Świetlica

Z uwagi konieczność pozostania w domach jako zespół wychowawców świetlicy przygotowaliśmy propozycje różnych zabaw, ćwiczeń i twórczych domowych aktywności, by chociaż w ten sposób móc Was wspierać i inspirować w tym trudnym czasie. Mamy nadzieję, że nasze propozycje pomogą Wam ciekawie i radośnie spędzić pozostały po nauce czas.

Przez cały poprzedni tydzień Świetliki z klasy Ic pogłębiały swoją wiedzę na temat życia mórz i oceanów. Oglądając albumy "O oceanie", "Wieloryby delfiny i morświny", "Brzegi mórz" i wiele innych, podziwialiśmy kolorystykę, kształty i wielkości morskich stworzeń. Staraliśmy się wyobrazić sobie długości i wagę wielorybów, delfinów, czy też różnych gatunków rekinów.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Świetliki z grupy pomarańczowej uczestniczyły w cyklu zajęć umuzykalniających pod nazwą "Spotkania z muzyką". Głównym celem zajęć było rozbudzenie w dzieciach zamiłowania do muzyki klasycznej oraz poznanie różnych grup instrumentów, które możemy usłyszeć w orkiestrze symfonicznej lub zespołach muzycznych.

We wtorek 3 marca Świetliki z grupy pomarańczowej wzięły udział w zajęciach z cyklu „Podróż po świecie wartości”, podczas których rozmawialiśmy o tym, czym jest wolność. W ten sposób dzieci włączyły się w obchody #MYFREEDOMDAY – jednodniowego wydarzenia, mającego na celu zwiększenie świadomości na temat współczesnego niewolnictwa w różnych środowiskach na całym świecie.

Luty to czas powrotu do szkoły po feriach zimowych. Na nasze Świetliki czekało jak zawsze mnóstwo ciekawych i rozwijających zajęć. Pierwszy tydzień był niezwykle intensywny. Rozpoczął się od zajęć na temat Dnia Bezpiecznego Internetu. Świetliki z zaciekawieniem oglądały filmy edukacyjne na temat zagrożeń płynących z Internetu.

W czwartek 20 lutego w świetlicy szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Czytanie łączy pokolenia”. Tym razem lekturą, która zgromadziła miłośników wspólnego czytania był „Plastusiowy pamiętnik”. Dzieci z klas 1-3 wraz z rodzicami i rodzeństwem zgromadziły się przy wspólnym stole, na którym z racji Tłustego Czwartku znalazły się słodkie babeczki i ciasto domowego wypieku. Czas lektury upłynął nam w miłej rodzinnej atmosferze.

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, czas więc zadbać o dobrą kondycję. Najlepszym sposobem na powrót do formy po zimie jest aktywność fizyczna. O tym, że sport może być przede wszystkim wesołą zabawą, przekonały się Świetliki z grupy pomarańczowej, biorąc udział w zabawach ruchowych z wykorzystaniem przyrządów gimnastycznych oraz własnoręcznie przygotowanych pomocy.

Dzieci z grupy pomarańczowej przez cały tydzień brały udział w zajęciach sensorycznych z okazji Walentynek. Nasze prace plastyczne związane były z doświadczaniem różnych faktur, zapachów, kolorów, giętkości etc. Świetliki wykonały między innymi walentynkową butelkę sensoryczną, pełną kolorowego brokatu, cekinów, koralików, guziczków i piórek.

12 lutego 2020 roku, odbyły się zajęcia kulinarne dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej z grupy granatowej oraz niebieskiej. Podczas zajęć świetliki nauczyły się jak wykonać pizzę domowym sposobem. Przy pomocy wychowawców Pani Honoraty i Pani Eweliny przygotowały ciasto na pizzę. Każde dziecko miało możliwość wykonania własnej mini pizzy.

We wtorek 11 lutego dzieci z grupy pomarańczowej po raz kolejny wzięły udział w zajęciach kulinarnych z cyklu „10 miesięcy wokół stołu pierwszaka”. Ideą zajęć jest comiesięczne przygotowywanie różnych potraw, czy wypieków, wpisujących się tematycznie w harmonogram zajęć świetlicowych. Pierwszaki uczą się samodzielności, dbania o higienę oraz poznają nowe smaki, co za każdym razem stanowi dla nich ciekawą przygodę.