Wydarzenia sportowe

Dnia 10 kwietnia w Nowotomyskim Parku Kultury i  Wypoczynku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców w roczniku 2002 – 2004 pokonała rywalki i rywali pozostałych szkół zdobywając w ten sposób tytuł Mistrza Powiatu.|
Warto wspomnieć, że po raz pierwszy w biegach przełajowych wystartowały z naszej szkoły roczniki 2007 i młodsi. Należy zaznaczyć, że nie mamy w szkole V i VI klas dlatego jesteśmy bardzo dumni z czwartoklasistów, którzy wystartowali w rocznikach 2007 i młodsi z ogromną tremą, ale też wielkimi chęciami. Cieszymy się, że w pełni niesamowitego zaangażowania i waleczności pokonali tak długi dystans.

Po Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt nasze siatkarki awansowały do Mistrzostw Rejonu.
W dniu 26 marca 2018 zespół siatkarek z Naszej szkoły reprezentował powiat nowotomyski na zawodach rejonowych w Szamotułach. W turnieju rywalizowało pięć zespołów. W pierwszym meczu zmierzyłyśmy się z Jabłonną. Dziewczęta na nieznanym boisku stoczyły zawziętą walkę, w której zabrakło 2 punktów w tie-break’u do brązowego medalu. Mimo dobrej gry nie udało nam się również pokonać Szamotuł i Murowanej Gośliny, które od dawna są najsilniejszymi zespołami. Na końcu z łatwością pokonałyśmy Rogoźno i w ten sposób uplasowałyśmy się na 4, jakże niefortunnym dla sportowców miejscu, bo tuż za podium. Powinniśmy być dumni z naszych dziewcząt, ponieważ dały z siebie wszystko i mimo przeciwności losu pojechały dzielnie walczyć.

W piątek, 9 marca 2018 roku w hali OSiR w Opalenicy rozegrany został Finał Powiatu Nowotomyskiego w Koszykówce Chłopców szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi. W rozgrywkach udział wzięły tylko trzy szkoły, reprezentujące: Nowy Tomyśl, Opalenicę oraz  Wąsowo. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Reprezentacje siatkarek i siatkarzy w turnieju szkół gimnazjalnych powiatu nowotomyskiego, rozegranym 1 i 2 marca br.,  po raz kolejny zajęły I miejsca zdobywając tytuł mistrzowski i tym samym wchodząc do rejonu.

Skład drużyny dziewcząt: Martyna Bobkiewicz (atakująca),Wiktoria Kaczmarek (środkowa), Zofia Kaczmarek (libero), Julia Kudlińska (przyjmująca), Sandra Laskowska (Libero), Marta Łatka (atakująca), Weronika Łukaszewska (rozgrywająca i kapitan zespołu), Nikola Mruk (przyjmująca), Oliwia Potyrała (przyjmująca), Alicja Sokalla (środkowa), Victoria Stolarek (przyjmująca). A wszystkie te dziewczęta z klasy 3d.

W miniony wtorek (19.12.2017) na hali sportowej w Siedlcu odbyły się Mistrzostwa Województwa w Unihokeju Chłopców. W zawodach wzięły udział następujące zespoły: SP Mroczeń, ZS z Przykony, SP z Siedlca i SP nr 3 im. F. Szołdrskiego z Nowego Tomyśla.
Nasz zespół rozegrał dwa spotkania i zajął ostatecznie IV miejsce w turnieju i Wielkopolsce.

Czwartek 07.12.2017 okazał się szczęśliwym dniem dla unihokeistów z Nowego Tomyśla.
Nasi uczniowie w składzie: Bartosz Bartol (kapitan), Aleksander Biniek, Miłosz Gendera, Patryk Gomuła, Jakub Klekociński, Kacper Kolasiński, Tomasz Korbanek, Kasper Magdans, Adrian Nolka, Amadeusz Pankowski, Kacper Piotrowski, Mateusz Ratajczak i Adrian Uryzaj wzięli udział w Półfinale Mistrzostw Województwa w Unihokeju Chłopców w Siedlcu.

W miniony piątek (01.12.2017) na hali Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Unihokeju Chłopców. W zawodach wzięły udział następ. zespoły: SP Paczkowo, Gimnazjum Obrzycko i SP nr 3 im. F. Szołdrskiego z Nowego Tomyśla. Nasz zespół rozegrał dwa spotkania pokonując SP z Paczkowa 6:2 i Gimnazjum z Obrzycka 8:1. W tym tygodniu tj. 07.12.2017 jedziemy na Półfinał Wielkopolski, który zostanie rozegrany w Siedlcu.

Do bardzo udanych można zaliczyć ostatnie występy uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w badmintonie. Pierwszym turniejem był udział w eliminacjach powiatowych Drużynowych Mistrzostw w Badmintonie Gimnazjady SZS 2017 r. Zespoły wystąpiły w składzie : Iga Buda, Kornelia Łeszyk, Aleksandra Kurkowiak, oraz chłopcy : Jan Pietrzak, Patryk Gomuła i Łukasz  Śniadecki. Obydwa zespoły zdobyły Mistrzostwo Powiatu, wywalczając awans do zawodów rejonowych.

Grodziska Hala Sportowa okazała się szczęśliwa dla naszych uczniów biorących udział w Mistrzostwach Rejonu w Halowej Piłce Nożnej Poznań Teren Zachód. Do rozgrywek zgłosiły się zespoły z: Nowego Tomyśla, Lubonia, Szamotuł, Grodziska Wlkp., Rożnowa oraz Międzychodu.

W dniu 7.11.2017 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej oddziałów gimnazjalnych. Udział w zawodach wzięło dziewięć drużyn reprezentujących szkoły: Zbąszyń, Wąsowo, Lwówek, Opalenica, Chrośnica, Boruja Kościelna, Bukowiec, Michorzewo, Nowy Tomyśl.