Edukacja wczesnoszkolna

Pod takim hasłem przeprowadzony został w szkole konkurs plastyczny dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Niestety, z uwagi na pandemię koronawirusa, rozstrzygnięcie odbyło się w trybie zdalnym. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością w przedstawieniu swoich pupili.

O tym wiedzą chłopcy z klasy 3b. Dlatego z okazji Dnia Kobiet zorganizowali swoim koleżankom „POPOŁUDNIE U FRYZJERA”. Dziewczyny otrzymały własnoręcznie zrobione przez chłopców zaproszenia do Studia 42. 9 marca o godzinie 12.00 wszystkie wybrałyśmy się do Studia.

Nic tak nie łączy, jak wspólne działanie. Dzisiaj pozdrawiamy z Restauracji „Chmiel &Wiklina”, z warsztatów wypiekania pizzy 🍕. Tutaj świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji niektóre pizze przybrały kształt serduszek ❤️Klasa 1a

Wojewódzki Konkurs "Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej"
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w piątek 6 marca przy okazji Targów Edukacyjnych w Poznaniu ogłosił wyniki tegorocznej edycji konkursu plastycznego dotyczącego znanych Polaków w świecie. Tym razem byli to "Znani Polacy w Niemczech".

W piątek 6 marca miało miejsce rozstrzygnięcie szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu "Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz" organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.  Do rywalizacji przystąpiły dwie klasy naszej szkoły - klasa 1a oraz klasa 2 c.

Klasa 1a bez świetnych koleżanek byłaby nudna. Z najlepszymi, słonecznymi życzeniami dla wszystkich dziewczyn - chłopcy z 1a🙂Pamiętamy 🌷

Kilka dni temu drugo i trzecioklasiści przystąpili do szkolnego etapu konkursu przyrodniczo-ekologicznego, którego celem było przede wszystkim rozwijanie zainteresowania przyrodą i ekologią, ale również rozwijanie idei zdrowej rywalizacji oraz umożliwienie wykazania się wiedzą i zdobycie sukcesu.

Uczniowie klasy 1d nie mogą się już doczekać wiosny, dlatego postanowili wprowadzić do swojej sali lekcyjnej trochę ciepła. Zajęcia polegały na przesadzeniu cebulek żonkili do nowych doniczek. Pomysł bardzo wszystkim się spodobał, a uczniowie z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem starali się stworzyć jak najlepsze warunki dla swoich kwiatów. Podczas wspólnej pracy wszyscy mogli dokładnie przyjrzeć się jak wyglądają korzenie oraz poznać niezbędne warunki do rozwoju roślin.

W poniedziałek 2 marca klasa 1c oraz klasa 2c uczestniczyły w warsztatach edukacyjno-kulinarnych prowadzonych przez dietetyk i edukator żywienia p. Beatę Bukowiecką, autorkę programu „Pociąg do zdrowia”. Zajęcia miały za zadanie kształtować zdrowe nawyki żywieniowe w lekkostrawnej formie. Nasze klasy przygotowały „pierożki na słodko i słono”.

W dniu 20 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy uczniów z klas I-III. Szkolna impreza rozpoczęła się już od rana rozdaniem nagród w konkursie plastycznym „Najpiękniejsza Maska Karnawałowa”. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach, a mianowicie wśród uczniów klas pierwszych oraz uczniów klas drugich i trzecich. Wyniki konkursu były następujące: