Szkolne Centrum Informacji

Miło nam poinformować naszych czytelników, że księgozbiór biblioteki powiększył się o kolejne nowości. Dzięki wsparciu Rady Rodziców kupiłyśmy 134 książki z zakresu literatury dla najmłodszych. Pachnące nowością baśnie, bajki i bajeczki czekają na uczniów klas pierwszych i czwartych.
Zapraszamy!

Miło nam poinformować, że księgozbiór biblioteczny został poszerzony o dwa egzemplarze książki poetyckiej pt. „Twarze niedomknięte”, autorstwa Kingi Walla.
Pani Kinga jest od niedawna wychowawczynią świetlicy w naszej szkole, natomiast prywatnie, miłośniczką poezji współczesnej. Wspomniana książka ukazała się w czerwcu 2017 roku nakładem Fundacji Kultury Afront, dzięki otrzymanemu przez autorkę Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w Dziedzinie Kultury. Redaktorem tomu jest Łukasz Jarosz, znakomity poeta oraz muzyk, laureat prestiżowej Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej z 2013 roku. Promocja „Twarzy niedomkniętych” objęła całą Polskę, trafiając do bibliotek, wydawców, redakcji czasopism, krytyków literackich oraz kapituł najważniejszych Nagród Literackich w kraju, zyskując bardzo dobre recenzje.

Jedną z wielu umiejętności, jakie powinni opanować pierwszoklasiści, jest korzystanie ze zbiorów biblioteki szkolnej. W marcu, kiedy umiejętność sprawnego czytania została już przez nich opanowana, uczniowie klas I a, I b i I c zostali uroczycie przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych  do korzystania z biblioteki, rozwijanie szacunku do książki oraz wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych. W czasie krótkiej pogadanki młodzi czytelnicy zapoznani zostali z księgozbiorem, regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania książek oraz zachowania w bibliotece.

W piątek, 5 stycznia, szkolną bibliotekę odwiedziła Grupa „Laleczek” z Przedszkola nr 1 w Nowym Tomyślu wraz z opiekunkami a 8 stycznia grupa „Kogucików”. Nagle w bibliotece zrobiło się gwarno i wesoło. Przedszkolaki interesowało wszystko wokół. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Krótko przedstawiłyśmy zasady korzystania ze szkolnej biblioteki. W przystępny sposób opowiedziałyśmy o bibliotece i zbiorach znajdujących się na półkach. Przedszkolaki dowiedziały się także, jak należy dbać o książki i zachowywać się w bibliotece.

Miło nam poinformować naszych czytelników, że księgozbiór biblioteki powiększył się  o blisko 1000 pozycji książkowych!! Żadnych lektur!!
Mamy dla Was nowości wydawnicze – pachnącą świeżym drukiem beletrystykę kupioną zgodnie z wynikami ankiety  przeprowadzonej w maju i czerwcu. Wśród nowości: sensacja, fantastyka, historia, literatura przygodowa i obyczajowa dla młodzieży. Książki, które wzruszają i zmuszają do myślenia, które podejmują ciekawe, niebanalne, czasem  kontrowersyjne tematy. Skatalogowane i opracowane czekają na półkach gotowe do wypożyczenia.

A4 Infociacho