Wydarzenia sportowe

11 grudnia na Pływalni Miejskiej w Wolsztynie odbyły się Mistrzostwa Nowego Tomyśla w pływaniu w stylu dowolnym na 25 metrów. Zawody zostały przeprowadzone w trzech kategoriach wiekowych dla dziewcząt i chłopców. Głównym celem była popularyzacja pływania jako czynnej formy uprawiania rekreacji sportowej i spędzania czasu wolnego. Impreza skierowana była do uczniów klas I – IV, którzy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji.

W dniach 7- 9 grudnia w hali Szkoły Podstawowej Nr 3 w Działdowie (Mazury) odbywał się XVIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT (R. 2007) KATARZYNKA CUP.
W turnieju wystąpiło osiem drużyn dziewcząt.
Wśród  dziewcząt na zaproszenie gospodarzy, wzięło udział 14 zawodniczek DREAM TEAM Nowy Tomyśl, które w pierwszych 2 dniach rozegrały 4 mecze odpowiednio pokonując:

W sobotę 24 listopada w Jastrzębsku Starym dziewczęta z naszej szkoły uczestniczyły w  III Nowotomyskim Maratonie Marszów na Orientację. Wzięły w nim udział 54 drużyny.  Nasza młodzież ponownie wykazała się dużą znajomością mapy i obsługą kompasu. W rozegranych tego dnia III Olęderskich Marszach na Orientację w kat. TD zwyciężyły dwie drużyny z naszej szkoły: Patrycja Kujbida i Zofia Siejkowska oraz Agata Obrębowska, Weronika Stiler i Nicole Protas.

W sobotę, 24.11.2018r. odbył się  turniej siatkówki w ramach Ligi Sportowej Trójki. Zawody zorganizowane były dla dziewcząt klas 7, 8, i 3 gimnazjalnych. Turniej został rozegrany w sportowej, pełnej walki i emocji atmosferze. Najlepszymi zespołami okazały się dziewczęta z klas 3a, 3b i 3c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejny turniej.

W niedzielę, 18 listopada 2018r koszykarki Dream Team wygrały kolejny, czwarty, trudny mecz wyjazdowy w dalekim Kłecku z miejscowym DELFINEM Kłecko 57:45.Dzięki temu nowotomyślanki umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli o mistrzostwo Wielkopolski. Jednak to zwycięstwo zawodniczki i trener zadedykowali przede wszystkim odchodzącemu na emeryturę,  dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Tomyślu, panu Andrzejowi Wałęsie,

W minioną sobotę już po raz trzeci w tym roku szkolnym odbyły się zawody sportowe w ramach Ligi Sportowej "Trójki". Klasy czwarte i piąte rywalizowały ze sobą w "Ringo przez siatkę". Starsze klasy grały w Streetballa, czyli w koszykówkę na jeden kosz. Wśród klas czwartych pierwsze miejsce zajęła klasa 4 e, na drugim miejscu uplasowała się klasa 4 c, a trzecie miejsce zajęła klasa 4 b. W rywalizacji klas piątych wszystkie mecze wygrała klasa 5 f, zdobywając tym samym pierwsze miejsce. Tuż za nimi znalazła się klasa 5 d, a trzecie miejsce zajęła klasa 5 a.

Unihokeiści wygrali kolejny turniej i awansowali do Finału Wojewódzkiego.
20.11.2018 na naszej hali sportowej zostały rozegrane Mistrzostwa Rejonu w Unihokeju Chłopców. W turnieju wzięły udział trzy zespoły, które rozegrały między sobą następujące mecze:

14.10.2018 na naszej hali sportowej zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Chłopców. W turnieju wzięło udział sześć zespołów, które w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy. Po zaciętych i wyrównanych meczach nasi uczniowie wygrali wszystkie spotkania i zajęli pierwsze miejsce przed zespołem ze Zbąszynia, SP nr 1 z Nowego Tomyśla, Chrośnicy, Wojnowic i Wąsowa.

7.11.2018r. drużyna dziewcząt rocznika 2003-2005 reprezentowała naszą gminę na Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju. Turniej rozegrany został w Zbąszyniu. Najlepszy okazał się zespół gospodarzy. Nasze dziewczęta w składzie: Roxana Badura, Julia Bombelek, Izabela Spychała-8c, Zuzanna Grablewska, Oliwia Binaś, Laura Pękal- 8a, Kalina Pylińska, Michalina Nowak, Aleksandra Kurkowiak-3e oraz bramkara Kinga Ceglarek-3g po zaciętych meczach zajęły czwarte miejsce.

W piątek 26 października już po raz trzeci odbyły się rozgrywki dziewcząt w ramach Ligi Sportowej Trójki. Tym razem dziewczęta klas IV i V rozegrały turniej w ,,Dwa ognie”. W wyniku sportowej rywalizacji najlepszą drużyną wśród czwartoklasistek okazała się klasa IV c, natomiast wśród klas piątych zwyciężyła V f.  Turniej przebiegł w sportowej atmosferze przy gorącym dopingu przybyłych rodziców.