Poznańskie Muzeum Pyry to miejsce, które powinien odwiedzić każdy mieszkaniec Wielkopolski, ponieważ na ziemiach polskich ziemniaki, na skalę przemysłową, przyjęły się najszybciej w Wielkopolsce. Dlatego Poznań, określany jest jako Pyrlandia nie może się obejść bez Muzeum Pyry.

W czwartek 24 listopada klasa 3e była z wizytą w Restauracji Pizzerii Freedom w Nowym Tomyślu. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii oraz przypomnienie zasad kulturalnego zachowania się w restauracji podczas spożywania posiłku, ale przede wszystkim postanowiliśmy samodzielnie przygotować pizzę z ulubionych dodatków.

24 listopada uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, który został ustanowiony dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki-2002 roku. W czwartek uczniowie przynieśli do szkoły miękkiego, puchatego, małego lud dużego pluszowego misia.

Dnia 17 listopada klasa 2c i 3d udały się do Zielonej Góry, aby wziąć udział w bardzo ciekawych lekcjach przyrody. Centrum Nauki Keplera oferuje wiele interesujących zajęć. Nasze klasy miały okazję poznać świat widziany przez mikroskop -NA TROPIE TOPIELICY I „SPÓŁKI”.

Język migowy okazał się dla uczniów klasy 2a naszej szkoły bardzo atrakcyjną formą nauki i zabawy. Przekonaliśmy się o tym, realizując Moduł I Interdyscyplinarnego Projektu Edukacyjnego „Migowy dla dzieci” organizowanego przez MiguMig - zabawy z językiem migowym.

8 listopada w Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej w naszej szkole po raz kolejny uczestniczyły w Trójkowym Zdrowym Śniadaniu. Był to dzień szczególny dla uczniów, ponieważ mogli sami przygotować sobie ten bardzo ważny posiłek.

Dnia 8 listopada klasy 1a i 1d wyruszyły na swoją pierwsza wycieczkę do Poznania. Celem wyprawy był  HISTORY LAND - interaktywna wystawa o historii Polski zbudowana z klocków Lego. Za pomocą makiet zbudowanych z klocków połączonych z mappingiem, animacjami i interaktywnymi elementami, przedstawione zostały słynne zwycięskie bitwy oraz budowle historyczne  Polski.

W październiku uczniowie klas 3a, 3b i 3c wybrali się do Restauracji Pizzerii Freedom w Nowym Tomyślu na warsztaty kulinarne przygotowania i pieczenia pizzy. Podczas  spotkania dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat tego włoskiego przysmaku, a także poznaliśmy z bliska proces jego tworzenia. Wybierając ulubione dodatki, tworzyliśmy własne kompozycje smakowe. Wszystkie pizze wyglądały wspaniale! I smakowały wyśmienicie!

Miesiące jesieni to w klasie 2c czas wielu wyzwań. Uczniowie tej klasy podjęli różnorodne aktywności związane z jesienną przyrodą. Osobiście zebrali wspaniałe jesienne skarby podczas spaceru do parku. Podziwiając piękno drzew uczyli się ich nazw. Efektem wyprawy są prace plastyczne dzieci prezentowane w sali lekcyjnej oraz na korytarzu szkolnym.

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, w tym roku w naszej szkole zagościł na dwa tygodnie. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zorganizowali różne aktywności związane z kodowaniem. Tym samym dołączyliśmy do miliona organizatorów i uczestników. W 2022 roku obchodziliśmy 10-lecie Europejskiego Tygodnia  Kodowania.