Edukacja wczesnoszkolna

Koło teatralno-taneczne Fantazja przygotowało mini spektakl dla koleżanek i kolegów z klas pierwszych i drugich z wierszami Jana Brzechwy.  Znane wszystkim: „Kłamczucha”, „Skarżypyta”, „Samochwała” wystąpiły wspólnie z „Kaczką Dziwaczką”, „Żukiem i Biedronką”, „Żabą i Doktorem”, „Żurawiem i Czaplą”. Na koniec przedstawienia  „Fantazja” zatańczyła wiosenny taniec.

Każdy z nas w czymś jest dobry, każdy jest potrzebny i niepowtarzalny i każdy ma jakiś talent. 9 maja można było się o tym przekonać w klasie 1c. Tego dnia popisy akrobatów, tancerzy, iluzjonistów, siłaczy, sportowców, super matematyków, konstruktorów opanowały salę. W przeciwieństwie do programu telewizyjnego, u nas wszyscy zdobyli pierwsze miejsce i zachwycili swoich rówieśników.  Brawo!

W 1c nastąpił finał projektu "Klimatyczna klasa". Uczniowie tej klasy od września są studentami Fundacji Uniwersytet Dzieci. Nauka postaw ekologicznych poprzez zabawę, doświadczenia i eksperymenty, zakończyła się wykonaniem prac pt. „Ze starego coś nowego”. Powstały doniczki, piórniki, samochody, skarbonki i wiele innych. Prawdziwym przebojem klasy została wymyślona przez Filipa zabawka zręcznościowa, którą nazwaliśmy "hop do celu", wykonana z butelki plastikowej oraz opakowania po jajku z niespodzianką. Organizujemy podczas przerw turniej celności i zręczności.

Klasy edukacji wczesnoszkolnej dnia  4 i 5 kwietnia odwiedziły Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo - Technicznym. Eksperymenty, to coś co uwielbiają nasi uczniowie klas 1 i 2. Podczas wycieczki mieli do tego doskonałą okazję uczestnicząc w tematycznych zajęciach laboratoryjnych z dziedziny chemii, fizyki i robotyki.  Zwiedzali  także  wystawę „zaplątany umysł”,  brali udział w grze Knoocker oraz w BIG Board,  interaktywnej platformie do sterowania wirtualnym obiektem na ekranie.

Internet ma zarówno wiele zalet jak i wad. Często zapominamy o zasadach bezpiecznego korzystania z niego. Dzień Bezpiecznego Internetu przypomina nam, że nie powinniśmy zapominać o wielu pułapkach i zagrożeniach czyhających w sieci. Dzień Bezpiecznego Internetu  obchodzony jest  w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej od 2004r., mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Casto-LAB oraz ICB to dwa niezwykle ciekawe miejsca, które kilka dni temu odwiedzili uczniowie klasy 2 a. W czasie swojej klasowej wycieczki wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w Castoramie oraz obejrzeli interaktywną wystawę w  Centrum Bezpieczeństwa Skoda. Przygoda z majsterkowaniem miała miejsce w sklepie Castorama. „Majsterkowo” to warsztaty edukacyjne dla dzieci, których ideą jest rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni, a także zwiększenie ich świadomości ekologicznej oraz rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania.

14 lutego w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy, którego motywem przewodnim była bajka. Wszyscy przebrani w ciekawe, kolorowe, bajkowe stroje przybyliśmy tłumnie na wyznaczoną godzinę. Zabawa prowadzona była przez profesjonalne wodzirejki, a naszą zabawę i stroje uwiecznił prawdziwy fotograf. W czasie zabaw mogliśmy brać udział w ciekawych konkursach i zabawach. Tańcom, okrzykom i radościom nie było końca, wszyscy wspaniale się bawiliśmy. Zabawa zakończyła się pokazem baniek mydlanych, które były nagrodą dla wszystkich.

W miniony weekend 16-17.02 w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbywał się  V Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla. Jedną z atrakcji tego konkursu były warsztaty modelarskie dla dzieci, w których to uczestniczyła grupa uczniów z klasy II a wraz z wychowawcą.

Dnia 7 lutego klasy edukacji wczesnoszkolnej  miały okazję uczestniczyć w krótkim przedstawieniu przygotowanym przez szkolne kółko teatralno- taneczne. Pierwszy spektakl naszego koła to inscenizacja wiersza Juliana Tuwima "O Panu Tralalińskim". 
Dziękujemy rodzicom aktorów za zaangażowanie w przygotowanie strojów.  Zaczynamy dalej ćwiczyć oraz bawić się teatrem, tańcem i piosenką.

W sieci sklepów Castorama w całej Polsce odbywają się bezpłatne warsztaty plastyczno- techniczne, pod nazwą "Majsterkowo". Dzieci otrzymują niezbędne materiały i samodzielnie wykonują przedmioty do dekoracji i codziennego użytku. Tym razem klasa Ic wykonała karmniki dla ptaków.

A4 Infociacho