W czwartek 24 listopada 2022 r. w Nowym Tomyślu odbył się Półfinał Wojewódzki w Unihokeju Chłopców XXIV Igrzysk Dzieci. W rozgrywkach wzięły udział cztery następujące drużyny: Zespół Szkół Salezjańskich z Poznania, SP z Drawska, SP Szczytniki Duchowne i SP nr 3 z Nowego Tomyśla. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” i łącznie odbyło się sześć spotkań.

Kolejny turniej z kalendarza Szkolnego Związku Sportowego okazał się szczęśliwy dla drużyny unihokeja chłopców. Uczniowie naszej szkoły rozegrali cztery spotkania w Mistrzostwach Rejonu w Unihokeju wygrywając wszystkie mecze i awansując do 1/2 finału wojewódzkiego. Turniej został rozegrany przy dużym dopingu dyrektora SP 3 Dariusza Stacheckiego i społeczności uczniowskiej.

W kolejny piątek października (28.10.2022) odbyły się zawody na szczeblu powiatu w unihokeju chłopców rocznika klas 7-8. W mistrzostwach, które zostały rozegrane na naszej hali widowiskowo-sportowej wzięło udział siedem zespołów. Po zaciętej rywalizacji unihokeiści z SP3 wywalczyli trzecie miejsce i zdobyli brązowe medale.

W miniony piątek (21 października) nasza szkoła była organizatorem Mistrzostw Powiatu w Unihokeju Chłopców. W turnieju wzięło udział pięć zespołów, które rozegrały mecze systemem każdy z każdym.

19 października br. w hali sportowej w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewcząt. W turnieju udział wzięło 5 zespołów. Nasze dziewczęta po zaciętej walce uplasowały się na 3 miejscu i tym samym zdobyły brązowe medale.

Uczeń Jakub Adamski z klasy 3b, w niedzielę 02.10.2022 brał udział w Pucharze Czech, w Turnieju o Miecz Samuraja w miejscowości Jablonec nad Nysou. Jakub reprezentuje klub UKS Judo Cobra Nowy Tomyśl trenujacy w naszej szkole, którego trenerem jest Igor Maszko - aktualny Mistrz Świata Weteranów.

W minionych dniach obchodziliśmy EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI. Z tej okazji nowotomyski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował w piątek 23 września, dla wszystkich szkół podstawowych naszej gminy, Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W ramach zawodów trzyosobowe reprezentacje szkół pokonywały trudny tor przeszkód złożony m.in.  ze slalomu, jazdy po równoważni, przenoszeniu obiektu, jazdy w tunelu itp.

W miniony wtorek 14.06.2022 w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbyło się uroczyste podsumowanie sportowej rywalizacji szkół w powiecie nowotomyskim w roku szkolnym 2021/2022. Przybyłych gości przywitał dyrektor PCS Jakub Skrzypczak, który pełni rolę powiatowego organizatora sportu szkolnego.

W minioną sobotę, 11 czerwca w Grodzisku Wielkopolskim odbył się XIV Hunters Grodziski Półmaraton "Słowaka". Pomysłodawcą tej imprezy jest nauczyciel wychowania fizycznego z Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego, Marek Małecki. Zaproponował, aby  w 80. rocznicę nadania szkole imienia, zorganizować w mieście bieg uliczny i nazwać go Grodziskim Półmaratonem "Słowaka".

31 maja na Stadionie Miejskim nasza szkoła obchodziła Dzień Dziecka i Święto Patrona. Z tej okazji odbyły się Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach czwórboju lekkoatletycznego. Każda klasa miała prawo wystawić ośmioosobową reprezentację składającą się z czterech dziewcząt i czterech chłopców.