Z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka klasy IIa i IIIe wybrały się do Poznania. Spełniając marzenia naszych chłopców wyruszyliśmy na zwiedzanie Stadionu Poznań przy ul. Bułgarskiej. Ten mieszczący ponad 43 tysiące kibiców obiekt zrobił na nas niesamowite wrażenie. Zaglądaliśmy do piłkarskich szatni, zasiadaliśmy w sali konferencyjnej, odwiedziliśmy lożę prezydencką, dotykaliśmy murawy boiska.

W czwartek 21 września 2023 r. uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej SP3 uczestniczyli w ogólnorozwojowych zajęciach sportowych z elementami judo. Zajęcia wychowania fizycznego poprowadził Mistrz Świata Weteranów 2022: Igor Mashko, który na co dzień jest trenerem klubu Jodo Cobra Nowy Tomyśl. Dzieci dowiedziały się tego dnia czym jest judo, z jakiego kraju się wywodzi, kim jest judoka, co to jest judoga, od czego zależy kolor pasa zawodnika, uczyły się też padów i prostych chwytów.

W piątek 15 września 2023 r. uczniowie młodszych klas świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki. Było barwnie, wesoło, a dominującym elementem garderoby stały się wielkie i małe kropki. Kolorowa kropka to symbol mający wyzwolić w każdym z nas ukryty potencjał, odwagę, talent oraz wiarę w swoje możliwości. Zainspirowani przygodą małej Vashti oddaliśmy się radosnej zabawie. To było prawdziwe święto kreatywności.

W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem dzieci, 12 września uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z  Panią Anią i Panią Asią – policjantkami z nowotomyskiej Komendy Policji. Panie policjantki przeprowadziły rozmowę z dziećmi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze i podkreślały jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych przez każdego ucznia.

Uczniowie klasy 3a odwiedzili nowotomyskich stróżów prawa w Komendzie Powiatowej Policji. Wizyta była doskonałą okazją do przypomnienia sobie zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji, ze szczególnym uwzględnieniem zachowania bezpieczeństwa nad wodą, ale także w czasie podróży i na drodze.

W dniach 15 - 16 czerwca klasy 3b i 3c wyruszyły na wycieczkę do Łodzi. Program obfitował w wiele atrakcji. Pierwszego dnia wędrowaliśmy szlakiem postaci z bajek, odwiedziliśmy Aleję Gwiazd Łódzkiej Drogi Sław oraz mogliśmy przeprowadzić wiele eksperymentów w centrum naukowo edukacyjnym.

Uczniowie klas 3a i 3e wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Torunia i Bydgoszczy. Już o 6 rano wyruszyliśmy w podróż autokarem do Torunia. Najpierw wzięliśmy udział w warsztatach pieczenia pierników. Następnie spotkaliśmy się z przewodnikiem, z którym odbyliśmy spacer po Starym Mieście poznając historię, legendy tego niezwykłego miasta.

Co zdobi głowę jelenia? Kto byłby lepszym współlokatorem borsuk czy lis? Czy igły to włosy jeża? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielał leśnik Nadleśnictwa Grodzisk Wielkopolski, pan Tomasz Kałek.

We wtorek 13 czerwca 2023 roku odbyło się rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu recytatorskiego „Spotkanie z Janem Brzechwą i Julianem Tuwimem”. Konkurs skierowany był do uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej, a jego celem było: zainteresowanie dzieci po rak kolejny poezją Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno poezji w języku ojczystym oraz oswajanie z wystąpieniami przed publicznością co wbrew pozorom wcale nie było takie łatwe i oczywiste dla naszych utalentowanych uczniów.

12 czerwca 2023 r. uczniowie klasy 1c i 1e wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki w Kościanie. Program edukacyjno – rekreacyjny obfitował w wiele atrakcji. Przygoda zaczęła się od spotkania na tratwie, którą popłynęliśmy w niezwykłą podróż.

Każde dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru, do kogo ma się zwrócić o pomoc. Aby się tego dowiedzieć uczniowie klasy 2c udali się na wycieczkę dydaktyczną do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu.

Dnia 2 czerwca na zaproszenie kierownika Oddziału dla Dzieci i Młodzieży – STREFA KOLORU pani Małgorzaty Śnieguły, klasa 1a uczestniczyła w warsztatach pt. Książka jest jak ogród. Nazwa spotkania to hasło tegorocznej XXII kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.

Dnia 5 czerwca klasy 2a, 2b, 2c oraz 2d wyruszyły na wycieczkę do Nenufar Club. Park rozrywki w Kościanie to wspaniałe miejsce na zabawę, ale także poznanie różnych zakątków świata w miniaturze. Tratwami opłynęliśmy różne kontynenty.

Z okazji Dnia Dziecka klasa 1a odbyła podróż w czasie, odwiedzając Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski w Chorzeminie k. Wolsztyna. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. DAWNE GRY I ZABAWY DZIECIĘCE.

Pierwszego czerwca obchodzimy święto- Dzień Dziecka. Jest to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają wszystkie dzieci. Nasi uczniowie z klas 1 c i 1 d postanowili uczcić go wyjątkową wycieczką do Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu na spektakl edukacyjny pt. „KoczkodanSe”.