Z okazji obchodzonego 1 marca Dnia Przytulania Bibliotekarza, Świetliki z grupy pomarańczowej przygotowały miłą niespodziankę dla pań pracujących w szkolnej bibliotece. Dzieci wykonały laurki i kartki z życzeniami, zawierające podziękowania za życzliwość oraz sympatyczną atmosferę panującą w czytelni i bibliotece. Wręczaniu rysunkowych upominków towarzyszyło wiele radości i uśmiechu, a uściskom nie było końca.

Pandemia i związane z nią obostrzenia znacząco wpłynęły na sposób funkcjonowania naszej biblioteki, przez wiele tygodni było w niej wyjątkowo cicho… Wszystko się zmieniło za sprawą cudownych, wesołych pierwszoklasistów, którzy przyjęli nasze zaproszenie na uroczystość pasowania.

Ubiegły rok szkolny, naznaczony epidemią, był inny od poprzednich. Zmuszeni do pozostania w domu szukaliśmy zajęć, które pozwolą nam przetrwać ten trudny czas najlepiej jak to możliwe. Pamiętając, że książki są bezpieczne i zarażają tylko pozytywnie :) na każdym kroku zachęcałyśmy uczniów do sięgania po książki!

Przed nami dwa miesiące wakacji. Czas na wyjazdy dalekie i bliskie, czas na przygodę, gry i zabawy, czas na poznanie nowych miejsc i przyjaciół. Ale wakacje to też czas na leniuchowanie ... i całe dnie na czytanie! Czytanie na łonie natury uspokaja, stymuluje umysł, poprawia pamięć i sen, wzbogaca słownictwo i cudownie relaksuje. Zabierzcie więc książkę na wakacje, nad morze, jezioro, do lasu czy na łąkę. Zróbcie sobie z nią zdjęcie i przyślijcie nam. Konkurs rozstrzygniemy we wrześniu. Na zwycięzcę czeka nagroda specjalna: czytnik e-booków!

Kochani, zbliżamy się do końca roku szkolnego. To już ostatnia porcja zagadek literackich. Biblioteka, choć w ograniczonym zakresie, jest już czynna. Przyjmujemy od Was zwroty, wypożyczamy książki na wakacje. Tytuł naszego cyklu "zostań w domu..." jest juz nieaktualny :) Wychodźcie, uprawiajcie sporty, relaksujcie się na świeżym powietrzu. Może z książką? Zachęcamy Was do tego :) Wybierajcie i rezerwujcie książki przez e-biblio.

To już IV etap luzowania obostrzeń, a my ciagle nie możemy swobodnie spotykać się w bibliotece. Mamy jednak dla Was dobrą wiadomość: możecie odwiedzić nas zachowując dystans i zasady bezpieczeństwa aby oddać wypożyczone jeszcze zimą książki lub wypożyczyć coś na wakacje. Szczegóły funkcjonowania SCI znajdziecie na stronie głównej szkoły i w wiadomości Librus.

„Książka to okno na świat, to promień słońca, który rozświetla ciemne noce, to najlepszy doradca we wszystkich sprawach” pisał Stanisław Lem. Wykorzystajmy zatem jej moc w czasie izolacji! Dostrzeżmy pozytywy - to cudownie sprzyjające okoliczności do czytania książek :)

Przed nami kolejny tydzień bez szkoły. Pozostanie w domu nie musi być nudne. Wisława Szymborska powiedziała kiedyś, że "czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła". My też tak uważamy, dlatego zachęcamy Was do czytania i dalszej zabawy w zgadywanki.

Zaczął się kolejny tydzień izolacji, a wiele wskazuje na to, że to nie koniec. Co robić, gdy nie wolno nam chodzić do szkoły? - CZYTAĆ! Co wybrać gdy nie można spotykać się z przyjaciółmi? - KSIĄŻKĘ!
Jak oderwać się od rzeczywistości, która nie nastraja optymistycznie? - CZYTAĆ KSIĄŻKI!

Wiemy, że wielu z Was marzy już o powrocie do szkoły. Niestety wszyscy musimy jeszcze poczekać. Pamiętajcie, że czytanie niweluje stres. Warto więc sięgnąć po książkę i dać się porwać przygodzie. Umilić sobie czas przymusowej izolacji fajną lekturą. Zapraszamy do dalszej zabawy. Wszak nie samą nauką człowiek żyje 😊