Jest taki dzień
Bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień
W którym gasną wszelkie spory

15 grudnia klasa 1c oraz klasa 1e udały się na swoją pierwszą wycieczkę autokarową. Odwiedziliśmy Dwór Kolesin nad Jeziorem Wojnowskim. Wizyta miała charakter świąteczny. Wspólnie wyrabialiśmy pierniki, tańczyliśmy oraz spożywaliśmy posiłek przy wspólnym stole.

Wystąpienie przed publicznością nie jest sprawą łatwą, wszyscy wiemy. Uczniowie klas II i III naszej szkoły mogli przekonać się o tym na własnej skórze, biorąc udział w Konkursie Pięknego Czytania. W zmaganiach oceniana była płynność i bezbłędność czytania, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu. Do konkursu przystąpiło 16 uczestników. Jury po wysłuchaniu uczniowskich prezentacji oceniło umiejętności czytania następująco:

Mikołajki są najprawdopodobniej ulubionym świętem dzieci na całym świecie. Tego dnia według legend przebrany w czerwony strój mężczyzna z Laponii przynosi dzieciom na całym świecie prezenty.

Z okazji zbliżających się Mikołajek klasy 3a i 3c wybrały się po raz kolejny do Poznania. Tym razem udaliśmy się do Teatru Muzycznego na spektakl Madagaskar - musicalowa przygoda.

2 grudnia 2021 roku uczniowie klas: 1d, 2a, 2b, 2d oraz 2e mieli przyjemność uczestniczenia w WARSZTATACH CZEKOLADY. Niektórzy dowiedzieli się o tym dosłownie na chwilę przed samymi warsztatami, odczytując drugie zadnie z Klasowego Kalendarza Adwentowego: BAWCIE SIĘ DZIŚ SŁODKO, BAKALIOWO I CZEKOLADOWO!

Według dawnych wierzeń dzień imienin Andrzeja miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Od wieków w noc św. Andrzeja dziewczęta spotykały się, aby poznać swoją przyszłość, chłopcy zaś spotykali się kilka dni wcześniej - w wigilię św. Katarzyny. 

Od ponad stu lat maskotka pluszowego misia jest najbardziej znaną i kochaną zabawką na świecie. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent  wzruszony widokiem malucha nakazał jego uwolnienie, a historię zilustrowano komiksem w prasie. To wydarzenie zainspirowało producenta zabawek, który stworzył nową zabawkę dla dzieci - pluszowego misia.

„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia”, „Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem” – to częste powtarzane zdania na temat zdrowego żywienia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej wykonują zadania związane z koncentracją i pamięcią oraz mają siłę do podejmowania nowych wyzwań.

29 października 2021 roku klasy 2d i 3c wybrały się na wycieczkę do Poznania. Pierwszy przystanek: Palmiarnia. W oka mgnieniu przenieśliśmy się do świata tropików. Temperatura, wilgotność powietrza i otaczająca nas roślinność sprawiły, że poczuliśmy się jak na egzotycznych wakacjach.