Jak co roku w okresie przedświątecznym, społeczność naszej Szkoły włączyła się w różne akcje pomocy. W tym wyjątkowym i trudnym dla nas wszystkich okresie panującej pandemii nie zapomnieliśmy, że każdy, najdrobniejszy gest wsparcia i pamięci może wywołać uśmiech, przynieść radość i nadzieję.

Po raz kolejny, dzięki zaangażowaniu uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli, udało nam się obdarować podopiecznych poznańskiego stowarzyszenia Zupa Na Głównym. Samochód wypełniony po brzegi paczkami świątecznymi wyruszył spod budynku Trójki do Poznania, gdzie pakunki z rąk wolontariuszy trafią w przeddzień Wigilii do najbardziej potrzebujących.

Mnóstwo darów, w tym nowe zabawki, gdy i przybory szkolne, dostarczyliśmy na oddział dziecięcy Powiatowego Szpitala w Nowym Tomyślu. Chcemy, aby dzieci przebywające w szpitalu podczas Świąt były pewne, że myślimy o nich ciepło i z całego serca życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas film sprawi wiele radości zarówno najmłodszym pacjentom, jak i ich rodzinom.

Nie zapomnieliśmy też o darach dla zwierząt. Do schroniska w Posadówku dostarczyliśmy zgromadzoną karmę, koce i środki czystości. Natomiast dom tymczasowy dla zwierząt ze Zbąszynia otrzymał sporą ilość karmy dla kotów.

Aby wprowadzić w mury naszej Szkoły świąteczny klimat, zorganizowaliśmy akcję pod nazwą Trójkowe Drzewko Życzeń. I tak, na korytarzu szkolnym pojawiło się pełne serdeczności drzewko nadziei, a na nim kolorowe, własnoręcznie wykonane bombki z życzeniami i pozdrowieniami dla całej Trójkowej społeczności.

Po raz kolejny pokazaliśmy, że los potrzebujących nie jest nam obojętny. Mocno bowiem wierzymy, że potrzeba pomocy płynąca z serca ma wielką moc sprawczą.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcje charytatywne za wsparcie, dzięki któremu mogliśmy obdarować wiele osób i instytucji.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Kinga Laskowska-Szofer i Marzena Dach-Kolanko