Świetlica

We wtorek 19 lutego Świetliki z klas IIA i IIC uczestniczyły w wyjątkowych zajęciach z udziałem pani krawcowej z nowotomyskiej pracowni „Szpulka”. Dzieci bardzo serdecznie przyjęły swojego gościa i z zapałem przystąpiły do nauki. Poznały też wiele ciekawostek związanych z krawieckim fachem. Celem warsztatów było wspólne wykonanie poduszeczek do igieł, ozdobionych naszytymi dekoracjami.

Świetliki z klas IIa i IIc włączyły się w ogólnopolską akcję pod nazwą Marzycielska Poczta. Podczas zajęć świetlicowych napisaliśmy listy, które zostały wysłane do chorych dzieci z całego kraju. Mamy nadzieję, że nasze rysunki, laurki oraz ciepłe słowa wywołają uśmiech na wielu twarzach i pomogą małym pacjentom dzielnie walczyć o swoje zdrowie. Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

W piątek 1 lutego Świetliki z klas drugich wzięły udział w baliku karnawałowym. Dzieci, przebrane w piękne stroje, miały okazję wspólnie bawić się i uczestniczyć w różnych konkursach ze słodkimi upominkami. W rytmie tanecznej muzyki wesoło spędziły czas księżniczki, czarodzieje, kotki, wiewiórki, baletnice i wiele innych barwnych postaci.

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Nowym Tomyślu we współpracy z wychowawcą świetlicy Magdaleną Plura w drugim tygodniu ferii przygotowała dla uczniów zajęcia, które odbywały się od 21 do 25 stycznia. Uczniowie mieli okazję brać udział w zajęciach plastycznych, samodzielnie przygotowywali ilustracje do teatrzyku kamishibai oraz wspólnie grali w gry planszowe.

Grupa świetlicowa w dniu 11 stycznia otrzymała dyplomy potwierdzające udział uczniów w Programie Akademia Bezpiecznego Puchatka. Warunkiem otrzymania dyplomu było zdanie testu potwierdzającego ich wiedzę na temat bezpieczeństwa w szkole, na wycieczkach oraz w Internecie. Szkoła natomiast otrzymała certyfikat, który jest wywieszony w świetlicy szkolnej.

W poniedziałek 17 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, podczas którego dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej z klas pierwszych i drugich wraz z wychowawczyniami świetlicy miały okazję sprzedać ozdoby choinkowe oraz wszelkiego rodzaju dekoracje świąteczne, wykonywane podczas zajęć świetlicowych w minionym miesiącu.

Tradycyjnie już w naszej szkole miała miejsce kolejna odsłona konkursu plastycznego na stroik okazjonalny. Tematem przewodnim pracy były oczywiście nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Nasi szkolni artyści jak zawsze nie zawiedli, a owocem ich pracy jest kilkadziesiąt pięknych stroików. Konkurs został zorganizowany przez wychowawców świetlicy p. Dorotę Parniewicz i p. Kingę Walla.

W dniu 11 grudnia uczniowie z klas pierwszych uczęszczający do świetlicy szkolnej pod opieką wychowawców Magdaleny Plura oraz Sonii Halasz, wybrali się na warsztaty piernikowe zorganizowane przez restaurację "Chmiel i Wiklina" w Nowym Tomyślu. Dzieci same wyrabiały ciasto, wykrawały wzory pierników, a później zdobiły je w dowolny sposób. Miały także możliwość wspólnego śpiewania kolęd i zabaw przy świątecznej muzyce. Było bardzo miło i sympatycznie.

W piątek 7 grudnia o godzinie 17 w świetlicy szkolnej odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Czytanie łączy pokolenia. Dzieci wraz z rodzicami przeczytały piękną baśń Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”, a wspólną lekturę osładzały przybyłym gościom domowe wypieki i inne słodkości. Przy blasku świec, w rodzinnej atmosferze i świątecznym wystroju wspólnie uznaliśmy, że czas spędzony z książką, jest zawsze wyjątkowy, wszak „kto czyta, żyje wielokrotnie”.