Wydarzenia sportowe

W dniu 05.06.2019r.  odbył się turniej tenisa stołowego dla klas 5, 7, 8 oraz 3 gimnazjalnych. Zawody zorganizowane zostały w ramach rozgrywek Ligi Sportowej Trójki. W klasach młodszych i starszych turniej rozegrany został systemem ,,każdy z każdym".
Klasyfikacja końcowa klas 5:
1 miejsce - 5a
2 miejsce - 5b
3 miejsce - 5e

Wcale nie chodzi o „Head and Shoulders” ani inny tego typu wynalazek. 31 maja na Stadionie Miejskim odbyła się widowiskowa impreza zorganizowana z okazji DNIA PATRONA, XVII IGRZYSK LEKKOATLETYCZNYCH ORAZ DNIA DZIECKA. Pomimo wcześniejszych niepokojów pogodowych wszystko odbyło się w świetnej aurze. Uczniowie startowali w zespołach klasowych w tradycyjnych dyscyplinach lekkoatletycznych oraz przedstawili wykonane przez siebie transparenty na temat Feliksa Szołdrskiego i autorskie okrzyki sportowe promujące klasę. Połączenie tych aspektów nadało całości nowy wymiar, którego nie zepsuł nawet brak, przeznaczonych do remontu trybun.

W dniu 23.05.2019r  w Szamotułach odbyły się Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren Zachód w Siatkówce Plażowej Dziewcząt. Pogoda dopisała. Do zawodów zgłosiło się 11 drużyn. Zespoły rozegrały turniej systemem brazylijskim. Naszą szkołę reprezentowały Kalina Pylińska 3e i Martyna Nowak 3e. Dziewczęta pokonały kolejno pary z Jabłonnej, Kwilcza, Chrzypska oraz z Wronek. Po zaciętej walce uległy  dopiero w finale drużynie z Szamotuł.

W dniu 16 maja 2019r. w hali Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Siatkówce Plażowej Dziewcząt. Ze względu na złe warunki pogodowe zawody rozegrano w hali. Do zawodów zgłosiły się 3 zespoły w kategorii dziewcząt. Drużyny grały do dwóch wygranych setów, rozgrywając turniej systemem "każdy z każdym".

W minionym tygodniu Nasze najmłodsze zawodniczki i zawodnicy (rocznik 2008 i 2009) zmagali się na stadionach lekkoatletycznych na szczeblach gminy, powiatu, a nawet… rejonu. Uczniowie wzięli udział w 3-boju, który obejmował: bieg na 60m, skok w dal (ze strefy) i rzut piłeczką palantową (80g). Dziewczęta z Naszej szkoły pokonały na zawodach powiatowych uczennice z Opalenicy, Zbąszynia oraz SP1 z Nowego Tomyśla i tym samym dostały się do Mistrzostw Rejonu Poznań Teren Zachód. Chłopcom zabrakło troszeczkę szczęścia i uplasowali się na miejscu czwartym.

Dnia 11.05.2019r. najmłodsi uczniowie z naszej szkoły z klas pierwszych i drugich wzięli udział w " Wyścigach rzędów na wesoło". Do rywalizacji przystąpiły dwie klasy pierwsze, 1a, 1b oraz trzy klasy drugie, 2a, 2b, 2c. Zabawa była bardzo emocjonująca, dodatkowe wsparcie i doping zapewnili licznie przybyli rodzice.

W piątek, 10 maja nasza reprezentacja wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej, które odbyły się w Borui Kościelnej. W zawodach udział wzięło pięć drużyn. Nasi chłopcy po zwycięstwie nad zespołem z Borui Kościelnej (4:2) i Wąsowa (2:1), remisie z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 2 z Nowego Tomyśla (1:1) i porażce z Opalenicą (1:0) wywalczyli drugie miejsce.

Korzystając z przepięknej pogody, ostatniego dnia kwietnia w ramach Ligi Sportowej "Trójki" rozegraliśmy mistrzostwa piłki nożnej chłopców na boisku "Orlik". W mistrzostwach wzięło udział pięć klas. Zmagania zostały rozegrane systemem "każdy z każdym". Po dziesięciu widowiskowych meczach turniej dobiegł końca. Największą niespodziankę sprawiła klasa 3 F, która wygrała wszystkie swoje spotkania, w tym z faworytem mistrzostw - klasą 3E.

W dniu 5 kwietnia 2019 r. w naszej hali SP 3 odbył Finał Rejonu Poznań Zachód w koszykówce dziewcząt. Spotkały się 4 najlepsze szkolne zespoły z 6 powiatów: grodziskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, poznańskiego i szamotulskiego. Nasz zespół złożony z 13 dziewcząt 5f- klasy sportowej i 4 klas rozegrał dziś 2 mecze. W pierwszym po walce przez całe spotkanie pokonujemy starsze koleżanki z SP2 Rogoźno 34:30, które to dziewczyny grają w lidze wojewódzkiej wyższej od nas U13. Natomiast w finale musimy uznać wyższość zespołu SP1 Kórnik, który w tym roku również gra w lidze wojewódzkiej w U14 i to ten, lepszy od nas zespół z naszego rejonu zagra w tegorocznym finale Wielkopolski.

W dniach 28.03-31.03 W Elblągu już po raz 23 odbył się Ogólnopolski Turniej Koszykówki. Jest to zawsze impreza adresowana dla zawodniczek i zawodników z 5 klasy szkoły podstawowej, o dużej renomie, skupiająca najlepsze zespoły z kraju. Do turnieju przystąpiło 16 zespołów dziewczynek i 12 zespołów chłopców. Nasze zawodniczki - mistrzynie Wielkopolski ostatecznie po 4-dniowych zmaganiach zdobyły 4 miejsce.