W piątek 24 września, klasy 3c i 3d wybrały się na wycieczkę do Wąsowa. Wąsowo to bardzo urokliwe miejsce. Wszyscy uczniowie mogli podziwiać piękne widoki w pobliżu pałacu, które przyciągają swoimi alejami i parkami jak zaczarowane i nie da się przejść obok nich obojętnie.

15 września na całym świecie obchodzimy niezwykłe święto. Uczniowie naszej szkoły znają doskonale tę datę, bowiem od najmłodszych lat kojarzy im się z historią dziewczynki o imieniu Vashti. Dziś opowiadanie Petera Reynoldsa, przedstawiające pozornie zwyczajną sytuację z życia dziecka, traktujemy jako fundament wszelkich prób kreatywnego, twórczego działania, wychodzenia poza schematy, myślenia abstrakcyjnego, wyobrażeniowego.

Świetliki z grupy pomarańczowej rozpoczęły realizację cyklu zajęć poświęconych doświadczeniom sensorycznym. Spotkania z Sensoplastyką® zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych uczniów, dla których kolorowe masy plastyczne, wybuchowe mikstury, czy pachnące substancje różnego rodzaju, stanowią ciekawe źródło zabawy i relaksu. To także sposób na pobudzanie wszystkich zmysłówjednocześnie poprzez ćwiczenia wspomagające budowanie świadomości ciała i przestrzeni.

Rozpoczął się kolejny rok szkolny. Pierwszy tydzień nowej edukacyjnej przygody przyniósł Świetlikom wspomnienia wczesnych lat dzieciństwa, beztroskiego odkrywania i poznawania otaczającego świata, barwnych baśniowych historii słuchanych wieczorami do poduszki. Weszliśmy w nowy rytm nauki i zabawy tematem dającym odrobinę swobody, by stopniowo przyzwyczaić się na nowo do szkolnej codzienności. Wszystko za sprawą wyjątkowego święta, które na całym świecie obchodzone jest na początku września – Dnia Postaci z Bajek.

Stało się… dobiegł końca ostatni miesiąc roku szkolnego. Już w czerwcu w naszej świetlicy panowała wakacyjna atmosfera. Wielkimi krokami zbliżało się zakończenie roku szkolnego oraz upragnione wakacje. Ostatni miesiąc roku szkolnego przyniósł nam wiele radości, którą czerpaliśmy z możliwości częstego i dłuższego niż w poprzednich miesiącach, pobytu na boisku szkolnym i na placu zabaw. 

W bieżącym roku szkolnym dzieci z grupy pomarańczowej brały udział w akcji PAH pod nazwą „Lekcje wychowawcze ze światem”. Od początku roku szkolnego realizowały tematy ujęte w programie projektu, których głównym celem było wzmocnienie poczucia odpowiedzialności za codzienne zachowania i wybory, które wpływają również na ludzi w innych częściach świata.

21 czerwca na całym świecie obchodzone jest Święto Muzyki. Zostało ustanowione niespełna 40 lat temu przez francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia, Marcela Landowskiego i rozpoczęło się od wyjścia Francuzów z muzyką w przestrzeń publiczną. To zamanifestowanie miłości do muzyki z biegiem lat przerodziło się w ważne artystyczne wydarzenie i dziś obchodzone jest w ponad 100 krajach na 5 kontynentach.

Idea Dnia Pustej Klasy narodziła się w Anglii w 2012 roku, gdy grupa londyńskich nauczycieli postanowiła zachęcić swoich uczniów do wyjścia na świeże powietrze, opuszczenia murów szkoły i spędzenia czasu na zewnątrz, wśród natury. Pomysł zorganizowania lekcji w terenie okazał się strzałem w dziesiątkę. Od tamtego czasu akcja ta z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dziś jest to już międzynarodowe święto edukacji na świeżym powietrzu – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy nauki i zabawy na świecie.

„Niewiele do szczęścia potrzeba: trochę piasku, morza, nieba…” jak napisał Jan Izydor Sztaudynger. Każdy z nas czeka cały rok na wakacje, urlop, wczasy. Każdy z nas ma swoje marzenia wakacyjne. Jednym marzą się wakacje nad polskim morzem, innym wypoczynek pod palmami. Niektórzy z nas wędrują po górskich szlakach, a jeszcze inni spędzają letni czas pod namiotem na obozie harcerskim.

23 maja br. świat obiegła niezwykle smutna wiadomość. W wieku niemal 92 lat zmarł Eric Carle, amerykański pisarz i jeden z najsłynniejszych ilustratorów książek dla dzieci, autor ceniony i tłumaczony na ponad 30 języków, którego opowiadania znają najmłodsi czytelnicy niemal każdego zakątka globu.