Edukacja wczesnoszkolna

To właśnie tam, w kręgielni mieszczącej się w hotelu HiFi w Paproci, uczniowie klasy 2 a spędzili Mikołajki. O tym, że ten szczególny dzień -Mikołajki- uczniowie spędzą właśnie bawiąc się w kręgielni dowiedzieli się rano, o godz. 9.00 tuż przed wyjazdem. Ze specjalnymi, mikołajkowymi biletami w ręce wyruszyli świętować ten szczególny dzień. Radość dzieci była przeogromna!

6 grudnia nasze lekcje wyglądały trochę inaczej niż zwykle. Na początku nasza klasa zamieniła się w fabrykę Świetego Mikołaja. Zrobiliśmy piękne ozdoby na choinkę. Następnie postanowiliśmy  zbudować wioskę Świętego Mikołaja, a w rolę Mikolaja, reniferów, a także sań i prezentów wcieliły się ozoboty. Była to nie tylko super zabawa, ale również nauka programowania. A na czwartej lekcji doczekaliśmy się dostojnego gościa. Odwiedził nas Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami i przyniósł nam słodką niespodziankę.

To już trzecie i niestety ostatnie spotkanie z cyklu przygotowanego przez MiPBP w Nowym Tomyślu w partnerstwie z firmą Mozaika. Tym razem poznaliśmy tradycje Biskupizny. Były instrumenty muzyczne - dudy i skrzypce podwiązane, śpiew, taniec, muzyka instrumentalna, zwyczaje i obrzędy. Wszystkiego można dotknąć, spróbować, poczuć i doświadczyć. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy, a nawet przymierzaliśmy ludowe ubrania.

W poniedziałek 26 listopada klasy pierwsze przyszły do szkoły ze swoimi przyjaciółmi- pluszowymi misiami oraz innymi pluszakami. Okazją do wspólnej zabawy i świętowania był Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Ta popularna zabawka towarzyszy dzieciom już od 118 lat i sądząc po frekwencji miśków, nadal jest jedną z ulubionych przytulanek.

Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie klas I-II włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

W listopadzie w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości został zorganizowany konkurs wiedzowy „Polska moja ojczyzna” dla uczniów klas drugich. W konkursie wzięło udział 15 uczniów po 5 z każdej klasy. Wszyscy wykazali się doskonałą wiedzą o naszej ojczyźnie Rzeczpospolitej Polsce.

Chcąc uczcić zbliżające się Święto Niepodległości  klasy pierwsze i drugie wzięły udział w Przeglądzie piosenki i wiersza o tematyce patriotycznej. Było bardzo uroczyście. Wszyscy z wielkim przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowali się przed publicznością. Oczywiście dominowały barwy narodowe: biel i czerwień, które podkreśliły powagę całego wydarzenia i jego uroczysty charakter.

W środę 31 października klasy pierwsze wzięły udział w spotkaniu z cyklu Alfabet Tradycji w Miejskiej Bibliotece. Tym razem dzieci miały okazję zapoznać się z tradycją i zwyczajami rejonu kaliskiego. Dziewczynki chodziły z gaikiem, a chłopcy z kokotkiem. Tradycja to super zabawa -zgodnie stwierdziły pierwszaki.

Dzięki wielkiej charyzmie rodziców i uczniów klas pierwszych i drugich akcja zbiórki kasztanów dobiegła końca z niesamowitym wynikiem ponad 1200 kilogramów. W dniu 30 października nastąpiło podziękowanie. Pan Dyrektor Dariusz Stachecki, każdej klasie biorącej udział w akcji, wręczył dyplomy i drobne upominki, ufundowane przez Radę Rodziców. Za pieniądze uzyskane z akcji zakupione zostaną pomoce dydaktyczne dla edukacji wczesnoszkolnej.

24 października br. odbył się konkurs plastyczny pt. Godło Polski, na poziomie klas I i II edukacji wczesnoszkolnej. Konkurs ten jest kolejnym z działań w naszej szkole upamiętniającym 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Do samodzielnej pracy z przygotowanymi wcześniej materiałami przystąpiło 20 uczniów. Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy i świadomości na temat godła jako jednego z najważniejszych symboli państwa polskiego. Dodatkowo konkurs ten pobudzał kreatywność i rozwijał techniki sztuki plastycznej, prace bowiem mogły przedstawiać artystyczne wizje godła państwowego.