Wydarzenia sportowe

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu MISTRZEM POLSKI w Plażówce.

Po raz pierwszy w historii szkoły, miasta, powiatu... (?). Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu:

Jakub Hajduk i Marcel Szymański, MISTRZAMI POLSKI w siatkówce plażowej  Igrzysk Młodzieży Szkolnej !!!

Trudno uwierzyć ?

No więc jeszcze raz:

Uczniowie SP 3, Jakub Hajduk i Marcel Szymański MISTRZAMI POLSKI w siatkówce plażowej !!!

I jeszcze raz:

Uczniowie SP 3, Jakub Hajduk i Marcel Szymański MISTRZAMI POLSKI w siatkówce plażowej !!!

Na hali brąz, a ZŁOTO odnaleźliśmy na złotym piasku plaży. Jakub Hajduk i Marcel Szymański zwyciężyli w Finale Wojewódzkim w Siatkówce Plażowej Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej! To drugie siatkarskie złoto dla naszej szkoły z rzędu! Zawody odbyły się w środę na świetnym obiekcie  WOSR we Wrześni równocześnie z finałem dziewcząt. Szesnaście zespołów, pięć meczów w drabince brazylijskiego systemu rozgrywek i oczywiście pięć zwycięstw. Mało tego, tylko jeden nieznacznie przegrany set - w finale, a pozostałe pewnie i bez zadyszki. Jak na Mistrzów przystało. GRATULACJE ! Jedziemy na ogólnopolski finał w Strzelinie.

W dniu 2.06.2018 odbyły się zawody wędkarskie w Strzyżewie, na rzece Obrze organizowane przez Polski Związek Wędkarski. Od godziny 9 do 13 uczniowie w trzech kategoriach wiekowych rywalizowali między sobą. Po wylosowaniu stanowiska oraz zapoznaniu się z techniką przygotowywania pokarmu dla ryb, uczniowie rozpoczęli rywalizację. O godzinie 13 komisja rozpoczęła ważenie złowionych ryb. Trzecie miejsce zajął Seweryn Kostański uczeń klasy 2b, który złowił ponad 400 g. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.

XVI Igrzyska Lekkoatletyczne. Szesnaste! Więcej lat minęło od czasu rozpoczęcia ich tradycji niż od urodzenia większości uczniów naszej szkoły. Były też pierwsze z udziałem uczniów szkoły podstawowej. Szczególnie cieszył udział czwartoklasistów. Nieskrępowana radość rywalizacji i niespożyta energia.

Klasyczny zestaw konkurencji dla starszych i klasyczny czwórbój dla najmłodszych. Świetna pogoda, upominki od Rady Rodziców, dreszczyk emocji i cała szkoła w dopingu. Czego chcieć więcej? A jednak. Była sytuacja inna niż zwykle. Szkolny psycholog, p. Tomek Raginia postanowił biegać - ciągiem przez 40 minut.  Można zapytać po co ? Tylko po co pytać?! Tak po prostu, dla samej radości ruchu, dla sprawdzenia samego siebie. To, że spełnił założenia to chwalebne ale jeszcze ważniejsze, że pociągnął swoim przykładem młodzież, która towarzyszyła mu przez wiele, wiele okrążeń. Dziękujemy.

5 czerwca 2018 roku nasze siatkarki: Kalina Pylińska i Weronika Łukaszewska zagrały na szamotulskich boiskach w siatkówkę plażową. W tegorocznym finale Mistrzostw Rejonu Poznań Teren Zachód wystartowało dziesięć par, reprezentujących następujące miejscowości: Szamotuły, Murowana Goślina, Pniewy, Chrzypsko Wielkie, Jabłonna, Rogoźno, Rokietnica, Zbąszyń i Nowy Tomyśl. Mecze rozgrywane były systemem brazylijskim, w którym zespół po przegraniu dwóch spotkań odpada z turnieju.

W dniu 23 maja, w piękny słoneczny dzień na boiskach przy naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej Dziewcząt. W zawodach wzięły udział dwie pary dziewcząt: Weronika Łukaszewska i Kalina Pylińska oraz Alicja Sokalla i Oliwia Potyrała.
Oprócz naszych reprezentantek w zawodach udział wzięły zawodniczki ze Zbąszynia i Miedzichowa. Dziewczęta po przejściu fazy eliminacyjnej zagrały przeciwko sobie w półfinale, gdzie Weronika i Kalina pokonały Alicję i Oliwię zapewniając sobie występ w finale, w którym pokonały rywalki ze Zbąszynia. Weronika i Kalina zostały nowymi mistrzyniami powiatu i 5 czerwca będą reprezentować nasz powiat i szkołę w Mistrzostwach Rejonu Poznań Teren Zachód.                                                                  
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniach 18-19 maja br. nasza szkoła była gospodarzem XLVI Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. W turnieju walczyły trzyosobowe zespoły w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Finał obejmował 9 konkurencji rozgrywanych w ciągu dwóch dni. W piątek w godzinach popołudniowych wszyscy uczestnicy mieli za zadanie indywidualnie rozwiązać test krajoznawczy, topograficzny i turystyczny. Kolejnym etapem było wykazanie się wiedzą z zasad udzielania pierwszej pomocy. Następnie odbył się rowerowy tor sprawnościowy oraz mierzenie odległości w terenie. W sobotę o godzinie 9:00 spotkaliśmy się przy wiadukcie na Przyłęku, gdzie odbył się ostatni etap – marsz na orientację.

Rok temu złoty medal i i trener łysy ze szczęścia, tym razem medal brązowy i trener dumny z zespołu, ale..... golenia głowy na Avatara Aanga nie będzie.
Kolejny Finał Wojewódzki w Siatkówce Chłopców za nami. Tym razem w Kaliszu wystąpiły tylko cztery zespoły – zwycięzcy półfinałów, w tym my, oraz zespoły z drugich miejsc. O grze o złoto decydował pierwszy mecz. Nam trafił się gospodarz turnieju. Wyobraźcie sobie walkę w zgiełku, w którym trudno usłyszeć własne myśli a co dopiero próbować się porozumieć. Zaczęliśmy słabo ale i tak nasi wojownicy pokazali charakter. Odrobiliśmy 8 punktów z rzędu (!) wprowadzając przeciwnika w drżączkę lecz przy stanie 22 : 23 w tajemniczych okolicznościach z tablicy wyników zniknął jeden NASZ ciężko wywalczony punkt. Pomimo usilnych poszukiwań już się nie odnalazł a my niestety już się nie podnieśliśmy.

Pod koniec kwietnia piłkarska reprezentacja naszej szkoły drugi raz z rzędu zdobyła tytuł Mistrza Powiatu w Piłce Nożnej. Tym razem gospodarzem turnieju była Boruja Kościelna. Mecze odbywały się jednocześnie na dwóch boiskach w dwóch grupach. Nasz zespół wylosował do swojej grupy Wąsowo, z którym pewnie wygrał 2 : 0, Zbąszyń, z którym bezbramkowo zremisował i Lwówek, z którym po bardzo zaciętym pojedynku wygrał 2 : 1. Jak się później okazało mecze grupowe okazały się dla naszych reprezentantów trudniejsze niż półfinał i finał.

W środowe popołudnie 18 kwietnia na osiedlu Batorego przy górce odbył się festyn sportowy zorganizowany przez Klub Osiedlowy działający przy Spółdzielni Mieszkaniowej i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu. Po raz pierwszy zorganizowany został turniej piłkarski dla klas czwartych nowotomyskich szkół. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. W wyniku spotkań nasza szkoła wywalczyła pierwsze miejsce remisując 1:1 ze Szkołą Podstawową nr 1 i pokonując 5:0 Szkołę Podstawową nr 2. Dla zespołów ufundowano puchary i medale, a dekoracji dokonali: kierownik Klubu Osiedlowego Elżbieta Kaffler, dyrektor OSiR Artur Łoziński oraz prezes SM Zbigniew Markowski.

A4 Infociacho