Świetlica

W poniedziałek 20 stycznia Świetliki z grupy pomarańczowej wzięły udział w warsztatach florystycznych. Sala świetlicowa zamieniła się w barwną, pachnącą różami i goździkami pracownię, w której powstały piękne bukiety i kompozycje kwiatowe na gąbce florystycznej. W kolorowych doniczkach znalazły się także gerbery, dekoracyjny asparagus i inne dodatki, dzięki którym kwiatowe upominki zyskały niepowtarzany wygląd.

W piątek 17 stycznia Świetliki z grupy pomarańczowej wybrały się do Klubu Osiedlowego. Celem naszych odwiedzin było zapoznanie się z działalnością Klubu, oferującego zajęcia stałe oraz cykliczne w różnych sekcjach, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dzięki uprzejmości kierownictwa Klubu, dzieci miały okazję zajrzeć do rożnych pomieszczeń, pobawić się piłką, zwiedzić pomieszczenia związane z działalnością Telewizji Kablowej, obejrzeć krótką animację, a nawet wystąpić na scenie, prezentując swoje talenty wokalne i taneczne.

Świetliki z grupy pomarańczowej wzięły udział w kolejnych warsztatach sensorycznych. Tematem trzydniowego cyklu zajęć była zima, której w tym roku wyjątkowo nam brakuje. Ponieważ aura nie przyniosła nam śniegu, postanowiliśmy wykonać go sami z masy plastycznej, a następnie ulepić z niej bałwanki. To była fantastyczna zabawa, połączona z ciekawymi doznaniami sensorycznymi. Mieszanie mąki, dolewanie oleju do masy i obserwowanie, jak łączą się poszczególne składniki, przyniosło pierwszakom wiele wrażeń.

Nowy rok kalendarzowy przyniósł niespodziankę w postaci kolorowych siedzisk dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, korzystających ze świetlicy szkolnej. Kształtki w postaci gruszek, pufy zwierzątka i inne siedziska utworzyły przytulny kącik dla dzieci, służący do wypoczynku, relaksu i rozmów. Nowe meble mogą mieć również zastosowanie rehabilitacyjne. Radość uczniów była wielka, kiedy zobaczyli kolorowe pufy! Bardzo chętnie korzystają z możliwości odpoczynku.

W piątek 20 grudnia dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej odwiedzili wyjątkowi goście - Moto Gwiazdory z grupy motocyklowej Waleczne Wilki. Jak na prawdziwe Gwiazdory przystało, nasi goście ubrani byli w świąteczne kurtki i czapki. Radości było co niemiara, tym bardziej, że przybycie Gwiazdorów do samego końca było dla dzieci niespodzianką. Świetliki otrzymały wspaniałe prezenty - dla każdego znalazła się paczuszka ze słodkościami, a cała grupa otrzymałam gry planszowe do wspólnej zabawy podczas zajęć świetlicowych.

18 grudnia 2019r, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową". Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas I-III oraz klas V-VIII. Prac zgłoszonych do konkursu pojawiło się mnóstwo, zachwycały swoją oryginalnością i pomysłowością. Ocenie podlegała przede wszystkim samodzielność, estetyka wykonania oraz kreatywność. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

W poniedziałek, 16 grudnia w świetlicy szkolnej nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na „stroik bożonarodzeniowy”. Była to już kolejna odsłona konkursu plastycznego na stroik okazjonalny. Do konkursu zgłoszono około czterdziestu prac. Stroiki wykonano różnymi technikami i w różnej formie. Szczególną uwagę zwracała wysoka estetyka, kreatywność oraz duży wkład pracy włożony w wykonanie stroików. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie z rozstrzygnięciem wyników.

„Co Ty wiesz o świecie?” - pod takim hasłem zaprosiliśmy uczniów do konkursu geograficznego, w którym musieli wykazać się znajomością państw, największych aglomeracji na świecie, stolic europejskich, rzek i gór. Poszczególne etapy trwały 5 tygodni.
Zmaganiom ze światem i własną pamięcią towarzyszyła aplikacja w IPadzie, dzięki której nie tylko sprawnie przebiegał konkurs, ale również uczestnicy mogą przygotowywać się do poszczególnych etapów.

12 grudnia Świetliki z klasy Ic i Id wraz z rodzicami spotkali się po lekcjach, by wspólnie wykonać ozdoby bożonarodzeniowe. Prace na warsztatach  polegały na lukrowaniu pierniczków, szyciu choinek oraz wykonywaniu ozdób choinkowych. Większość materiałów została wcześniej przygotowana tak, aby rodzice z dziećmi sprawnie mogli zasiąść do wspólnej pracy. Na początku spotkania odczuwało się pewną nieśmiałość, jednak chwilę później inwencja twórcza i zaangażowanie wyzwoliły pozytywną energię i pomysłowość.