17 lutego, od ponad  dziesięciu lat, obchodzony jest Światowy Dzień Kota. To święto wszystkich naszych kocich pupili, jak również właścicieli i wielbicieli kotów. Z tej okazji 24 lutego, po raz kolejny w naszej szkole, odbył się konkurs plastyczny zatytułowany: „MÓJ PRZYJACIEL KOT”

Departament Edukacji i Nauki UMWW kolejny raz zaprosił dzieci i młodzież województwa wielkopolskiego do Konkursu Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej. Tegoroczna edycja dotyczyła działalności Polaków w Stanach Zjednoczonych. 

6 marca 2023 roku uczniowie klas 3d, 2e oraz członkowie Kółka Czytelniczego (klas trzecich) wybrali się do Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź w Poznaniu na spektakl pt. „Ach te koty!”. Szalona musicalowa rewia z kocim pazurem w tle! Broadwayowski show, w którym kocia ferajna zabrała nas w podróż do samego Nowego Jorku, na paryskie ulice i do szczurzego podziemia.

7 marca z okazji Dnia Kobiet klasa 1a wzięła udział w seansie kinowym - Kino za Rogiem Bolewice. W kameralnym, przytulnym kinie obejrzeliśmy film pt. "Ainbo - strażniczka Amazonii".  Jak na święto kobiet przystało, główna bohaterka Ainbo, stawia czoła zachłanności i chciwości ludzi, pragnących zniszczyć jej wioskę oraz dżunglę amazońską. 

W ramach modułu III Ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Projektu Edukacyjnego „Migowy dla dzieci” organizowanego przez panią Jowitę Łechtańską MiguMig - zabawy z językiem migowym bawiliśmy się z piosenką „A ja lubię luty”, którą przygotowała ekspertka Magdalena Maduaka z profilu „Jazzowanki"!

W lutym przypadał Dzień Bezpiecznego Internetu. W edukacji wczesnoszkolnej po raz kolejny prowadziliśmy akcję informacyjną na temat bezpieczeństwa w Internecie. Celem zajęć było pogłębianie wiedzy dzieci na temat Internetu oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci, a także rozwijanie ich umiejętności poruszania się w świecie technologii komunikacyjno-informacyjnej.

W poniedziałek 27 lutego uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do prehistorycznego świata, którym władały straszliwe jaszczury - DINOZAURY. Okazją do podroży w czasie stały się obchody Dnia Dinozaura.

W środę 22 stycznia został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsza Maska Karnawałowa”. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, pielęgnowanie tradycji karnawałowych, rozwijanie różnych technik plastycznych. Jury oceniając prace wzięło pod uwagę trudność wykonania, pracochłonność, wrażenia estetyczne, pomysłowość oraz staranność.

W piątek, 17 lutego 2023 r. uczniowie klasy 1b w ramach doradztwa zawodowego odwiedzili zakład pracy Phoenix Contact Wielkopolska Sp. z o.o. w Nowym Tomyślu. Dzieci miały możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem placówki. Podczas prezentacji poznali historię zakładu, a także dowiedzieli się jak tworzone są innowacyjne produkty i rozwiązania związane z techniką połączeń, elektroniką i automatyką przemysłową.

14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole WALENTYNKI. Jak co roku, samorząd uczniowski przygotował z tej okazji pocztę walentynkową, która wywołała wśród dzieci mnóstwo pozytywnych emocji. W klasach edukacji wczesnoszkolnej odbywały się zajęcia nawiązujące to tego wyjątkowego święta. Nie zabrakło serduszkowego kodowania, romantycznych deserów, walentynkowych prac plastycznych, gier i zabaw.

Bal karnawałowy, to niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni czas. W ostatnich dniach przed feriami, z sal lekcyjnych klas edukacji wczesnoszkolnej dobiegały muzyka i śmiech radosnych dzieci.

Z wielkim zaciekawieniem dnia 20 stycznia br. uczniowie z klasy 1c odwiedzili poznańskie lotnisko „Ławica”, biorąc tym samym udział w programie „Poznaj Ławicę”. Dzieci zapoznały się z obowiązkami pracowników lotniska oraz poznały „ścieżkę pasażera”, którą należy przejść przed odlotem. Wszyscy uczniowie otrzymali okazjonalne karty pokładowe, przeszli prawdziwą odprawę i kontrolę.

Piątek 20 na 21 stycznia uczniowie klasy 3e spędzili noc w szkole. Nadmuchane materace, cieniutkie karimaty, mięciutkie poduszki i równiutko ułożone śpiwory, wybornie prezentowały się w naszej "sypialni", którą natenczas stała się sala 123. Wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji.

W ostatni dzień zajęć lekcyjnych w 2022 roku odbyły się klasowe spotkania, podczas których nie obyło się, bez kolędowania, choinek, pierniczków i mandarynek na pięknie udekorowanych stołach. Był to dzień  pełen życzeń i świątecznej magii. Klasy odwiedzili  Kolędnicy i Gwiazdor. W takiej oto rodzinnej atmosferze rozpoczęliśmy zasłużoną dla uczniów przerwę świąteczną.

Środa 21 grudnia 2022 roku była dla nas dniem bardzo wyjątkowym, ponieważ po dwóch latach przerwy wywołanej stanem pandemii COVID-19, udało nam się spotkać na świątecznych występach uczniów klas trzecich. Na naszej widowni zasiedli wspaniali goście: zastępca burmistrza pani Grażyna Pogonowska; proboszcz Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, ksiądz Krzysztof Ratajczak; przewodnicząca Rady Rodziców pani Daria Kubiatowska-Kędzia; pan Dyrektor Dariusz Stachecki; pani wicedyrektor Jolanta Spychała; oraz rodzice naszych trzecioklasistów.