21 czerwca na całym świecie obchodzone jest Święto Muzyki. Zostało ustanowione niespełna 40 lat temu przez francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia, Marcela Landowskiego i rozpoczęło się od wyjścia Francuzów z muzyką w przestrzeń publiczną. To zamanifestowanie miłości do muzyki z biegiem lat przerodziło się w ważne artystyczne wydarzenie i dziś obchodzone jest w ponad 100 krajach na 5 kontynentach.

Idea Dnia Pustej Klasy narodziła się w Anglii w 2012 roku, gdy grupa londyńskich nauczycieli postanowiła zachęcić swoich uczniów do wyjścia na świeże powietrze, opuszczenia murów szkoły i spędzenia czasu na zewnątrz, wśród natury. Pomysł zorganizowania lekcji w terenie okazał się strzałem w dziesiątkę. Od tamtego czasu akcja ta z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dziś jest to już międzynarodowe święto edukacji na świeżym powietrzu – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy nauki i zabawy na świecie.

„Niewiele do szczęścia potrzeba: trochę piasku, morza, nieba…” jak napisał Jan Izydor Sztaudynger. Każdy z nas czeka cały rok na wakacje, urlop, wczasy. Każdy z nas ma swoje marzenia wakacyjne. Jednym marzą się wakacje nad polskim morzem, innym wypoczynek pod palmami. Niektórzy z nas wędrują po górskich szlakach, a jeszcze inni spędzają letni czas pod namiotem na obozie harcerskim.

23 maja br. świat obiegła niezwykle smutna wiadomość. W wieku niemal 92 lat zmarł Eric Carle, amerykański pisarz i jeden z najsłynniejszych ilustratorów książek dla dzieci, autor ceniony i tłumaczony na ponad 30 języków, którego opowiadania znają najmłodsi czytelnicy niemal każdego zakątka globu.

Wiosna w pełni a przyroda dostarcza nam cudownych widoków i zapachów kwitnących drzew i kwiatów – tylko jeden jest taki miesiąc- maj! Maj w świetlicy szkolnej powitał nas wspaniałą pogodą oraz radością, że znów wszyscy jesteśmy razem. Po długiej nieobecności w szkole nadrabialiśmy zaległości w kontaktach rówieśniczych - rozmowom i zabawom nie było końca.

W bieżącym roku szkolnym Świetliki uczęszczające do grupy pomarańczowej realizowały cykl zajęć pod nazwą „Sztuka dla dzieci”. Pomysł zrodził się spontanicznie na początku roku szkolnego i wynikał z zainteresowań dzieci, ich chęci tworzenia, twórczego działania, kreatywnego spędzania czasu po lekcjach oraz naturalnych potrzeb ekspresji i wyrażania emocji poprzez twórczość.

2 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. Z tej okazji grupa świetlicowa z klasy II C postanowiła odwiedzić gabinet naszej pielęgniarski szkolnej, Pani Eugenii. Po złożeniu życzeń i podarowaniu laurki, dzieci usłyszały wiele miłych i ciepłych słów podziękowań za pamięć. Otrzymały małe słodkości i pani pielęgniarka każdemu zmierzyła temperaturę.

Podczas minionych tygodni nauki zdalnej, dzieci uczęszczające do świetlicowej grupy pomarańczowej wzięły udział w wyzwaniu przyrodniczym pod nazwą „100 godzin w lesie”. Jak nazwa wskazuje, celem akcji było spędzenie łącznie jako grupa świetlicowa, minimum stu godzin na spacerach w lesie lub parku – w miejscach, w których otacza nas przyroda i gdzie można się zrelaksować, wyciszyć, zaczerpnąć świeżego powietrza.

Tradycyjnie już w naszej szkole miała miejsce kolejna odsłona konkursu plastycznego na stroik okazjonalny. Jako że Wielkanoc tuż, tuż - tematem pracy był oczywiście stroik wielkanocny. Nasi szkolni artyści z klas I - III nie zawiedli, a owocem ich pracy jest wiele pięknych stroików.

Marzec w świetlicy szkolnej upłynął świetlikom w znakomitej atmosferze. Pełni energii, chęci do nauki i zabawy czekaliśmy z niecierpliwością na pierwsze oznaki wiosny. Pogoda pokazywała nam swoje marcowe kaprysy, a my bacznie obserwowaliśmy co nam zaserwuje następnego dnia. Przyroda zaczęła budzić się do życia z zimowego snu, a my chcieliśmy wpuścić jej jak najwięcej do naszej szkoły.