Świetlica

W ciągu kilku minionych tygodni Świetliki z grupy pomarańczowej brały udział w zajęciach pod nazwą „Świetlicowy pamiętnik literacki”.  Celem zajęć było ćwiczenie słuchania czytanego tekstu ze zrozumieniem. Zaproszenie na nasze zajęcia przyjęły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, które podczas spotkań czytały Świetlikom opowiadania z książki Rocha Urbaniaka pt. „Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści”.

Październik upłynął nam w świetlicy  szkolnej pod hasłem „ Jesień”. Częste gry i zabawy na świeżym powietrzu w pięknej aurze złotej polskiej jesieni, pozwoliły doszukiwać się barw, które odzwierciedlały się w naszych pracach plastycznych. Tworzyliśmy grzybki, jeże, ślimaki, jabłka, dynie, kasztany, bukiety, jesienne lampiony…

Świetliki z grupy pomarańczowej wzięły udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą Tydzień Uczniowskiej Supermocy. Podczas zajęć świetlicowych w dniach 19-23 października pracowaliśmy nad odkrywaniem talentów i wzmocnieniem poczucia własnej wartości, poszukiwaliśmy swoich mocnych stron i przede wszystkim dobrze się bawiliśmy realizując szereg zadań przewidzianych w programie tego wyjątkowego tygodnia.

W dniach 12-16 października Świetliki z grupy pomarańczowej brały udział w kosmicznym tygodniu, czyli cyklu zajęć poświęconych szeroko pojętej tematyce kosmosu, wszechświata i różnych zjawisk zachodzących w międzyplanetarnej przestrzeni.

Świetliki z grupy pomarańczowej realizują cykl zajęć pod nazwą „Poniedziałki ze sztuką. To projekt autorski, którego celem jest rozbudzenie zainteresowań artystycznych oraz zapoznanie dzieci z historią sztuki w prosty, przyjemny, dostosowany do wieku Świetlików sposób. Nieocenioną pomocą w realizacji powyższych celów okazała się wspaniała książka „Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści”, której lektura pozwala dzieciom odkryć wiele ciekawych faktów dotyczących najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa, rzeźby i innych dziedzin sztuki.

Globalne święto muzyki zostało ustanowione w 1975 roku z inicjatywy amerykańskiego wirtuoza skrzypiec i dyrygenta Yehudiego Menuhina. Na całym świecie 1 października odbywa się z tej okazji wiele ciekawych koncertów i wydarzeń muzycznych.

Pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego już za nami! Po długiej nieobecności w szkolnych murach, związanej z okresem nauki zdalnej, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej znów mogły nacieszyć się wspólnie spędzanym z kolegami czasem. Tym bardziej, że wrzesień we wszystkich grupach świetlicowych obfitował w wydarzenia dające dzieciom możliwość zarówno rozwijania własnych pasji, jak i poznawania nowych, inspirujących możliwości spędzania czasu wolnego po zakończeniu lekcji.

Papierowe listy odchodzą do historii, dlatego Świetliki z grupy żółtej postanowiły, że nie pozwolą zapomnieć o tej pięknej tradycji. Wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Wymiany Pocztówkowej Świetlic Szkolnych. W przedsięwzięciu biorą udział wszystkie chętne placówki edukacyjne i opiekuńcze.

W drugim semestrze ubiegłego roku szkolnego, z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, nauka w naszej szkole odbywała się zdalnie. W związku z tym wiele aktywności zaplanowanych na ten czas przez nauczycieli Trójki zostało przeniesionych w wirtualną przestrzeń, między innymi konkursy szkolne. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję spróbować swoich sił w kilku z nich, wykorzystując zdolności i talenty plastyczne oraz kulinarne.

We wtorek 29 września Świetliki z grupy pomarańczowej włączyły się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Zaproszenie na zajęcia przyjęła nauczycielka naszej szkoły, pani Marzena Dach-Kolanko, która chętnie podzieliła się z dziećmi swoim doświadczeniem związanym z nauczaniem języka polskiego i dzięki temu mogła udzielić naszym Świetlikom cennych rad, dotyczących nabierania wprawy w płynnym czytaniu.