Edukacja wczesnoszkolna

4 i 7 grudnia 2020 roku uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu obchodzili Mikołajki. Pomimo pandemii, która uniemożliwia nam wspólne przeżywanie okresu przedświątecznego, udało nam się poczuć świąteczny klimat i wspólnie dowiedzieć się czegoś więcej o naszym kochanym Świętym Mikołaju. Na początku tygodnia uczniowie klas drugich pisali listy do Św. Mikołaja, w których mogli napisać coś ciekawego o sobie, zadać kilka pytań i poprosić o wymarzone prezenty. Listy trafiły do skrzynek pocztowych i na parapety okienne w oczekiwaniu na to, aż zostaną odebrane i odczytane w odległej Arktyce.

25 listopada 2020 roku uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu świętowali Dzień Pluszowego Misia. To radosne święto obchodzone jest w Polsce od niedawna, ponieważ dopiero od 2002 roku - setnej rocznicy powstania maskotki.

Wystąpienie przed publicznością nie jest sprawą łatwą, wszyscy wiemy. Uczniowie klas II i III naszej szkoły mogli przekonać się o tym na własnej skórze, biorąc udział w Konkursie Pięknego Czytania. W zmaganiach oceniana była płynność i bezbłędność czytania, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu. Do konkursu przystąpiło 16 uczestników.

W środę 30 września dziewczynki wraz z wychowawczyniami przygotowały drobne upominki dla chłopców klas I-III z okazji Dnia Chłopaka. Poza tym w każdej z klas zorganizowano konkurencje, w których brali udział zarówno chłopcy jak i dziewczynki.

W marcu tego roku obecne klasy 2a i  3c za sprawą swoich wychowawczyń przystąpiły do szkolnego etapu X Ogólnopolskiego Konkursu "Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujeszorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Kto z nas nie wraca pamięcią do wspomnień z wakacji?  Robi to większość z nas, lubimy powspominać spędzony czas z najbliższymi w wyjątkowych okolicznościach natury. Pod hasłem „Wakacyjne Wspomnienia” odbyła się już druga edycja konkursu plastycznego na poziomie klas II -III edukacji wczesnoszkolnej.

Przedpołudnie 22 września 2020 roku okazało się dla uczniów klas pierwszych naszej szkoły wyjątkowe, a to za sprawą wizyty dwóch przemiłych Pań policjantek. Nasi pierwszoklasiści z zainteresowaniem wysłuchali informacji dotyczących zasad bezpieczeństwa podczas uczestniczenia w ruchu drogowym, zarówno jako piesi, rowerzyści, czy pasażerowie samochodu.

Po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ KROPKI. Jest to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września. Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

Pod takim hasłem przeprowadzony został w szkole konkurs plastyczny dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Niestety, z uwagi na pandemię koronawirusa, rozstrzygnięcie odbyło się w trybie zdalnym. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością w przedstawieniu swoich pupili.

O tym wiedzą chłopcy z klasy 3b. Dlatego z okazji Dnia Kobiet zorganizowali swoim koleżankom „POPOŁUDNIE U FRYZJERA”. Dziewczyny otrzymały własnoręcznie zrobione przez chłopców zaproszenia do Studia 42. 9 marca o godzinie 12.00 wszystkie wybrałyśmy się do Studia.