W czwartek 7 kwietnia 2022r. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III. Wydarzenie, choć wymagające od uczestników dużej wiedzy i intuicji w zakresie ortografii, wzbudziło duże zainteresowanie. Celem konkursu była dbałość o czystość i piękno języka ojczystego, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii oraz wyłonienie tych uczniów, którzy posiadają szczególne uzdolnienia ortograficzne. 

Nasi uczniowie mieli za zadanie napisać dyktando ortograficzne oraz test przepełniony zadaniami otwartymi. W oby przypadkach nie zabrakło wyrazów z przeróżnymi trudnościami i wyjątkami od reguł ortograficznych. Uczestnicy podeszli do konkursu bardzo poważnie i z dużym zaangażowaniem. Pisali wytrwale do ostatniej minuty, aby wypaść jak najlepiej i niczego nie pominąć. Mimo stresu, który im towarzyszył poziom okazał się wysoki i bardzo wyrównany. O końcowych wynikach decydowały dosłownie przecinki.  Udało nam się wyłonić zwycięzców, których mamy zaszczyt przedstawić: 

KLASY DRUGIE: 
I miejsce: Zofia Kasprzak, kl. II a 
II miejsce: Mateusz Jandy, kl. II b 
III miejsce: Marcel Bąbliński, kl. II b 

KLASY TRZECIE: 
I miejsce: Maria Janelt, kl. III d 
II miejsce: Agata Ciesielczak, kl. III c 
III miejsce: Milan Michalak, kl. III b 

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy i umiejętności ortograficznych naszych drugo- i trzecioklasistów. Podczas wręczania pamiątkowych dyplomów i nagród, ufundowanych przez Radę Rodziców naszej szkoły, której serdecznie za to dziękujemy, towarzyszył nam gość specjalny: dyrektor Dariusz Stachecki, który swoim krótkim wystąpieniem, gratulacjami oraz uściskiem ręki uświetnił tę radosną uroczystość. 

Ewelina Bańkowska, Malwina Paszke i Magdalena Wartel