Edukacja wczesnoszkolna

W miniony weekend 16-17.02 w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbywał się  V Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla. Jedną z atrakcji tego konkursu były warsztaty modelarskie dla dzieci, w których to uczestniczyła grupa uczniów z klasy II a wraz z wychowawcą.

Dnia 7 lutego klasy edukacji wczesnoszkolnej  miały okazję uczestniczyć w krótkim przedstawieniu przygotowanym przez szkolne kółko teatralno- taneczne. Pierwszy spektakl naszego koła to inscenizacja wiersza Juliana Tuwima "O Panu Tralalińskim".
Dziękujemy rodzicom aktorów za zaangażowanie w przygotowanie strojów.  Zaczynamy dalej ćwiczyć oraz bawić się teatrem, tańcem i piosenką.

W sieci sklepów Castorama w całej Polsce odbywają się bezpłatne warsztaty plastyczno- techniczne, pod nazwą "Majsterkowo". Dzieci otrzymują niezbędne materiały i samodzielnie wykonują przedmioty do dekoracji i codziennego użytku. Tym razem klasa Ic wykonała karmniki dla ptaków.

Dzięki zaangażowaniu rodziców Szołderek z grup Mini i Maxi, dzieci miały kolejną okazję zaprezentować się  przed zbąszyńską publicznością 13 stycznia 2019 roku w centrum kultury w Zbąszyniu. Uczestnicy to uczniowie I i II klas edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowym Tomyślu, którzy spędzają swój wolny czas po lekcjach na przygotowania do występów. W pokazie tanecznym towarzyszyła im młodsza grupa dzieci z zespołu Olis z Chrośnicy. Za pomoc w organizacji przejazdu dziękuję serdecznie dyrekcji centrum kultury w Zbąszyniu, a rodzicom za pomoc i słodki poczęstunek.

Klasa 1c poznaje literkę "r" jak robot. Nie można w ten dzień nie skonstruować własnego robota, który gra w piłkę, usypia braciszka, gotuje, tańczy itp. Jesteśmy zachwyceni małymi ozobotami, uczymy się je programować, a nasi chłopcy zamieniają się na chwilę w "drużynę r".

II miejsce w konkursie ogólnopolskim, to wielki sukces klasy I c, która wykonała komiks na temat "Gaz ziemny-pewnie i bezpiecznie". Motywem przewodnim pracy było bezpieczne użytkowanie gazu ziemnego. Konkurs organizowany przez Fundację PGNiG oraz Polską Spółkę Gazownictwa na terenie całej Polski w ramach kampanii edukacyjnej był prawdziwym wyzwaniem dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych w różnych kategoriach wiekowych. Wyniki naszej szkoły i klasy I c napawają dumą i radością społeczności szkolnej.

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele przepięknych tradycji. Jedną z nich jest pieczenie pysznych pierników. A ich dekorowanie.... To zajęcie zarówno dla tych dużych:) jak i dla tych małych:) Uczniowie klasy 2a mieli taką właśnie możliwość. Na zajęciach zamienili się w cukierników, którzy z ogromnym zaangażowaniem zabrali się za dekorowanie tych świątecznych słodkości.

Konkurs fotograficzny pt.,, Jesień w obiektywie” został ogłoszony wczesną jesienią dla klas pierwszych i drugich  Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Tomyślu. Konkurs polegał na wykonaniu fotografii w formacie A4 na wybrany temat. Zgłosiło się 14 uczniów z czterech pierwszych klas pierwszych i trzech z drugich. Dokonano oceny, wyłoniono zwycięzców.

Dnia 16.12. 2018 r. grupa taneczna Szołderki zaprezentowała się przed liczną publicznością w programie świątecznym w Muszli przy Nowotomyskim Ośrodku Kultury. Pomimo zimna, panowała niesamowita gorąca świąteczna atmosfera. Nasi dzielni chłopcy: Kubuś i Bartek po wytańczonej piosence  o czekoladzie, rozdawali prawdziwą mleczną czekoladę.  Po raz pierwszy dwie grupy Szołderek Mini i Maxi zatańczyły wspólnie i zdały egzamin na szóstkę. Dziękuję rodzicom za pomoc i miłą współpracę w przygotowaniach dzieci.

Wzorem ubiegłego roku uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przystąpili w środowe popołudnie 28. listopada 2018  do konkursu plastycznego pt. ,,Odżywiam się zdrowo i bezpiecznie”. Po wstępnych eliminacjach  klasowych, wyłonionych zostało dwudziestu czterech uczniów.  Czy wszyscy zrozumieli temat i potrafili go wyrazić w swojej pracy? To sprawdzali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej wraz z przewodniczącą jury Urszulą Paluch. Jury konkursowe brało pod uwagę umiejętność wyboru tematyki pracy, jakość wykonania i pomysłowość.