W środę 23 czerwca w Szkolnym Centrum Informacji rozstrzygnięty został konkurs na recenzję książki „Czytałem, polecam!” Jego celem było propagowanie idei czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Rozwijanie aktywności twórczej uczniów oraz rozbudzanie ich zainteresowań czytelniczych. Główną nagrodą w konkursie był tablet Lenovo!

W ostatnim tygodniu w sali patrona odbywały się lekcje, poświęcone założycielowi naszego miasta, Feliksowi Szołdrskiemu. Dla ósmoklasistów, którzy znali już przecież wiele faktów z życia patrona przygotowałyśmy ciekawostki dotyczące jego pochodzenia, rodziny, zamku w Kórniku oraz herbu Łodzia. Wszystko jako uzupełnienie wcześniej zdobytej wiedzy. Ponieważ na lekcji wykorzystałyśmy wiele zgromadzonych w izbie patrona eksponatów, zajęcia przypominały lekcję muzealną.

W tym tygodniu, uczniowie klas czwartych uczestniczyli w cyklu zajęć edukacyjnych z zakresu edukacji czytelniczo-medialnej. Celem zajęć było zapoznanie młodych, ale już samodzielnych czytelników z internetowymi katalogami biblioteki dostępnymi w module e-biblio bezpośrednio z konta Librus Synergia.

Poleć ulubioną książkę i wygraj tablet!
Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych uczniów klas IV - VIII do udziału w konkursie na recenzję ciekawej książki: "Czytałem, polecam!". Zapoznaj się z regulaminem, podejmij decyzję, napisz, weź udział i wygraj tablet!

W maju działamy normalnie! Biblioteka jest otwarta a na nasze półki trafiły wiosenne nowości książkowe. Zachęcamy więc do odwiedzin i skorzystania z bogatego księgozbioru. Każdy znajdzie tu dla siebie ciekawą książkę. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych tytułów, które mogą Was zainteresować.

Z okazji obchodzonego 1 marca Dnia Przytulania Bibliotekarza, Świetliki z grupy pomarańczowej przygotowały miłą niespodziankę dla pań pracujących w szkolnej bibliotece. Dzieci wykonały laurki i kartki z życzeniami, zawierające podziękowania za życzliwość oraz sympatyczną atmosferę panującą w czytelni i bibliotece. Wręczaniu rysunkowych upominków towarzyszyło wiele radości i uśmiechu, a uściskom nie było końca.

Pandemia i związane z nią obostrzenia znacząco wpłynęły na sposób funkcjonowania naszej biblioteki, przez wiele tygodni było w niej wyjątkowo cicho… Wszystko się zmieniło za sprawą cudownych, wesołych pierwszoklasistów, którzy przyjęli nasze zaproszenie na uroczystość pasowania.

Ubiegły rok szkolny, naznaczony epidemią, był inny od poprzednich. Zmuszeni do pozostania w domu szukaliśmy zajęć, które pozwolą nam przetrwać ten trudny czas najlepiej jak to możliwe. Pamiętając, że książki są bezpieczne i zarażają tylko pozytywnie :) na każdym kroku zachęcałyśmy uczniów do sięgania po książki!

Przed nami dwa miesiące wakacji. Czas na wyjazdy dalekie i bliskie, czas na przygodę, gry i zabawy, czas na poznanie nowych miejsc i przyjaciół. Ale wakacje to też czas na leniuchowanie ... i całe dnie na czytanie! Czytanie na łonie natury uspokaja, stymuluje umysł, poprawia pamięć i sen, wzbogaca słownictwo i cudownie relaksuje. Zabierzcie więc książkę na wakacje, nad morze, jezioro, do lasu czy na łąkę. Zróbcie sobie z nią zdjęcie i przyślijcie nam. Konkurs rozstrzygniemy we wrześniu. Na zwycięzcę czeka nagroda specjalna: czytnik e-booków!

Kochani, zbliżamy się do końca roku szkolnego. To już ostatnia porcja zagadek literackich. Biblioteka, choć w ograniczonym zakresie, jest już czynna. Przyjmujemy od Was zwroty, wypożyczamy książki na wakacje. Tytuł naszego cyklu "zostań w domu..." jest juz nieaktualny :) Wychodźcie, uprawiajcie sporty, relaksujcie się na świeżym powietrzu. Może z książką? Zachęcamy Was do tego :) Wybierajcie i rezerwujcie książki przez e-biblio.