Edukacja wczesnoszkolna

W środę 30 września dziewczynki wraz z wychowawczyniami przygotowały drobne upominki dla chłopców klas I-III z okazji Dnia Chłopaka. Poza tym w każdej z klas zorganizowano konkurencje, w których brali udział zarówno chłopcy jak i dziewczynki.

W marcu tego roku obecne klasy 2a i  3c za sprawą swoich wychowawczyń przystąpiły do szkolnego etapu X Ogólnopolskiego Konkursu "Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujeszorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Kto z nas nie wraca pamięcią do wspomnień z wakacji?  Robi to większość z nas, lubimy powspominać spędzony czas z najbliższymi w wyjątkowych okolicznościach natury. Pod hasłem „Wakacyjne Wspomnienia” odbyła się już druga edycja konkursu plastycznego na poziomie klas II -III edukacji wczesnoszkolnej.

Przedpołudnie 22 września 2020 roku okazało się dla uczniów klas pierwszych naszej szkoły wyjątkowe, a to za sprawą wizyty dwóch przemiłych Pań policjantek. Nasi pierwszoklasiści z zainteresowaniem wysłuchali informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa podczas uczestniczenia w ruchu drogowym, zarówno jako piesi, rowerzyści, czy pasażerowie samochodu.

Po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ KROPKI. Jest to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września. Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

Pod takim hasłem przeprowadzony został w szkole konkurs plastyczny dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Niestety, z uwagi na pandemię koronawirusa, rozstrzygnięcie odbyło się w trybie zdalnym. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością w przedstawieniu swoich pupili.

O tym wiedzą chłopcy z klasy 3b. Dlatego z okazji Dnia Kobiet zorganizowali swoim koleżankom „POPOŁUDNIE U FRYZJERA”. Dziewczyny otrzymały własnoręcznie zrobione przez chłopców zaproszenia do Studia 42. 9 marca o godzinie 12.00 wszystkie wybrałyśmy się do Studia.

Nic tak nie łączy, jak wspólne działanie. Dzisiaj pozdrawiamy z Restauracji „Chmiel &Wiklina”, z warsztatów wypiekania pizzy 🍕. Tutaj świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji niektóre pizze przybrały kształt serduszek ❤️Klasa 1a

Wojewódzki Konkurs "Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej"
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w piątek 6 marca przy okazji Targów Edukacyjnych w Poznaniu ogłosił wyniki tegorocznej edycji konkursu plastycznego dotyczącego znanych Polaków w świecie. Tym razem byli to "Znani Polacy w Niemczech".

W piątek 6 marca miało miejsce rozstrzygnięcie szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu "Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz" organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.  Do rywalizacji przystąpiły dwie klasy naszej szkoły - klasa 1a oraz klasa 2 c.