W dniu 17 czerwca na Stadionie Miejskim w Nowym Tomyślu odbyła się „Spartakiada klas 1-3” zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Celem zawodów sportowych było przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, rozwijanie sprawności fizycznej u dzieci, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole.

We wtorek 15 czerwca klasa 2a wyruszyła do Porażyna na spotkanie z leśnikiem panem Tomaszem Kałkiem, pracownikiem Nadleśnictwa Grodzisk Wielkopolski. Zjeżdżając z poznańskiej drogi znaleźliśmy się  w magicznym miejscu. Poznaliśmy historię generała Kazimierza Sosnkowskiego, właściciela pięknego, porażyńskiego pałacu. Willa obsadzona ponad 150 lat temu dębami, otrzymała nazwę Gniazda Dębów. Wędrując ścieżkami starego, bukowego parku dotarliśmy do małej chatki zwanej domkiem Baby Jagi. Jak się okazało był to domek zabaw pobudowany przez generała, dla Jego pięciu synów – Olka, Jasia, Zygmunta, Miecia i Piotrka.

Początek czerwca to czas spotkań uczniów klas młodszych z przyrodą oraz tradycją regionu nowotomyskiego. Klasy 2b, 2c, 2d oraz 3c odwiedziły Park Feliksa, Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa oraz ZOO.  Uczestnicy wycieczki mieli okazję zapoznać się z ponad 200-letnią tradycją uprawy chmielu i wikliniarstwa znaną i uznaną w całej Europie.

Czy strusie rzeczywiście chowają głowy w piasek? Co łączy linie papilarne człowieka z paskami zebry? Dlaczego jeden garb wielbłąda czasami opada na jego grzbiet? Na te i wiele innych ciekawych pytań informacji udzielał  pan Jarosław Szurka, organizator warsztatów „Zwierzęta w służbie człowieka” w nowotomyskim ZOO.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego od kilku lat jest organizatorem konkursu plastycznego dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych oraz średnich pod hasłem " Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej". Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem "Polscy medycy w świecie". Uczniowie z całego województwa wielkopolskiego nadesłali wiele prac poświęconych ludziom, którzy wynaleźli szczepionki, lekarstwa, dokonali pionierskich przeszczepów serca i twarzy. W roku walki z pandemią warto przypomnieć jak wielki wkład mają polscy uczeni i lekarze w walce z chorobami.

Dnia 29.04.2021 roku, klasy 1-3 świętowały Międzynarodowy Dzień Tańca. Wspólna zabawa odbiegała od standardowych zabaw tanecznych na hali gimnastycznej, ponieważ odbyła się zdalnie. Dla dzieci stworzona została prezentacja z propozycjami muzycznymi. Uczniowie mogli dzięki niej poznać rodzaje tańców z przeróżnych regionów świata, a także poćwiczyć umiejętności rytmiczne oraz swobodnie potańczyć np. zumbę.

Czas spędzony z książką może być niezapomnianą przygodą. Przekonali się o tym uczniowie klas drugich sięgając po „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”  autorstwa pani Justyny Bednarek oraz przygody „Detektywa Pozytywki” pana Grzegorza Kasdepke.

W ramach realizacji programu Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu w marcu klasy 2b, 2c i 2d zrealizowały scenariusze zajęć dotyczące zdrowego i rozsądnego odżywania się. Podczas zajęć dzieci rozmawiały o ziołach, przyprawach, poznały „Produkty polskie”, „eko”, „bio” i regionalne np. firmy Top-Tomyśl. Uczniowie omówili piramidę zdrowego żywienia, ustalili zasady zdrowego stylu życia.

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. W Polsce pierwsze obchody „Dnia Matematyki” odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski.

Końcówka lutego wcale nie musi być nudna…, przypada wtedy dość nietypowe święto: Światowy Dzień Dinozaura. 26 lutego uczniowie klas drugich mieli wspaniałą okazję, by przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę, o ich zwyczajach, zachowaniu oraz cechach szczególnych.