Edukacja wczesnoszkolna

W poniedziałek 14 października punktualnie o 9:00 rozpoczęła się uroczystość pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Wzięło w niej udział 85 uczniów klas pierwszych. Sala gimnastyczna naszej szkoły zapełniła się po brzegi, gdyż na widowni zasiedli nauczyciele, rodzice oraz dziadkowie naszych najmłodszych uczniów.

10 października br. dzieci z klas II a i II b udały się na wycieczkę do Wrocławia nazywanego miastem mostów. Pierwszym zadaniem drugoklasistów było znalezienie ukrytych krasnali na Starym Rynku. Kolejnym wyzwaniem tym razem matematycznym było policzenie schodów prowadzących na wieżę widokową kościoła św. Elżbiety. Po pokonaniu kilkuset schodków dzieciom ukazał się wspaniały widok na panoramę miasta. Dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd się wzięła woda, usłyszały o podwodnym życiu zadziwiających stworów, a to za sprawą wizyty w Hydropolis.

W piątek 4 października, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 po raz pierwszy przystąpili do akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jest to inicjatywa skierowana nie tylko do  dzieci i młodzieży, ale także do dorosłych. Akcja miała bardzo ciekawy przebieg- uczniowie klas trzecich, pod opieką dorosłego opiekuna, wcielali się w role egzaminatorów i przepytywali dorosłych z tabliczki mnożenia. Pan Dyrektor, pracownicy szkoły oraz Prezes i pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej bardzo chętnie włączyli się do zabawy, choć mieli obawy, czy na pewno sobie poradzą. Dzień był bardzo emocjonujący, wszyscy doskonale się bawili. Z pewnością za rok uczniowie Trójki go powtórzą.

Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie w dniu 1 października. Wymyślił go Yehudi Menuhin- znany skrzypek w 1975 roku. Głównym celem tego święta jest promowanie muzyki i muzyków.
W ten dzień muzyka zagościła także do klasy 2c. Mieliśmy okazję podziwiać występy taneczne w różnych gatunkach muzyki, tworzyliśmy i malowaliśmy muzykę. To był wspaniały dzień.

Dzień Chłopaka to doskonała okazja do wspólnego świętowania i opuszczenia murów szkoły. Doskonałym miejscem do wspólnej zabawy okazała się sala zabaw „Kraina Alvina”. Trudy pierwszego miesiąca nauki zostały nagrodzone. Jak świetnie się bawiliśmy zobaczcie sami. Pierwszaki z klas 1a i 1 c.

Zdrowe odżywianie  wcale nie jest skomplikowane ani czasochłonne. Jednak najtrudniejszy jest pierwszy krok. Potem nawyki wchodzą w krew i stają się naszym stylem życia.  Właśnie o to chodzi! Uczniowie klasy 2c podczas zajęć poznawali zasady zdrowego odżywiania i samodzielnie przygotowali zdrowe przekąski. Dzięki pełnowartościowym, zdrowym, pełnym witamin posiłkom, zyskujemy energię do nauki i zabawy. Spójrzcie sami..."Naturalnie witaminy, lubią chłopcy i dziewczyny".

18 września br. odbył się konkurs plastyczny pt. „Wakacyjne wspomnienia” na poziomie klas II i III edukacji wczesnoszkolnej. Po klasowych eliminacjach do samodzielnej pracy z przygotowanymi wcześniej materiałami przystąpiło 13 uczniów. Celem konkursu było zaprezentowanie własnych wakacyjnych wspomnień. Dodatkowo konkurs rozwijał wyobraźnię, kreatywność oraz techniki sztuki plastycznej i technicznej.

15 września przypadał Międzynarodowy Dzień Kropki. To wielka światowa akcja, ŚWIĘTO ODWAGI, KREATYWNOŚCI I ZABAWY. Motywem przewodnim tego dnia jest kropka z książki Petera Reynoldsa “The Dot”. Książeczka opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. W obchody Dnia Kropki zaangażowała się  młodsza społeczność naszej szkoły-uczniowie z klas edukacji wczesnoszkolnej.

Dnia 18 czerwca odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród w konkursie "100 lat UAM" organizowanego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Uczennica klasy 1c Nicola Sinkiewicz pisząc wiersz na temat stuletniej rocznicy, zdobyła II miejsce w tym ważnym i prestiżowym konkursie.

Jesteśmy dumni z naszej uczennicy i serdecznie gratulujemy.

Klasa 1c i klasa 1d odwiedziły tuż przed wakacjami Nenufar Club w Kościanie. Park dostarczył nam nie tylko wspaniałej rozrywki, ale umożliwił zwiedzenie "całego świata" w kilka godzin.
Wycieczka to wspaniała nagroda za pracę i naukę w bieżącym roku szkolnym. Polecamy!