W Dniu Kobiet nasi uczniowie rozegrali Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców. Do zawodów, które odbyły się na hali widowiskowo-sportowej SP nr 3 stanęły cztery zespoły z naszego powiatu. Po zaciętych pojedynkach systemem każdy z każdym, złoto wywalczyła drużyna z Opalenicy.

W dniu 07.03.2023r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce Dziewcząt, które odbyły się w Opalenicy. W turnieju uczestniczyły następujące drużyny;

W poniedziałek 6 marca reprezentacja dziewcząt naszej szkoły udała się do Szamotuł, gdzie na Hali Sportowej Szamotulanka rozegrała dwa mecze ćwierćfinału wielkopolski. W rozgrywkach wzięły udział następujące drużyny: Szkoła Podstawowa z Szamotuł, Komornik oraz Szkoła Podstawowa nr 3 z Nowego Tomyśla.

W lutym w naszej szkole odbywały się Mistrzostwa Gminy, a później Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

22 lutego 2023 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców, kategoria Igrzyska Dzieci. Do rozgrywek przystąpiły 3 zespoły dziewcząt: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 3 oraz 4 zespoły chłopców: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz I Akademicka Szkoła Podstawowa w Nowym Tomyślu. Turniej został rozegrany systemem " każdy z każdym".

Dnia 24 stycznia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt, Igrzyska Dzieci. Do rozgrywek przystąpiły 4 zespoły: gospodarze, czyli Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa w Opalenicy, Szkoła Podstawowa w Wąsowie oraz Szkoła Podstawowa nr 3. Turniej został rozegrany systemem " każdy z każdym". Po zaciętej rywalizacji nasze dziewczęta uplasowały się na trzecim miejscu i tym samym zdobyły brąz.

18.01.2023r w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej Dziewcząt, kategoria Igrzyska Dzieci.  Do rozgrywek przystąpiły  4 zespoły: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Szkoła Podstawowa w Bukowcu. Turniej został rozegrany systemem " każdy z każdym".

18.01.2023r w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej Dziewcząt, kategoria Igrzyska Dzieci.  Do rozgrywek przystąpiły   4 zespoły: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Szkoła Podstawowa w Bukowcu. Turniej został rozegrany systemem " każdy z każdym".

17 stycznia br. we Lwówku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt w kategorii Igrzyska Młodzieży. W turnieju uczestniczyły cztery zespoły: gospodarze, czyli Szkoła Podstawowa we Lwówku, Szkoła Podstawowa w Michorzewie oraz Szkoła Podstawowa nr 2 Nowym Tomyślu i Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Tomyślu.

Pewnie nie wszyscy w szkole wiedzą, ale od kilku miesięcy w naszej hali trenują kandydaci i kandydatki do planowanej w przyszłym roku szkolnym, klasy czwartej - sportowej, o profilu piłki siatkowej. Na cotygodniowych zajęciach pracują pilnie i z ogromnym zaangażowaniem. Uczą się siatkarskiego języka i zdobywają konieczne umiejętności.

15.12.2022r w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Do rozgrywek przystąpiło 5 zespołów. Turniej został rozegrany systemem " każdy z każdym" w poszczególnych kategoriach.

W czwartek 08.12.2022 r. w naszej hali widowiskowo-sportowej odbył się Finał Wojewódzki w Unihokeju Chłopców XXIV Igrzysk Dzieci. W rozgrywkach wzięły udział cztery następujące drużyny: Zespół Szkół Salezjańskich z Poznania, SP z Brudzewa, SP Godziesze Wielkie i SP nr 3 z Nowego Tomyśla.

W czwartek 24 listopada 2022 r. w Nowym Tomyślu odbył się Półfinał Wojewódzki w Unihokeju Chłopców XXIV Igrzysk Dzieci. W rozgrywkach wzięły udział cztery następujące drużyny: Zespół Szkół Salezjańskich z Poznania, SP z Drawska, SP Szczytniki Duchowne i SP nr 3 z Nowego Tomyśla. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” i łącznie odbyło się sześć spotkań.

Kolejny turniej z kalendarza Szkolnego Związku Sportowego okazał się szczęśliwy dla drużyny unihokeja chłopców. Uczniowie naszej szkoły rozegrali cztery spotkania w Mistrzostwach Rejonu w Unihokeju wygrywając wszystkie mecze i awansując do 1/2 finału wojewódzkiego. Turniej został rozegrany przy dużym dopingu dyrektora SP 3 Dariusza Stacheckiego i społeczności uczniowskiej.

W kolejny piątek października (28.10.2022) odbyły się zawody na szczeblu powiatu w unihokeju chłopców rocznika klas 7-8. W mistrzostwach, które zostały rozegrane na naszej hali widowiskowo-sportowej wzięło udział siedem zespołów. Po zaciętej rywalizacji unihokeiści z SP3 wywalczyli trzecie miejsce i zdobyli brązowe medale.