Pierwsze dni stycznia okazały się świetnym sposobem spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych zabawach. Nowy Rok przywitały wykonując fajerwerki farbami za pomocą papierowych rolek.

Świetliki z klasy 1e obchodziły w tym roku swój pierwszy szkolny dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji przez kilka dni czekało na nich wiele atrakcji. Rozpoczęliśmy od wspólnej lektury fragmentów książki "Kubuś Puchatek", poznając głównego bohatera książki oraz jego przyjaciół. W ten sposób ćwiczyliśmy również umiejętność głośnego, wyraźnego czytania na forum grupy.

Świetliki z klasy 1e od początku roku szkolnego biorą udział w zajęciach o tematyce prozdrowotnej. Począwszy od obchodzonego w połowie września Tygodnia Zrównoważonej Mobilności, podczas zajęć świetlicowych pojawiali się wyjątkowi gości.

Świetliki z klasy 1e spotkały się z harcerzami z nowotomyskiej drużyny harcerskiej. Dzieci porozmawiały z gośćmi o tym, czym jest służba i poczucie obowiązkowości, wynikające z pełnionych funkcji i obowiązków. Świetliki gościły starszą koleżankę z naszej Szkoły, Asię oraz jej brata Pawła, który jest absolwentem Trójki, lecz nadal uczęszcza na zbiórki harcerskie.

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Od pierwszych dni towarzyszył mu nastrój wyczekiwania…  Najpierw na przybycie Świętego - Mikołaja, a następnie na magiczne święta Bożego Narodzenia. Odliczając dni do tych szczególnych chwil, rozmawialiśmy na temat zwyczajów, tradycji i symboli świątecznych oraz na temat idei i znaczenia wolontariatu oraz akcji charytatywnych - dlaczego warto pomagać innym?

Listopad to magiczny miesiąc. Dni stają się coraz krótsze, a wieczorny chłód wpędza nas pod ciepłe koce. Piękne barwne liście powoli znikają z drzew, na których lada chwila osiądzie biały puch. W ostatnich złotych promieniach słońca połyskują nitki babiego lata, by za moment ustąpić miejsca mgłom i kroplom deszczu. Wszystko zdaje się wyczekiwać, jakby świat wziął głęboki oddech przed nadchodzącą wielkimi krokami zimą.

We wtorkowe popołudnie 29 listopada, po raz kolejny w naszej Szkole odbyło się rodzinne spotkanie z książką pod nazwą „Czytanie Łączy Pokolenia”.  W świetlicy szkolnej zgromadzili się najmłodsi miłośnicy książek wraz z rodzicami, by wspólnie, w klimatycznej jesiennej atmosferze, przy blasku świec i słodkim poczęstunku, spędzić czas na lekturze.

 

Świetliki z klasy 1e rozpoczęły realizację cyklu zajęć związanych ze zdrowym trybem życia. We wtorek 15 listopada dzieci gościły panią dr Emilię Korek, która jest dietetykiem, wykładowcą akademickim oraz założycielką Poradni Dietetyki Klinicznej i Estetycznej.

Październikowa pogoda w przeciwieństwie do tej we wrześniu, rozpieszczała nas słońcem i prawdziwie letnimi temperaturami. Były to prawdopodobnie ostatnie ciepłe dni przed listopadowym chłodem, dlatego staraliśmy się maksymalnie wykorzystać czas pobytu w świetlicy na zabawy poza murami szkoły - wiemy, że ruch na świeżym powietrzu, po kilku godzinach siedzenia w ławkach w sali lekcyjnej jest bardzo ważny dla zdrowia.

W dniach 17-21 października Świetliki z klasy 1e wzięły udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą Tydzień Uczniowskiej SuperMocy. To już trzeci rok świetlicowych zmagań ze słabościami oraz prób odkrywania i rozwijania talentów. W tym roku hasłem przewodnim projektu była „droga do gwiazd” jako symbol dążenia do celu, wiary w swoje możliwości, pokonywania trudów i przeszkód, z jakimi zmagamy się w codziennym życiu. Świetliki odkrywały swoje mocne strony i przekonały się, że jest wiele dziedzin, w których radzą sobie fantastycznie.

Z okazji przypadającego 1 października Międzynarodowego Dnia Muzyki, Świetliki z klasy 1e przez cały pierwszy tydzień października uczestniczyły w zajęciach, których głównym celem było rozbudzenie zainteresowań oraz uwrażliwienie na piękno muzyki w jej różnych gatunkach.

Pierwszy dzwonek po letnich wakacjach zainicjował pracę szkoły, a w niej świetlicy. Wspominaliśmy nasze letnie podróże, wakacyjne wycieczki, zabawy w basenie… Nadszedł jednak czas, gdy należało wziąć się do pracyJ
Dzieci z klas pierwszych rozpoczęły zajęcia świetlicowe od radosnych zabaw integracyjnych. Poznawaliśmy swoje imiona, zainteresowania i mocne strony. Przypomnieliśmy sobie zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej – każda grupa wspólnie opracowała "Kodeksu Dobrego Zachowania", oraz zasady obowiązujące w stołówce szkolnej.

W minionym tygodniu Świetliki z klasy 1e rozpoczęły zajęcia sensoryczne. Dzieci poznały założenia Sensoplastyki®, metody pracy i zabawy, dowiedziały się jakie znaczenie dla naszego samopoczucia mają poszczególne kolory, po czym przystąpiliśmy do działania.

W minionym tygodniu Świetliki z klasy 1e obchodziły Europejski Tydzień Mobilności. Pierwszaki włączyły się w działania Trójki biorąc udział w zajęciach o charakterze proekologicznym, poświęconych środkom transportu przyjaznym środowisku. Celem naszych działam było przede wszystkim wspólne zastanowienie się co my jako część społeczeństwa lokalnego możemy zrobić, by realnie wpłynąć na lepszą jakość powietrza, którym oddychamy.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie SP3 realizowali autorski projekt edukacyjny pod nazwą „Sztuka dla Dzieci”. To już drugi rok spotkań z twórczością wybitnych artystów, tych znanych i docenionych na całym świecie, jak i młodych twórców, żyjących współcześnie. W ciągu dziesięciu miesięcy cyklicznych zajęć „zaglądaliśmy” na różne kontynenty, poznawaliśmy style i techniki plastyczne, czerpaliśmy inspirację z wielu kierunków w sztuce, by ostatecznie móc spróbować swoich sił w roli artystów, posiadających konkretne wizje i pomysły na swoje pierwsze małe dzieła.