W czwartek 28 kwietnia br.  nasza drużyna w składzie Maksym Jakubowski (8f), Natalia Skiba (8a), Adam Szuwalski (8a) stanęła w szranki z innymi zespołami ze szkół podstawowych z Gminy Nowy Tomyśl podczas Międzyszkolnego Konkursu ,,Znam Lektury”, który odbył się w Borui Kościelnej.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością treści i problematyki czterech utworów: ,,Pana Tadeusza”, ,,Reduty Ordona”, ,,Latarnika” i ,,Kamieni na szaniec” oraz wiedzą dotyczącą życia i twórczości ich autorów. Nasza drużyna spisała się wspaniale. Zajęliśmy I miejsce. Tuż za nami uplasowali się uczniowie z Borui Kościelnej i Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu.

Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie na egzaminie ósmoklasisty z j. polskiego, do którego ten konkurs był świetnym przygotowaniem.

Marzena Dach-Kolanko