Szkolne Centrum Informacji

„Książka to okno na świat, to promień słońca, który rozświetla ciemne noce, to najlepszy doradca we wszystkich sprawach” pisał Stanisław Lem. Wykorzystajmy zatem jej moc w czasie izolacji! Dostrzeżmy pozytywy - to cudownie sprzyjające okoliczności do czytania książek :)

Przed nami kolejny tydzień bez szkoły. Pozostanie w domu nie musi być nudne. Wisława Szymborska powiedziała kiedyś, że "czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła". My też tak uważamy, dlatego zachęcamy Was do czytania i dalszej zabawy w zgadywanki.

Zaczął się kolejny tydzień izolacji, a wiele wskazuje na to, że to nie koniec. Co robić, gdy nie wolno nam chodzić do szkoły? - CZYTAĆ! Co wybrać gdy nie można spotykać się z przyjaciółmi? - KSIĄŻKĘ!
Jak oderwać się od rzeczywistości, która nie nastraja optymistycznie? - CZYTAĆ KSIĄŻKI!

Wiemy, że wielu z Was marzy już o powrocie do szkoły. Niestety wszyscy musimy jeszcze poczekać. Pamiętajcie, że czytanie niweluje stres. Warto więc sięgnąć po książkę i dać się porwać przygodzie. Umilić sobie czas przymusowej izolacji fajną lekturą. Zapraszamy do dalszej zabawy. Wszak nie samą nauką człowiek żyje 😊

Przedłużono zamknięcie szkół do 24 maja, musimy nadal zostać w domu. Skorzystajmy mądrze z tego czasu, którego oczywiście nie planowaliśmy, ale który można przekuć w sukces. Gorąco Was zachęcamy, by znaleźć czas na czytanie, by sięgać po książki. Czytasz, więc wiesz!  i pamiętaj: Książki są bezpieczne, zarażają tylko pozytywnie :)
Weź udział w naszym konkursie! To świetna okazja do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu literatury.

Kochani, cieszymy się Waszym zainteresowaniem zagadkami literackimi! To znaczy, że czytacie książki, że zaglądacie na naszą stronę internetową! Dzięki temu, w tym trudnym czasie izolacji, mamy kontakt! Dziękujemy Wam za to!

Oto kolejna dawka zagadek literackich! Dla tych, którzy kontynuują zabawę, ale i dla tych, którzy dopiero się włączą. Pamiętaj, zacząć możesz w dowolnym monecie, wystarczy rozwiązać wcześniejsze zagadki. 

Wszystkich czytelników biblioteki zachęcamy do cotygodniowej, cyklicznej zabawy. Jeśli chcesz sprawdzić swoją znajomość literatury i lubisz rozwiązywać zagadki, ten konkurs jest dla Ciebie. Co tydzień będziemy zamieszczać zagadkę literacką dla najmłodszych i dla tych starszych czytelników.

Szkoła i biblioteka zamknięte, ale to nie powód, żeby rezygnować z czytania. Podpowiemy Wam gdzie, bez wychodzenia z domu, znajdziecie fajne książki. Dlaczego to takie ważne? Dlaczego wato sięgnąć po książkę? Ponieważ czytanie książek ma dobry wpływ na pamięć, zdolność koncentrowania się, zwiększa inteligencję emocjonalną, łagodzi stres. To, że wzbogaca wiedzę, zwiększa nasze zasoby językowe i podnosi kompetencje lingwistyczne jest oczywiste.

Dnia 14 i 15 stycznia w Szkolnym Centrum Informacji odbyło się pasowanie na czytelnika. Uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście włączeni do grona czytelników szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem biblioteki, zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej oraz zasad obchodzenia się z książką. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie rozwiązali krótki test na iPadach.

A4 Infociacho