Edukacja wczesnoszkolna

Internet ma zarówno wiele zalet jak i wad. Często zapominamy o zasadach bezpiecznego korzystania z niego. Dzień Bezpiecznego Internetu przypomina nam, że nie powinniśmy zapominać o wielu pułapkach i zagrożeniach czyhających w sieci. Dzień Bezpiecznego Internetu  obchodzony jest  w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej od 2004r., mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Casto-LAB oraz ICB to dwa niezwykle ciekawe miejsca, które kilka dni temu odwiedzili uczniowie klasy 2 a. W czasie swojej klasowej wycieczki wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w Castoramie oraz obejrzeli interaktywną wystawę w  Centrum Bezpieczeństwa Skoda. Przygoda z majsterkowaniem miała miejsce w sklepie Castorama. „Majsterkowo” to warsztaty edukacyjne dla dzieci, których ideą jest rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni, a także zwiększenie ich świadomości ekologicznej oraz rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania.

14 lutego w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy, którego motywem przewodnim była bajka. Wszyscy przebrani w ciekawe, kolorowe, bajkowe stroje przybyliśmy tłumnie na wyznaczoną godzinę. Zabawa prowadzona była przez profesjonalne wodzirejki, a naszą zabawę i stroje uwiecznił prawdziwy fotograf. W czasie zabaw mogliśmy brać udział w ciekawych konkursach i zabawach. Tańcom, okrzykom i radościom nie było końca, wszyscy wspaniale się bawiliśmy. Zabawa zakończyła się pokazem baniek mydlanych, które były nagrodą dla wszystkich.

W miniony weekend 16-17.02 w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbywał się  V Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla. Jedną z atrakcji tego konkursu były warsztaty modelarskie dla dzieci, w których to uczestniczyła grupa uczniów z klasy II a wraz z wychowawcą.

Dnia 7 lutego klasy edukacji wczesnoszkolnej  miały okazję uczestniczyć w krótkim przedstawieniu przygotowanym przez szkolne kółko teatralno- taneczne. Pierwszy spektakl naszego koła to inscenizacja wiersza Juliana Tuwima "O Panu Tralalińskim".
Dziękujemy rodzicom aktorów za zaangażowanie w przygotowanie strojów.  Zaczynamy dalej ćwiczyć oraz bawić się teatrem, tańcem i piosenką.

W sieci sklepów Castorama w całej Polsce odbywają się bezpłatne warsztaty plastyczno- techniczne, pod nazwą "Majsterkowo". Dzieci otrzymują niezbędne materiały i samodzielnie wykonują przedmioty do dekoracji i codziennego użytku. Tym razem klasa Ic wykonała karmniki dla ptaków.

Dzięki zaangażowaniu rodziców Szołderek z grup Mini i Maxi, dzieci miały kolejną okazję zaprezentować się  przed zbąszyńską publicznością 13 stycznia 2019 roku w centrum kultury w Zbąszyniu. Uczestnicy to uczniowie I i II klas edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Tomyślu, którzy spędzają swój wolny czas po lekcjach na przygotowania do występów. W pokazie tanecznym towarzyszyła im młodsza grupa dzieci z zespołu Olis z Chrośnicy. Za pomoc w organizacji przejazdu dziękuję serdecznie dyrekcji centrum kultury w Zbąszyniu, a rodzicom za pomoc i słodki poczęstunek.

Klasa 1c poznaje literkę "r" jak robot. Nie można w ten dzień nie skonstruować własnego robota, który gra w piłkę, usypia braciszka, gotuje, tańczy itp. Jesteśmy zachwyceni małymi ozobotami, uczymy się je programować, a nasi chłopcy zamieniają się na chwilę w "drużynę r".

II miejsce w konkursie ogólnopolskim, to wielki sukces klasy I c, która wykonała komiks na temat "Gaz ziemny-pewnie i bezpiecznie". Motywem przewodnim pracy było bezpieczne użytkowanie gazu ziemnego. Konkurs organizowany przez Fundację PGNiG oraz Polską Spółkę Gazownictwa na terenie całej Polski w ramach kampanii edukacyjnej był prawdziwym wyzwaniem dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych w różnych kategoriach wiekowych. Wyniki naszej szkoły i klasy I c napawają dumą i radością społeczności szkolnej.

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele przepięknych tradycji. Jedną z nich jest pieczenie pysznych pierników. A ich dekorowanie.... To zajęcie zarówno dla tych dużych:) jak i dla tych małych:) Uczniowie klasy 2a mieli taką właśnie możliwość. Na zajęciach zamienili się w cukierników, którzy z ogromnym zaangażowaniem zabrali się za dekorowanie tych świątecznych słodkości.