Wydarzenia sportowe

W dniu 10.01.2020 r. w Lwówku odbyły się  Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych klas 6 w  koszykówce. Do turnieju przystąpiły 4 reprezentacje szkół podstawowych z naszego powiatu. Nasz szkolny zespół wygrał wszystkie 3 mecze awansując tym samym do finału Rejonu Poznań, który odbędzie się na początku marca w naszej szkole.

Na zaproszenie Towarzystwa Sportowego WISŁA Kraków nasze uczennice wraz z klubem Dream Team Nowy Tomyśl wzięły udział od 26-29 grudnia w Międzynarodowym Turnieju CANPCK CUP 2019. Jest to bardzo prestiżowy turniej organizowany przez najbardziej utytułowany koszykarski zespół w kraju a mecze odbyły się w trzech kategoriach wiekowych. W 3-dniowych zmaganiach wystąpiły zespoły nie tylko z kraju ale również z Czech i Białorusi.

W dniu 16 grudnia 2019 roku nasza drużyna piłkarska z rocznika 2007 i młodszych wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się w Opalenicy. Do mistrzostw, po wcześniejszym wygraniu rozgrywek szczebla gminnego zakwalifikowały się następujące zespoły: Bolewice, Michorzewo, Opalenica, Zbąszyń i SP 3 Nowy Tomyśl.

W piątek, 6.12.2019r. uczniowie klas V, rocznik 2009 wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju w „Dwa ognie”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2. Do turnieju przystąpiły 4 drużyny. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Po bardzo emocjonującej walce nasza reprezentacja zajęła I miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowy puchar oraz słodką niespodziankę od „Mikołaja”. Skład zwycięskiej drużyny:

W czwartek, 28 listopada grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wyjeździe na basen do Zielonej Góry. Wyjazd został zorganizowany i sfinansowany przez działający przy szkole Uczniowski Klub Sportowy „Gimtom”, a środki pochodziły dotacji z Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu. Chłopcy po przekroczeniu drzwi prowadzących na basen po krótkim przeszkoleniu przez ratownika niemal natychmiast rzucili się w wir atrakcji proponowanych przez zielonogórski basen.

W dniu 10 grudnia br. w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej. W roczniku 2007 i młodsi do rywalizacji stanęło pięć drużyn. Mistrzostwa rozegrano systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna w składzie: Karol Figielski, Łukasz Kuster, Maksymilian Matusiak, Błażej Michalak, Maksymilian Murawski, Konrad Musiał, Maciej Myszczyszyn, Igor Tatarski, Konrad Tobys i Rafał Tomczak po wygraniu swoich czterech spotkań zdobyła pierwsze miejsce i  prawo reprezentowania naszej Gminy w rozgrywkach powiatowych.

Na zaproszenie klasy sportowej w SP 35 w Poznaniu oraz AZS Poznań, wzięliśmy udział w 3-dniowym Memoriale Józefa Martyły w Poznaniu. W ciągu 3 dni rozegraliśmy 4 mecze wygrywając kolejno:
Dream TEAM – BASKET Suchy Las 48:35,
Dream TEAM – MKS MOS Konin 70:29,
Dream TEAM – AZS Poznań 64:42,
Dream Team – AZS Gorzów 50:28.

W miniony piątek uczennice siódmych i ósmych klas wzięły udział w kolejnym spotkaniu Ligi Sportowej Trójki. Tym razem rozegrały mecze koszykówki. Do zawodów zgłosiły się 4 klasy.
Po zaciętej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców:

W czwartek, 21 listopada odbyły się kolejne zawody z cyklu Ligi Sportowej"Trójki". Tym razem chłopcy rywalizowali w bardzo popularnej w naszej szkole grze w unihokeja. W turnieju wzięło udział pięć drużyn. Po rozegraniu dziesięciu, niekiedy bardzo zaciętych spotkań wyłoniliśmy zwycięzców. Pierwsze miejsce  zdobyła klasa 6 e, tuż za nimi uplasowali się reprezentanci klasy 6d. Trzecie miejsce zajęła klasa 5c. Za podium stanęli siatkarze z klasy 6f i uczniowie 5c. Wszystkim obecnym dziękujemy za udział i gratulujemy uzyskanych wyników.

30.10.2019r. dziewczęta rocznika 2007 i młodsze wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju. Turniej rozegrany został w Zbąszyniu, a o awans do rejonu walczyło sześć zespołów. Nasze dziewczęta po zaciętych meczach zajęły trzecie miejsce. Skład naszego zespołu: Burdzińska Klara, Gawron Julia, Kałek Viktoria, Kin Kinga, Maciejewska Liliana, Mierzyńska Emilia, Nowak Zuzanna, Oszejko Klaudia, Parniewicz Julia, Waberska Matylda, Woźna Iga.