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze, a najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy.

7 czerwca na hali Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbył się półfinał województwa wielkopolskiego w koszykówce dziewcząt roczników 2006-2007. Uczennice naszej szkoły zmierzyły się z zawodniczkami Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie. Po zaciętej walce nasze reprezentantki pokonały obydwa zespoły i tym samym wywalczyły awans do Finału Mistrzostw Wojewódzkich.

13 maja na hali Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbył się Finał Rejonu Poznań Teren Zachód w koszykówce dziewcząt roczników 2006 - 2007. Uczennice Naszej szkoły zmierzyły się z zawodniczkami Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie. Po zaciętej walce nasze reprezentantki z wynikiem 103:54 wywalczyły pierwsze miejsce i tym samym awansowały do Mistrzostw Wojewódzkich.

W środę 30 września w Bolewicku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta klas VI i VII

Decyzją Wydziału Szkolenia Wielkopolskiego Związku Koszykówki w Poznaniu aż 6 zawodniczek nowotomyskiego klubu Dream Team Nowy Tomyśl, jednocześnie uczennic klasy sportowej naszej szkoły, zostało powołanych na zgrupowanie nowo tworzonej 30-osobowej kadry Wielkopolski dla rocznika 2007. Dziewczyny oprócz codziennych treningów i gry w nowotomyskim klubie, dodatkowo przez rok, pod okiem tymczasowych szkoleniowców będą reprezentowały Wielkopolskę w ramach rywalizacji między związkami sportowymi.

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła dzięki filmikowi, w którym koszykarki z klas 5-7 razem z trenerem zdalnie trenując koszykówkę wykonują pizzę, zakwalifikowała się do III etapu ogólnopolskiego konkursu Drużyna Energii. Nasza szkoła jest wśród 100 najlepszych szkół z całej Polski w 3. edycji projektu!

Po zdobyciu tytułu Mistrza Powiatu w Halowej Piłce Nożnej nasza reprezentacja wyjechała do Obornik, gdzie wzięła udział w Finale Mistrzostw Rejonu Poznań Teren Zachód. W mistrzostwach wzięło udział sześć zespołów. Nasza drużyna w drodze losowania  znalazła się w grupie z Grzebieniskiem i Rakoniewicami.