Wydarzenia sportowe

W piątek, 6.12.2019r. uczniowie klas V, rocznik 2009 wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju w „Dwa ognie”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2. Do turnieju przystąpiły 4 drużyny. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Po bardzo emocjonującej walce nasza reprezentacja zajęła I miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowy puchar oraz słodką niespodziankę od „Mikołaja”. Skład zwycięskiej drużyny:

W czwartek, 28 listopada grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wyjeździe na basen do Zielonej Góry. Wyjazd został zorganizowany i sfinansowany przez działający przy szkole Uczniowski Klub Sportowy „Gimtom”, a środki pochodziły dotacji z Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu. Chłopcy po przekroczeniu drzwi prowadzących na basen po krótkim przeszkoleniu przez ratownika niemal natychmiast rzucili się w wir atrakcji proponowanych przez zielonogórski basen.

W dniu 10 grudnia br. w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej. W roczniku 2007 i młodsi do rywalizacji stanęło pięć drużyn. Mistrzostwa rozegrano systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna w składzie: Karol Figielski, Łukasz Kuster, Maksymilian Matusiak, Błażej Michalak, Maksymilian Murawski, Konrad Musiał, Maciej Myszczyszyn, Igor Tatarski, Konrad Tobys i Rafał Tomczak po wygraniu swoich czterech spotkań zdobyła pierwsze miejsce i  prawo reprezentowania naszej Gminy w rozgrywkach powiatowych.

Na zaproszenie klasy sportowej w SP 35 w Poznaniu oraz AZS Poznań, wzięliśmy udział w 3-dniowym Memoriale Józefa Martyły w Poznaniu. W ciągu 3 dni rozegraliśmy 4 mecze wygrywając kolejno:
Dream TEAM – BASKET Suchy Las 48:35,
Dream TEAM – MKS MOS Konin 70:29,
Dream TEAM – AZS Poznań 64:42,
Dream Team – AZS Gorzów 50:28.

W miniony piątek uczennice siódmych i ósmych klas wzięły udział w kolejnym spotkaniu Ligi Sportowej Trójki. Tym razem rozegrały mecze koszykówki. Do zawodów zgłosiły się 4 klasy.
Po zaciętej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców:

W czwartek, 21 listopada odbyły się kolejne zawody z cyklu Ligi Sportowej"Trójki". Tym razem chłopcy rywalizowali w bardzo popularnej w naszej szkole grze w unihokeja. W turnieju wzięło udział pięć drużyn. Po rozegraniu dziesięciu, niekiedy bardzo zaciętych spotkań wyłoniliśmy zwycięzców. Pierwsze miejsce  zdobyła klasa 6 e, tuż za nimi uplasowali się reprezentanci klasy 6d. Trzecie miejsce zajęła klasa 5c. Za podium stanęli siatkarze z klasy 6f i uczniowie 5c. Wszystkim obecnym dziękujemy za udział i gratulujemy uzyskanych wyników.

30.10.2019r. dziewczęta rocznika 2007 i młodsze wzięły udział w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju. Turniej rozegrany został w Zbąszyniu, a o awans do rejonu walczyło sześć zespołów. Nasze dziewczęta po zaciętych meczach zajęły trzecie miejsce. Skład naszego zespołu: Burdzińska Klara, Gawron Julia, Kałek Viktoria, Kin Kinga, Maciejewska Liliana, Mierzyńska Emilia, Nowak Zuzanna, Oszejko Klaudia, Parniewicz Julia, Waberska Matylda, Woźna Iga.

Kolejny raz nasi uczniowie rocznika 5-6 klasa rozegrali turniej o awans do Mistrzostw Rejonu w Unihokeju. Zawody zostały rozegrane 29 października w naszej hali widowiskowo - sportowej. Do turnieju zgłosiło się siedem zespołów : SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3 z Nowego Tomyśla oraz szkoły podstawowe z Opalenicy, Wąsowa, Przyprostyni i Chmielinka. W wyniku losowania zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których toczyły się pojedynki "każdy z każdym" o wyjście z grupy. Nasi chłopcy rozegrali pięć spotkań i ulegli w finale tylko zespołowi z SP nr 1 z Nowego Tomyśla po rzutach karnych. Miejsce trzecie zajęła Szkoła Podstawowa z Chmielinka przed zespołem z Opalenicy.

25.10. 2019r. w Borui Kościelnej odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Nowy Tomyśl w Tenisie Stołowym. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych dla dziewcząt i chłopców. Zawody przeprowadzono systemem "każdy z każdym ". Po sportowej pełnej emocji walce w Igrzyskach Dzieci  reprezentacja dziewcząt: Joanna Bąk, Julia Parniewicz, Julia Gawron, Emilia Mierzyńska zajęły 2 miejsce. W kategorii chłopców uczniowie Dawid Lipski i Wojciech Zasępa zdobyli  3 miejsce.

22.10.2019 w naszej szkole zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Gminy w Badmintonie. Do zawodów zgłosiły się cztery szkoły, które rozegrały mistrzostwa w trzech kategoriach. Dziewczynki młodsze ( klasa 6 ):

I miejsce Szkoła Podst. nr 3 z Nowego Tomyśla w składzie Aleksandra Czajka i Zuzanna Fietz