Czas spędzony z książką może być niezapomnianą przygodą. Przekonali się o tym uczniowie klas drugich sięgając po „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”  autorstwa pani Justyny Bednarek oraz przygody „Detektywa Pozytywki” pana Grzegorza Kasdepke.

W ramach realizacji programu Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu w marcu klasy 2b, 2c i 2d zrealizowały scenariusze zajęć dotyczące zdrowego i rozsądnego odżywania się. Podczas zajęć dzieci rozmawiały o ziołach, przyprawach, poznały „Produkty polskie”, „eko”, „bio” i regionalne np. firmy Top-Tomyśl. Uczniowie omówili piramidę zdrowego żywienia, ustalili zasady zdrowego stylu życia.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. W Polsce pierwsze obchody „Dnia Matematyki” odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski.

Końcówka lutego wcale nie musi być nudna…, przypada wtedy dość nietypowe święto: Światowy Dzień Dinozaura. 26 lutego uczniowie klas drugich mieli wspaniałą okazję, by przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę, o ich zwyczajach, zachowaniu oraz cechach szczególnych.

Ostatni tydzień karnawału i walentynki są okazją do zabaw i balów. Trzecie klasy postanowiły zadośćuczynić tej tradycji i również uczestniczyły w tanecznych imprezach. W odświętnie wystrojonych salach były bale piżamowe, bale przebierańców i dyskoteki walentynkowe - wszystkie okraszone konkursami, zabawami i słodkimi przysmakami.

Karnawał to czas, na który czekają wszyscy uczniowie. To moment, kiedy można przebierać się do woli. Balony, konfetti, muzyka i przekąski. Tak właśnie było w klasach drugich dnia 12.02.2021r. W każdej sali odbyły się wspaniałe baliki karnawałowe. Dzień ten, był także okazją do wspólnego świętowania walentynek. Każda z klas spędziła ten czas bardzo ciekawie, a nauczyciele zadbali o to, by nie zabrakło interesujących zabaw i konkurencji.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszej Trójce.

Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na takiego pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka.

4 i 7 grudnia 2020 roku uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu obchodzili Mikołajki. Pomimo pandemii, która uniemożliwia nam wspólne przeżywanie okresu przedświątecznego, udało nam się poczuć świąteczny klimat i wspólnie dowiedzieć się czegoś więcej o naszym kochanym Świętym Mikołaju. Na początku tygodnia uczniowie klas drugich pisali listy do Św. Mikołaja, w których mogli napisać coś ciekawego o sobie, zadać kilka pytań i poprosić o wymarzone prezenty. Listy trafiły do skrzynek pocztowych i na parapety okienne w oczekiwaniu na to, aż zostaną odebrane i odczytane w odległej Arktyce.

25 listopada 2020 roku uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu świętowali Dzień Pluszowego Misia. To radosne święto obchodzone jest w Polsce od niedawna, ponieważ dopiero od 2002 roku - setnej rocznicy powstania maskotki.