Lato, lato, lato czeka
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las
A tam ciągle nie ma nas…
Każdy z nas czeka cały rok na upragnione wakacje. Jedni spędzą je nad polskim morzem, w górach, inni u dziadków na działce. Każdy z nas ma na nie inną wizję. Tak jak rok temu bardzo chcieliśmy aby uczniowie klas I-III podzielili się z nami swoimi wakacyjnymi marzeniami, przedstawiając je w formie plastycznej.

Ostatni dzień roku szkolnego uczniowie klasy 1 a ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Tomyślu postanowili spędzić w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Ale nie martwcie się – nikt nic nie przeskrobał! Dzieciaki postanowiły odwiedzić sierżanta Pyrka i zobaczyć jak wygląda od środka praca policjantów. Poza zwiedzaniem jednostki Policji uczniowie wykazali się także wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym.

10 czerwca klasy 2d i 1e wybrały się na wycieczkę do DELI Parku (Trzebaw). Był to dzień, który od rana do wieczora przepełniony był radosnymi emocjami i dobrą zabawą. Papugarnia ARA – tam wszystko się zaczęło. Przebywanie wśród barwnych i rozgadanych ptaków okazało się niesamowitym przeżyciem, nie tylko dla dzieci. Kolejne atrakcje, które czekały na nas w DELI Parku zostały podzielone na trzy sektory tematyczne, gwarantując nam tym samym ciekawą aktywność na świeżym powietrzu i kreatywną zabawę.

W ubiegłym tygodniu wszystkie klasy pierwsze naszej szkoły uczestniczyły w Wiosennym pasowaniu na czytelnika Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu. Pani Małgorzata zapoznała dzieci z regulaminem biblioteki i przeegzaminowała ze znajomości popularnych bajek. Uczniowie wysłuchali książki pt.”Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek”

W dniach od 6 do 8 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 3b i 3 c wraz z wychowawcami i opiekunami ze świetlicy uczestniczyli w wycieczce do Łeby. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Park Rozrywki Sea Park w Sarbsku, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Marynistyczne z Wrakiem na Głowie, Oceanarium prehistoryczne 3D. Największą atrakcją był pokaz karmienia fok szarych i fok pospolitych w największym fokarium w Polsce.

Miło nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły Aleksander Szymański po raz kolejny został laureatem Gminnego Konkursu Plastycznego. Tym razem Olek zdobył II miejsce w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miejski w Nowym Tomyślu, pt. „Nowy Tomyśl – ukochane nasze miasto”. Zdanie konkursowe polegało na zrobieniu ilustracji charakteryzującej nasze miasto oraz nawiązującej do utworu muzycznego „Nowy Tomyśl”.

9 czerwca 2022 roku, uczniowie z klas 3a oraz 3d, wraz z opiekunami wybrali się na aktywną fizycznie wycieczkę do Poznania. Głównym punktem wyjazdu był park trampolin – Jump Arena, należący do najpopularniejszych miejsc na sportowej mapie Poznania. Celem wyjazdu było wyrabianie u uczniów nawyku aktywnego spędzania czasu.

3 czerwca br. z okazji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom klasa 1a odwiedziła Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Nowym Tomyślu. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z panią architekt Agnieszką Kowalską, która przeczytała książkę pt. „Trzy świnki” na podstawie baśni Braci Grimm. Po wysłuchaniu i omówieniu tekstu, była okazja do rozmowy o naturalnych materiałach budowlanych, ich trwałości i odporności.
Nie zabrakło również zajęć praktycznych. Klasa podzielona została na trzy zespoły.  Pierwszy zespół miał za zadanie zbudować szałas ze słomy. Drugi zespół- budował schronienie z gałązek, a trzeci- dom z cegiełek. Następnie wszystkie budowle zostały poddane próbie wiatru. Na zakończenie, nie zabrakło również ćwiczeń gimnastycznych.

Dnia 31 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość całej szkolnej społeczności- Trójkowy Dzień Rodziny. W tym roku spotkanie przybrało zupełnie nową formę. Było to spotkanie rodzin z okazji świąt: Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Sport, taniec, współdziałanie w 12 konkurencjach, było okazją do bycia razem i wspaniałej, aktywnej zabawy.

Dnia 19.05.2022r. klasy 3a i 3d wyruszyły na kolejną wyprawę.  Tym razem odwiedziliśmy Ogród Zoologiczny w Poznaniu.  Wycieczkowe atrakcje rozpoczął przejazd Kolejką Parkową Maltanka. Mająca już 66 lat kolej, rozpoczęła letnie przewozy turystów. Trasa kolejki ma niespełna 4 km długości i prowadzi od ronda Śródka do Nowego Zoo.