Jeszcze przed końcem pierwszego semestru Świetliki z grupy pomarańczowej zrealizowały kolejną część autorskiego projektu edukacyjnego SZTUKA DLA DZIECI, tym razem w zimowej odsłonie. Świetliki poznały paletę chłodnych barw w różnych tonacjach, uczestniczyły w zabawach plastycznych z wykorzystaniem najróżniejszych akcesoriów malarskich (wałki, gąbki, pędzle), poznały kolejne techniki plastyczne i przez chwilę mogły poczuć się jak wielcy artyści, tworząc własne dzieła oraz reprodukcje.

Grudzień był czasem nie tylko magicznym, ale też bardzo aktywnym dla naszych świetlików. W pierwszym tygodniu dzieci obchodziły Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który przypada 5 grudnia. Uczniowie dowiedzieli się, kto to jest wolontariusz oraz czym może się zajmować. Wspólnie zastanawialiśmy się, jak każdego dnia możemy bezinteresownie pomagać innym.

Listopad upłynął nam w świetlicy szkolnej szybko i wesoło. Zajęcia były przekrojem jesiennej pory roku przeplatanej różnymi świętami: małymi i dużymi, ważnymi, mniej lub bardziej znanymi…

Na przełomie października i listopada Świetliki z grupy pomarańczowej rozpoczęły realizację rocznego, autorskiego projektu edukacyjnego pod nazwą „SZTUKA DLA DZIECI”. To już kolejny rok szkolny, w którym dzieci uczestniczą w niezwykłej przygodzie, jaką jest obcowanie ze sztuką różnych dziedzin.

Złota polska jesień! W tym klimacie przeżywaliśmy październik w świetlicy szkolnej. Piękne kolorowe drzewa utuliły smutek wywołany odejściem lata. W słoneczne dni spędzaliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu. Inspirując się otaczającym krajobrazem, powstało wiele pięknych prac plastycznych. Tworzyliśmy, jesienne drzewa, jeże, sowy, grzybki, dynie, jabłka, kasztanowe zwierzątka, jesienne baletnice oraz słoneczniki.

W czwartek 28 października odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastyczno-technicznego na Najpiękniejszy Kapelusz Pani Jesieni. W tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu swoje prace zgłosiło 37 osób. Kapelusze zachwyciły jury oryginalnością i estetyką wykonania. Złota polska jesień pozwoliła uczestnikom na zebranie pięknych liści, które dominowały we wszystkich pracach, ciesząc oko kolorami w ciepłych odcieniach.

Świetliki z grupy pomarańczowej po raz kolejny wzięły udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą Tydzień Uczniowskiej Supermocy. W tym roku działania w ramach TUS odbywały się w dniach 18-22 października. W akcji wzięło udział ponad sto szkół z całej Polski, w tym nowotomyska Trójka.

Świetliki z grupy pomarańczowej uczestniczą w cyklu zajęć pod nazwą Świetlicowe lekcje przyrody. Celem spotkań jest zapoznanie dzieci z różnymi zagadnieniami dotyczącymi życia roślin i zwierząt oraz obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie w poszczególnych porach roku.

W murach naszej szkoły króluje złota polska jesień. Wszystko to za sprawą pięknych i kolorowych stroików wykonanych przez naszych szkolnych artystów.  W ubiegły piątek 8 października w obecności Dyrektora szkoły, nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na stroik jesienny, zorganizowanego przez wychowawców świetlicy.

Minął wrzesień, a wraz z nim pierwszy miesiąc nauki i zabawy w świetlicy szkolnej. Świetliki bardzo chętnie po wakacjach powróciły do szkoły i oczywiście do swoich świetlic – po minionych wakacjach zostały piękne wspomnienia, którymi dzieci bardzo chętnie dzieliły się z wychowawcami oraz koleżankami i kolegami z grupy.