Wydarzenia sportowe

W czwartek, 7 lutego br. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców z rocznika 2003 - 2005. Wcześniej rozegraliśmy eliminacje gminne, w których spotkały się trzy nowotomyskie szkoły podstawowe. Mistrzostwa Gminy rozegrano systemem każdy z każdym. Pierwsze miejsce zajęła nasza reprezentacja, pokonując "Dwójkę" 10:3 i "Jedynkę" 14:4. W meczu o drugie miejsce szczypiorniści SP 1 pokonali drużynę SP 2 8:3.

8 lutego rozegraliśmy eliminacje gminne do Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców z rocznika 2003 - 2005. Zajęliśmy w nich drugie miejsce, wygrywając mecz z "Jedynką" i przegrywając z "Dwójką". Kilka dni później odbył się wspomniany Finał Mistrzostw Powiatu, w którym tym razem wystąpiło pięć zespołów. Mistrzostwa rozegrane zostały systemem "każdy z każdym". Nasz zespół wygrał dwa spotkania i przegrał również dwa, zajmując trzecie miejsce.

Chłopcy z klasy sportowej 5 F trenują siatkówkę już pół roku. Przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności. Pierwszy turniej jaki zagrali to Mistrzostwa gminy. Zajęli w nich drugie miejsce za starszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu. W minioną sobotę wzięli udział w pierwszych dużych zawodach. Był to świetnie obsadzony i znakomicie przygotowany Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców w Lesznie.

Dnia 8.02.2019r. nasza szkoła była gospodarzem Mistrzostw Gminy w Siatkówce Dziewcząt rocznika 2003-2005. Podczas tego turnieju nasza reprezentacja pokonała Szkołę Podstawową nr 2 z Nowego Tomyśla. Dało to awans do kolejnego szczebla rozgrywek. W dniu 11.02.2019r. byliśmy organizatorami Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W turnieju systemem, każdy z każdym'' rywalizowały 4 zespoły. Klasyfikacja końcowa była następująca:

10 stycznia 2019r. byliśmy organizatorami Mistrzostw Gminy w Piłce Ręcznej Dziewcząt rocznika 2003-2005. Turniej ten wygrałyśmy zdobywając 1 miejsce i zakwalifikowałyśmy się do Mistrzostw Powiatu. Zawody zostały rozegrane 6 lutego w Opalenicy. Nasze dziewczęta wywalczyły 5 miejsce. Zawodniczkom gratulujemy!

4 lutego 2019r. byliśmy organizatorami Mistrzostw Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt rocznika 2006 i młodszych. Nasze dziewczęta z klasy 5f i 5e po bardzo wyrównanej grze wywalczyły 4 miejsce w powiecie.
Serdecznie gratulujemy!

Dnia 8 stycznia br. odbyły się zawody gminne w piłce ręcznej dziewcząt roczników 2006 i młodsze. Reprezentacja Naszej szkoły (klasa sportowa, która, jak wiemy trenuje piłkę koszykową) zremisowała 3:3 ze Szkołą Podstawową nr 1, natomiast Szkołę Podstawową nr 2 pokonała 2:0. Takie wyniki dały nam pierwsze miejsce (jedna wygrana i jeden remis), a tym samym zielone światło do reprezentowania szkoły w powiecie.

Pod koniec grudnia w Szkole Podstawowej w Chełmnie odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące całoroczne zmagania naszych uczniów w ramach Międzyszkolnej Ligi Imprez na Orientację. Nasza szkoła startowała w kategorii TM (klasy gimnazjalne) i TD (podstawówka), w której łącznie wzięło udział 239 startujących, natomiast sklasyfikowanych zostało 215 zawodników.

Grudniowa edycja Ligi Sportowej "Trójki" odbyła się pod hasłem halowej piłki nożnej. Do turnieju zgłosiło się sześć zespołów, które rozlosowaliśmy do dwóch grup. W pierwszej grupie -  klasa 8 A, wygrywając jeden mecz i remisując drugi zajęła pierwsze miejsce, połączone siły klasy 3 B i 3 C remisując dwa spotkania zajęła drugie miejsce. Klasa 3 A po przegraniu dwóch meczów grupowych pożegnała się z turniejem.

18 grudnia 2018r na Pływalni Miejskiej w Wolsztynie odbyły się Mistrzostwa Nowego Tomyśla w pływaniu w stylu dowolnym na 25 metrów. Zawody zostały przeprowadzone w czterech kategoriach wiekowych dla dziewcząt i chłopców. Nasza reprezentacja zdobyła  7 medali w poszczególnych kategoriach: