W listopadzie odbyło się w bibliotece spotkanie z książką mające na celu upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci. Uczniowie klasy 4a wysłuchali legend polskich związanych z powstaniem państwa polskiego. Spotkanie ilustrowane było obrazami z różnych wersji książkowych. Głównym celem poranka z książką było upowszechnianie głośnego czytania oraz zwrócenie uwagi na rolę, jaką ono odgrywa w rozwoju człowieka.

W piątek 15 października w szkole wcale nie było cicho i ciemno. Uczniowie klasy 7c, którzy zwykle czekają na „piątek, piątunio, piąteczek” pojawili się w szkole z plecakami, torbami i siatkami, aby w Trójce spędzić trochę więcej czasu :) a wszystko z własnej woli!

W drugim tygodniu października uczniowie klas czwartych wzięli udział w zajęciach z edukacji czytelniczo-medialnej. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z internetowym katalogiem bibliotecznym dostępnym w module e-biblio z konta Librus Synergia.

W piątek 8 października w Szkolnym Centrum Informacji odbyło się szkolenie z zakresu TIK w pracy biblioteki. Kurs skierowany był do nauczycieli bibliotekarzy z gminy Nowy Tomyśl a jego organizatorem była pani kierownik Filii Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Tomyślu Aldona Szofer.

W środę 23 czerwca w Szkolnym Centrum Informacji rozstrzygnięty został konkurs na recenzję książki „Czytałem, polecam!” Jego celem było propagowanie idei czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Rozwijanie aktywności twórczej uczniów oraz rozbudzanie ich zainteresowań czytelniczych. Główną nagrodą w konkursie był tablet Lenovo!

W ostatnim tygodniu w sali patrona odbywały się lekcje, poświęcone założycielowi naszego miasta, Feliksowi Szołdrskiemu. Dla ósmoklasistów, którzy znali już przecież wiele faktów z życia patrona przygotowałyśmy ciekawostki dotyczące jego pochodzenia, rodziny, zamku w Kórniku oraz herbu Łodzia. Wszystko jako uzupełnienie wcześniej zdobytej wiedzy. Ponieważ na lekcji wykorzystałyśmy wiele zgromadzonych w izbie patrona eksponatów, zajęcia przypominały lekcję muzealną.

W tym tygodniu, uczniowie klas czwartych uczestniczyli w cyklu zajęć edukacyjnych z zakresu edukacji czytelniczo-medialnej. Celem zajęć było zapoznanie młodych, ale już samodzielnych czytelników z internetowymi katalogami biblioteki dostępnymi w module e-biblio bezpośrednio z konta Librus Synergia.

Poleć ulubioną książkę i wygraj tablet!
Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych uczniów klas IV - VIII do udziału w konkursie na recenzję ciekawej książki: "Czytałem, polecam!". Zapoznaj się z regulaminem, podejmij decyzję, napisz, weź udział i wygraj tablet!

W maju działamy normalnie! Biblioteka jest otwarta a na nasze półki trafiły wiosenne nowości książkowe. Zachęcamy więc do odwiedzin i skorzystania z bogatego księgozbioru. Każdy znajdzie tu dla siebie ciekawą książkę. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych tytułów, które mogą Was zainteresować.

Z okazji obchodzonego 1 marca Dnia Przytulania Bibliotekarza, Świetliki z grupy pomarańczowej przygotowały miłą niespodziankę dla pań pracujących w szkolnej bibliotece. Dzieci wykonały laurki i kartki z życzeniami, zawierające podziękowania za życzliwość oraz sympatyczną atmosferę panującą w czytelni i bibliotece. Wręczaniu rysunkowych upominków towarzyszyło wiele radości i uśmiechu, a uściskom nie było końca.