Szkolne Centrum Informacji

Ubiegły rok szkolny, naznaczony epidemią, był inny od poprzednich. Zmuszeni do pozostania w domu szukaliśmy zajęć, które pozwolą nam przetrwać ten trudny czas najlepiej jak to możliwe. Pamiętając, że książki są bezpieczne i zarażają tylko pozytywnie :) na każdym kroku zachęcałyśmy uczniów do sięgania po książki!

Przed nami dwa miesiące wakacji. Czas na wyjazdy dalekie i bliskie, czas na przygodę, gry i zabawy, czas na poznanie nowych miejsc i przyjaciół. Ale wakacje to też czas na leniuchowanie ... i całe dnie na czytanie! Czytanie na łonie natury uspokaja, stymuluje umysł, poprawia pamięć i sen, wzbogaca słownictwo i cudownie relaksuje. Zabierzcie więc książkę na wakacje, nad morze, jezioro, do lasu czy na łąkę. Zróbcie sobie z nią zdjęcie i przyślijcie nam. Konkurs rozstrzygniemy we wrześniu. Na zwycięzcę czeka nagroda specjalna: czytnik e-booków!

Kochani, zbliżamy się do końca roku szkolnego. To już ostatnia porcja zagadek literackich. Biblioteka, choć w ograniczonym zakresie, jest już czynna. Przyjmujemy od Was zwroty, wypożyczamy książki na wakacje. Tytuł naszego cyklu "zostań w domu..." jest juz nieaktualny :) Wychodźcie, uprawiajcie sporty, relaksujcie się na świeżym powietrzu. Może z książką? Zachęcamy Was do tego :) Wybierajcie i rezerwujcie książki przez e-biblio.

To już IV etap luzowania obostrzeń, a my ciagle nie możemy swobodnie spotykać się w bibliotece. Mamy jednak dla Was dobrą wiadomość: możecie odwiedzić nas zachowując dystans i zasady bezpieczeństwa aby oddać wypożyczone jeszcze zimą książki lub wypożyczyć coś na wakacje. Szczegóły funkcjonowania SCI znajdziecie na stronie głównej szkoły i w wiadomości Librus.

„Książka to okno na świat, to promień słońca, który rozświetla ciemne noce, to najlepszy doradca we wszystkich sprawach” pisał Stanisław Lem. Wykorzystajmy zatem jej moc w czasie izolacji! Dostrzeżmy pozytywy - to cudownie sprzyjające okoliczności do czytania książek :)

Przed nami kolejny tydzień bez szkoły. Pozostanie w domu nie musi być nudne. Wisława Szymborska powiedziała kiedyś, że "czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła". My też tak uważamy, dlatego zachęcamy Was do czytania i dalszej zabawy w zgadywanki.

Zaczął się kolejny tydzień izolacji, a wiele wskazuje na to, że to nie koniec. Co robić, gdy nie wolno nam chodzić do szkoły? - CZYTAĆ! Co wybrać gdy nie można spotykać się z przyjaciółmi? - KSIĄŻKĘ!
Jak oderwać się od rzeczywistości, która nie nastraja optymistycznie? - CZYTAĆ KSIĄŻKI!

Wiemy, że wielu z Was marzy już o powrocie do szkoły. Niestety wszyscy musimy jeszcze poczekać. Pamiętajcie, że czytanie niweluje stres. Warto więc sięgnąć po książkę i dać się porwać przygodzie. Umilić sobie czas przymusowej izolacji fajną lekturą. Zapraszamy do dalszej zabawy. Wszak nie samą nauką człowiek żyje 😊

Przedłużono zamknięcie szkół do 24 maja, musimy nadal zostać w domu. Skorzystajmy mądrze z tego czasu, którego oczywiście nie planowaliśmy, ale który można przekuć w sukces. Gorąco Was zachęcamy, by znaleźć czas na czytanie, by sięgać po książki. Czytasz, więc wiesz!  i pamiętaj: Książki są bezpieczne, zarażają tylko pozytywnie :)
Weź udział w naszym konkursie! To świetna okazja do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu literatury.

Kochani, cieszymy się Waszym zainteresowaniem zagadkami literackimi! To znaczy, że czytacie książki, że zaglądacie na naszą stronę internetową! Dzięki temu, w tym trudnym czasie izolacji, mamy kontakt! Dziękujemy Wam za to!