Wydarzenia sportowe

W czwartek, 10 października odbyło się drugie spotkanie z Ligą Sportową „Trójki” w kategorii chłopców. Tym razem klasy piąte i szóste rywalizowały w znaną i lubianą przez wszystkich grę drużynową „W dwa ognie”. W zawodach wzięło udział pięć klas. Rozegraliśmy dziesięć pełnych emocji, walki, a czasami także śmiechu spotkań. Ostatecznie bezkonkurencyjna okazała się klasa 5 e, która nie przegrała ani jednego meczu. Drugie miejsce zajęły ex eaquo …. aż trzy klasy: 5c, 5 d i 6 f. Na trzecim miejscu podium stanęli zawodnicy z klasy 6b.

W dniu 3 października br. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Bolewicku. Nasza drużyna po pełnym dramaturgii wyścigu zajęła drugie miejsce, ulegając tylko sztafecie z Opalenicy. W tyle zostawiliśmy zespoły ze Zbąszynia, Wąsowa, Miedzichowa, Bolewic, a także nowotomyską "1" i "2".

W czwartek 3 października w Bolewicku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta klas V i VI w składzie: Klara Burdzińska, Maria Bartkowiak, Kinga Kin, Patrycja Kujbida , Liliana Maciejewska, Emilia Mierzyńska, Zuzanna Nowak, Weronika Stieler, Matylda Waberska, Iga Woźna. Nasze dziewczęta po zaciętej walce wywalczyły drugie miejsce i tym samy zostały wicemistrzyniami Naszego powiatu.

W czwartek, 26 września turniejem piłki nożnej zainaugurowaliśmy kolejny, trzeci już sezon Sportowej Ligi "Trójki" w kategorii chłopców. W zmaganiach na "Orliku" wzięły udział cztery klasy. Zawody zostały rozegrane systemem "każdy z każdym". Wyniki poszczególnych spotkań wyglądały następująco:

20.09.2019r. dziewczęta z klas 5 i 6 rozegrały turniej kwadranta w ramach rozgrywek Sportowej Ligi Trójki. Zawody zostały rozegrane systemem ,, każdy z każdym".
Rywalizacja przebiegała w radosnej i miłej atmosferze z zachowaniem zasady ,, fair play". Zmagania uczestniczek na swoim pierwszym turnieju w tym roku szkolnym podziwiali rodzice.

Od 23 czerwca do 3 lipca 16-osobowa drużyna dziewcząt klasy 6f Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Tomyślu reprezentująca również Uczniowski Klub Sportowy " DREAM TEAM" Nowy Tomyśl przebywała w Koszalinie na XVII Festiwalu Minikoszykówki Koszalin 2019. To największa w Polsce impreza sportowa organizowana przez PZKosz skupiająca w jednej szkole ponad 500 dzieci z różnych klubów z całego kraju. 11 dni gier, zabaw, a także 2 wycieczki nad morze-Mielno (plażowanie) i jedna do Kołobrzegu-rejs statkiem, a także dwa wyjścia do aqaparku. Każdy z uczestników otrzymał czapkę, koszulkę i piłkę.

Słońce, wiatr, morze i … codzienny wyczerpujący wysiłek treningów siatkarskich. Dwa półtoragodzinne zajęcia na hali dziennie, do tego zajęcia uzupełniające – oczywiście ruchowe, często na plaży, a na koniec dnia basen, sauna i zjeżdżalnie. Tak w skrócie wyglądało przygotowanie uczniów klasy sportowej chłopców  6f do kolejnego roku szkolnego i rozgrywkowego, którzy razem ze starszymi kolegami z klubu MKS Kangur Nowy Tomyśl przebywali w sierpniu na obozie sportowym w Kołobrzegu.

W dniu 05.06.2019r.  odbył się turniej tenisa stołowego dla klas 5, 7, 8 oraz 3 gimnazjalnych. Zawody zorganizowane zostały w ramach rozgrywek Ligi Sportowej Trójki. W klasach młodszych i starszych turniej rozegrany został systemem ,,każdy z każdym".
Klasyfikacja końcowa klas 5:
1 miejsce - 5a
2 miejsce - 5b
3 miejsce - 5e

Wcale nie chodzi o „Head and Shoulders” ani inny tego typu wynalazek. 31 maja na Stadionie Miejskim odbyła się widowiskowa impreza zorganizowana z okazji DNIA PATRONA, XVII IGRZYSK LEKKOATLETYCZNYCH ORAZ DNIA DZIECKA. Pomimo wcześniejszych niepokojów pogodowych wszystko odbyło się w świetnej aurze. Uczniowie startowali w zespołach klasowych w tradycyjnych dyscyplinach lekkoatletycznych oraz przedstawili wykonane przez siebie transparenty na temat Feliksa Szołdrskiego i autorskie okrzyki sportowe promujące klasę. Połączenie tych aspektów nadało całości nowy wymiar, którego nie zepsuł nawet brak, przeznaczonych do remontu trybun.

W dniu 23.05.2019r  w Szamotułach odbyły się Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren Zachód w Siatkówce Plażowej Dziewcząt. Pogoda dopisała. Do zawodów zgłosiło się 11 drużyn. Zespoły rozegrały turniej systemem brazylijskim. Naszą szkołę reprezentowały Kalina Pylińska 3e i Martyna Nowak 3e. Dziewczęta pokonały kolejno pary z Jabłonnej, Kwilcza, Chrzypska oraz z Wronek. Po zaciętej walce uległy  dopiero w finale drużynie z Szamotuł.